Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KumKwat

Instalacja Win7 - nowy sprzęt i stara grafa (głupia sprawa)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Pytanie z cyklu "jeżeli coś jest głupie i działa to nie jest głupie".

W tygodniu następnym chciałem zainstalować win7 na nowym sprzęcie, jednakże opóźnia się dostawa karty graficznej.

Jutro mam wolny dzień więc chciałem już teraz zainstalować system + odpowiednie oprogramowanie (w skrócie naściągać gier na steam i różnych programów typu ccleaner/flux etc)

 

Czy dla systemu będzie problemem jeżeli teraz zainstaluje wszystko na:

 

ASUS z 170 pro gaming

SSD IridiumPro 240GB (tu chcę walnąć system)

HDD 1TB (stary system do kasacji)

I5 6600k

16GB RAM

+ UWAGA ATI RADEON HD 3870 x2 :E

 

 

Stara karta się spaliła po 5 latach pracy a nie chce mi się już czekać więcej. Czy na takich zasadach da radę zainstalować system i go przygotować pod kosę gtx 1060? Czy raczej win7 naściąga mi sterowników niepotrzebnych pod tego nieszczęsnego radeona.. Ta karta jest po prostu kartą "zapasową na zaś", jak widać się przydała do przeglądania internetu nawet.

 

Pytania jak najbardziej poważne, Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nigdy wcześniej nie miałem z nią nic do czynienia. Nie wiem nawet ile ona jest w stanie udźwignąć i jak się na nią "przełączyć". Jeżeli jesteś w stanie mi to łopatologicznie wytłumaczyć będę bardzo wdzięczny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty główne w domyślnej konfiguracji działają tak:

Jeżeli jest zamontowana jakaś dedykowana karta graficzna, to wyłączają integrę.

Jeżeli nie ma żadnej karty - integra jest aktywna.

 

Czyli po prostu podłącz monitor pod co pasuje na płycie.

 

 

Oczywiście standardowe zachowanie płyty można zmodyfikować w biosie - wtedy można korzystać zarówno z integry jak i karty dedykowanej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Powiedz mi tylko, czy ta integra jest w stanie utrzymać spokojnie instalację win7 + różnego rodzaju oprogramowania oraz powiedzmy siedzenia w internecie i oglądania filmów yt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak myślisz, od czego niby jest ta integra? Do wszystkiego o czym mówisz integra jest wystarczająca, i dedykowane karty nie są potrzebne.

Teraz na integrach można spokojnie grać w prostsze/starsze gry.

 

A, no ale z racji że chcesz instalować win7, to prawie na pewno natkniesz się na problemy związane z podstarzałością tego systemu operacyjnego.

Przy instalacji z DVD oraz przy klawie/myszce na PS/2 można ominąć problemy. Jeżeli jednak instalujesz z pena albo peryferiały masz na usb, to skonsultuj się z tym tematem -> KLIK

Albo po prostu stawiaj nowszy system jeśli Cię to nie boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem od czego jest, aczkolwiek nie wiem jak jest "mocna"

Dzięki wielkie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacznie lepiej zrobisz nie wkładając tego starego radka, unikniesz wtedy problemów z odinstalowywaniem sterowników jak już przyjdzie nowa grafika. Poza grami i wymagającymi programami nie zauważysz żadnej różnicy w działaniu pc na integrze a dedykowanej karcie graficznej. W większości laptopów nawet domyślnie jest tak ustawione że 80% czasu działa na zintegrowanej grafice a jedynie wymagające programy/gry włącza się używając dodatkowej dedykowanej karty graf. Także podpinaj monitor do wyjścia hdmi/dvi/vga z płyty głównej bezpośrednio i instaluj system/używaj kompa normalnie, pamiętając tylko że gta v w full hd 60 fps nie wyciągnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo sprawa. Dziękuję za porady chłopaki, jutro zaczynam zabawę. Pytanie tylko - system instaluje na nowym SSD, dodatkowo w kompie będę mieć HDD ze starym systemem oraz partycją C gdzie właśnie jest ten system. W którym momencie najlepiej wyczyścić tą partycję i zmienić ją z C np na E?

