Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

temudzin

Laptop 2000 praca/multimedia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Sprawa jest dosyć nagląca, najlepiej gdybym dzisiaj mógł kupić laptopa (wałbrzych media markt chyba tylko wchodzi w grę), ale nie wiem czy to dobry pomysł.

 

wstępnie taka pozycja rzuciła mi się w oczy:

 

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-acer-aspire-e5-573g-50uc

 

ogólnie to mam windowsa 8.1 na płycie nieużywanego, więc lapek mógłby być bez systemu.

 

Lapek jest potrzebny do pracy na kilku programach i żeby ogarnął photoshopa. Oczywiście fajnie też obejrzeć jakieś seriale/filmy na nim.

 

Budżet najlepiej okolice 2000zł.

 

Czytałem forum, znalazłem też taką opcję http://www.x-kom.pl/p/313103-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-510-15-i3-8gb-240-dvd-rw-gf940mx-bialy.html, ale tej nie mógłbym dzisiaj kupić.

 

 

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptopy-laptopy-2-w-1/notebooki?priceFilter%5Bmin%5D=1600&priceFilter%5Bmax%5D=2500&offerFilter%5Bavailability%5D%5B0%5D=1

 

jest coś pod tym linkiem co ogarnie temat? jeżeli nie, to jakiego byście polecili?

 

pozdrawiam serdecznie i z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie kupiłbym sprzętu komputerowego w sklepie gdzie obok są pralki..

Z tego linku jedyny sprzęt dostępny w Wałbrzychu to Lenovo za 2049PLN, niestety ale z systemem Win10.

Jeśli jesteś w stanie dopłacić ~250PLN to ten link z xkomu który podałeś będzie najlepszą propozycją. Lepszego sprzętu w podobnej konfiguracji nie znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że Lenovo to dobry wybór, aczkolwiek kolory srebrny moim zdaniem lepszy oraz tańszy :)

Lenovo Ideapad 510-15 i3-6100U/8GB/240/DVD-RW GF940MX

Matryca FULL HD IPS matowa, wiec filmy internet będzie bardzo komfortowo przeglądać, procesor 6 generacji skylake, 8 gb ram szybki dysk SSD, przyzwoita grafika jak na tą cene. Laptop posiada podświetlana klawiaturę oraz aluminiowe wnętrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałeś dokładnie ten sam model tylko z inną obudową. Trzeba mieć tupet. :lol2::lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

 

aczkolwiek kolory srebrny moim zdaniem lepszy oraz tańszy :)

 

:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Nie mogłem się powstrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Twojego nastawienia, autor znalazł bardzo dobra propozycje co się zgodzę sam bym mu ja zaproponował, lecz po co ma przepłacac za biała obudowe która znacznie bardziej jest trudna do utrzymania się brudzi itp.

 

Zaproponowałem mu identyczną konfigurację lecz w innym kolorze obudowę + zaoszczędza 50 zł. Jak dla mnie to dobry deal, jak myślisz inaczej to juz Twoja sprawa.

 

Chyba że mu bardziej odpowiada biała wtedy dopłaci ale to juz jest jego wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie, tez bym nie chcial przeplacic 50zl za kolor, a tamtej opcji nie widzialem :)

 

jednak mimo wszystko musze kupic laptopa dzisiaj, najlepiej w tym media markt i to na raty. Plus, ze budzet sie zwieksza do 2600-2700.

 

ASUS A501LX-DM117H

 

ale niestety tyle tych oznaczen i cyferek jest, ze nie jestem w stanie okreslic, ktora z tych opcji jest najlepsza.

 

Czy ktos bylby w stanie sprawdzic w tym zakresie cenowym czy cos lepszego warto kupic?

