Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Cudder

Sapphire Radeon R9 280X Dual-X 3GB DDR5 - przestał działać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam kartę graficzną Sapphire Radeon R9 280X Dual-X 3GB DDR5 PCI-E BOX, służyła mi bez problemu przez 3 lata.

Wczoraj bez żadnego powodu komputer przestał się włączać, brak obrazu na ekranie.

Zaniosłem go do serwisu i dostałem odpowiedź, że problemem jest karta graficzna, że przez brak wymiany pasty termoprzewodzącej uległa uszkodzeniu i nic nie da się zrobić.

Chciałem zapytać czy to możliwe? Z kartą nigdy nie było problemu, nawet podczas grania np. w GTA 5 nie miałem żadnych problemów.

 

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to z każdą dzisiejszą elektroniką, gwarancja się kończy i sprzęt pada. Nie zawsze musi się to czymś objawiać, może nagle paść i tyle. Czy przez pastę ci padła? Małe szanse, że przez to, jak mówisz, że nie miałeś z nią większych problemów to pewno karta nie przegrzewała się i pasta prawidłowo przekazywała ciepło do radiatora karty.

 

Nie powiem ci co dokładnie się stało z twoją kartą, ale jak nie działa i potwierdza to serwis, to tak czy owak czeka ciebie jej wymiana i nowy zakup, bo z tą obecną wiele nie zrobisz, ewentualnie możesz spróbować metody na "piekarnik" jeżeli to luty puściły, co i tak nie gwarantuje długiego działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...