Bardziej mi chodzi czy od razu czyścić ją podczas instalacji nowego windowsa czy przed/po.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie problemy z odinstalowaniem sterowników? Jak przyjdzie nowa karta, to przed jej montażem odinstaluj najpierw sterowniki od tego Radeona, wyczyść resztki programem Display Driver Uninstaller, potem wyłącz kompa, wymontuj Radeona, zamontuj nową kartę, odpal kompa, zainstaluj nowe sterowniki i wszystko będzie grało i buczało jak należy. Żadnych problemów nie będzie. Ja ostatnio zmieniłem całą płytę główną na zupełnie inną, z zupełnie innym czipsetem, wraz z kartą graficzną, odpaliłem to wszystko na tym samym systemie (też Windows 7), który był instalowany i używany na poprzedniej płycie i grafice i wszystko działa jak trzeba. Po prostu wcześniej powywalałem wszystkie możliwe sterowniki od płyty i grafiki, a po zainstalowaniu nowego sprzętu system normalnie się odpalił. Potem zainstalowałem nowe sterowniki i wszystko działa jak ta lala, bez żadnych problemów. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP, jednak łatwiej jest po prostu nie montować radka (bo i po co?).

 

@KumKwat, o co Ci dokładnie chodzi? Jak nie chcesz mieć syfu z poprzedniego kompa to sformatuj ten dysk choćby teraz, a jeśli masz na nim jakieś ważne rzeczy to przerzuć sobie je wcześniej na pendrive'a .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No i oczywiście, że obcina detale. Jest jaśniej na pozór bo jest dokładnie jak na Asus, że świeci jaśniej w trybie 400, ale nie daje peak do 1000.
    • Typ sie konkretnie odkleja. Tu już faktycznie potrzeba dobrego specjalisty i pewnie pobytu na oddziale dobrego szpitala. Ale to też jakieś dobicie tego co musi być na konfederuskich stronach czy forach. Nowy ogromny pakiet broni i amunicji od USA bardzo ich zabolał. Aż czekam jak zaczną świrować jak do akcji wejdą f16
    • Jw. jeżeli zmieniamy i dostajemy 10% różnicy i ciut więcej vramu, ale musimy np dopłacić tysiaka albo więcej - to niestety ale się to średnio kalkuluje. Najoptymalniej byłoby się z kimś wymienić z ew. dopłatą, lub karta za kartę (strix to topowy model), ale tutaj możesz się naciąć na kulturę pracy jakiegoś golasa   Poczekałbym, 4070 jeszcze w wersji Ti to wciąż bardzo kompetentny sprzęt do grania. Nie żłopie bóg wie ile prądu a jest wydajna w 1440p. Wyjdzie seria 5070 to sprzedasz tego strixa i kupisz coś wyraźnie szybszego. Supki to zapychacze dziur a nie realne przyrosty, szczególnie dla posiadających modele bez S.
    • Wygląda na to, że Gigabyte inaczej podszedł do kwestii krzywej EOTF. Połączył tryby 400 i 1000 (pierwszy od 10-100%, drugi 1-10%) i uniknął spadku jasności w trybie 1000, który miał np. Asus.   
    • Rebel Moon część 2 sporo lepsza niż część pierwsza. Na początku trochę gadania i luzu a później zaczyna się akcja i uczta dla oka. Gdyby z pierwszej części wyciąć castingi do ekipy, fruwanie na kurczaku i inne pierdy i zastąpić je dłuższymi retrospekcjami które były przy stole w dwójce miało by to więcej sensu i zamiast 2 x 2h mógłby wyjść dobry film 3h. Mogli też zastąpić zboże jakimś rzadkim minerałem pożądanym przez wojsko np do napędzania tych dużych dział. Po obejrzeniu obu części P1 - 4/10, P2 - 6,5/10. Teraz szczerze czekam na część trzecią.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...