 

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptopy-laptopy-2-w-1/notebooki?priceFilter%5Bmin%5D=1600&priceFilter%5Bmax%5D=2700&offerFilter%5Bavailability%5D%5B0%5D=1

 

tu link wydaje mi sie, ze wyfiltrowany na walbrzych i zakres cenowy, bylbym mega wdzieczny za pomoc!

 

EDIT:

 

Laptop LENOVO IdeaPad 300-15ISK 80Q701FEPB

 

juz widze, ze ten lepiej chyba nieco wyglada? ale jak ma sie lenovo do asusa :o

 

asus ma full hd, lenovo nie :o tylko czy przy 15" ma to znaczenie?

 

Laptop LENOVO IdeaPad 300-15ISK 80Q701FDPB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus którego podałeś byłby najlepszym rozwiązaniem, ale nie jest on dostępny w Wałbrzychu.

Weź Acera Aspire F5-573G-574E.

 

jest dostępny, bo dziewczyna właśnie tam jest

 

14438851_10210440673751351_476433138_o.jpg?oh=35d194786e6a2882e41e160e24ee0944&oe=57EA25A9&__gda__=1474945460_4744a031d3570c60777bc3da8c3b62e5

 

rozumiem, ze polecasz tego asusa bardziej niz acera skoro jest dostepny? :)

 

sam mialem acera kilka lat i w zasadzie procz tego ze mialem 1 czy 2 bad pixele to sluzyl dobrze, ale przerozne opinie slyszalem o acerach, antomiast o asusach same dobre :) takze mimo, ze procek troszeczke slabszy to lepiej wziac asusa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeśli Ci nie przeszkadza że z ekspozycji to jak najbardziej brać Asusa.

Róźnica między CPU Asusa czy Acera jest znikoma. Za to w przypadku karty graficznej - istotna na korzyść Asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego podałem Ci ten model bo znam ofertę sklepu :). ALe widac Spirit of Mirrors to nie pasuje że ktoś jednak pomaga.

 

W tej cenie wtedy dostaniesz juz znacznie lepszy:

Lenovo Ideapad 700-15 i5-6300HQ/8GB/1000 GTX950M czarny

Matryca FULL HD IPS dobrej jakości, pełny procesor 4 rdzeniowy i5HQ 6 generacji skylake bardzo wydajny jak na ten budzet, miejsce na dysk SSD m2 - możliwośc zamontowania dodatkowego dysku m2 jest to bardzo wygodne bo mozesz miec oba dyski wenwątrz laptopa, przyzwoita karta graficzna GTX950m, podświetlana klawiatura. W cenie do 3000 zł jest to naprawde dobry stosunek ceny do wydajności jak i całej konfiguracji.

 

Nie dość ze lepsze wyposażenie, mocniejsza konfiguracja to jest to NÓWKA ze sklepu nie wystawy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież autor napisał, że musi kupić laptopa dzisiaj w Wałbrzychu i żadne Twoje reflinki nie pomogą. Masz salon x-komu w Wałbrzychu? Ja nie widzę, najbliższy jest we Wrocławiu.Autorowi pomogłem znaleźć najlepszą dostępną konfigurację do 2600PLN w MediaMarkt. Często wygoda jest ważniejsza od specyfikacji i nie każdy potrzebuje możliwie najlepszego sprzętu w określonej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku nigdzie nie napisał że "musi".

 

Nie pomogą? Autor sam stwierdził że nie chciał by przepłacać wiec chyba już pomogłem.

 

Wiem że osoby nie kupujące przez internet maja obawy do tego typu zakupów. Jasne jest to normalne, pisałem o tym cała prace na studiach więc wiem jak to działa, lecz zakup internetowy daje tutaj 14 dni zwrotu bez podania przyczyny więc w wielu przypadkach jest nawet bezpieczniejszy od zakupów stacjonarnych, gdzie oddanie sprzętu jest silnie powiązane z dobra wolą sprzedającego.

 

Tak więc jak chcesz wywoływać kłótnie ciągnąc mi na tym nie zależy bo nie chce zaśmiecać tematu autor

EOT

 

@down

FunGD w pełni się z tobą zgadzam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W życiu nie kupiłbym niczego z wystawy sklepu sieciówki.Co innego ze sklepów komputerowych,gdzie najczęściej stoją w gablotkach,albo pod czujnym okiem sprzedawcy. Byłeś kiedyś na dłużej w takim MM? Setki osób macających,kręcących i próbujących,czy coś można urwać w takim sprzęcie. I ich dzieciary.Latające,goniące się między półkami. Ostatnio zwróciłem uwagę rodzicom takich gnojków.Gonili się między laptopami i pięśćiami uderzali w klawiatury każdego laptopa po kolei.Naprawdę chcesz taki sprzęt kupić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Kupujesz terminal HP t640 i z głowy lub przy mniejszej ilości złącz i dysku zewnętrzym cokolwiek z r1505 np. igel m350c za ~100 zł. Lub szukasz laptopa z vegą, który powinien mieć hdmi 2.0, ale nie jestem pewien, czy nie obcinają tego w niektórych laptopach. W sumie to nie wiem, czy te terminale też nie mają obciętego displayport przy konwersji na hdmi, hmm... Osobiście właśnie będę składał coś takiego w większej obudowie chieftec CS-03B-U3 z resztek, od razu również jako magazyn syfu, ponieważ ma miejsce na 4 dyski i zatokę na napęd. Do kupienia za ~45 zł z zasilaczem...Ale w sumie nie wiem czy mi to potrzebne, skoro w moim przypadku dysk zewnętrzy i magazyn w głównym komputerze lepiej się sprawdzi  Więc, myślę nad zwrotem płyty głównej.    440mm x 140mm x 350mm, matx, sff zasilacz, pełnowymiarowe karty.  
    • witam..panowie doradzcie jakis fajny monitor do 4000 zl .musi miec tuner tv (najlepiej dobry smart)  glownie do gier strategicznych i ogladania tv  przekatna najlepiej 28-34
    • Faszysta Żyd Zelenski. Jeszcze tylko Niemca brakuje.
    • Gdyby Ukraina była świetnym krajem do życia to nie trzeba by było nikogo nakłaniać do jego obrony , w pierwszej Rzeczpospolitej nie było problemu zeby stanąć w potrzebie , w USA w 19-20 wieku było aż nadto chętnych do służenia w wojsku  Ukraina Kraj z kartonu z ogromną korupcja gdzie prezydentem jest faszysta Żeleński, popieram w 100% Ukraińców którzy uciekają z tego chorego kraju  @hubio i bardzo dobrze że nie chcą uczestniczyć w teatrze wojennym gdzie bogaci wykorzystują biednych @8V32 u nas wystarczy że w TV powiedzą że Putin zaatakował to już będą w Niemczech, covid pokazał że ludziom można wmówić wszystko używając do tego telewizora Gen. Koziej wskazuje, że taki żołnierz będzie pełnił rolę uzupełniającą czy pomocniczą. - Będzie też tym "mięsem armatnim". Na wojnie niestety żołnierze muszą ginąć, od tego nie da się uciec. Rzeczywiście z niewolnika branego z przymusu nie ma pożytku. W warunkach wojny nie ma innego wyjścia. Należy brać takich "niewolników", wcielać ich w te struktury i liczyć na to, że w jakimś procencie będą pożyteczni - podsumowuje gen. Koziej. Kolejny profesor z armii przyznaje wprost że to niewolnicy i mają na siłę być wcielani  @kalderon https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Faszyzm Przeczytaj i porównaj z tym co robi Żeleński  Naprawdę nie dostrzegacie tego że chcą wymordować białych mężczyzn a do białych kobiet sprowadzić imigrantów z Afryki ? Przecież to proste jak 2+2 , dziś Ukrainiec a jutro Polak pójdzie pod tasak
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...