Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

paka747

PC 3000 - 3500 (bez dysku) do pracy i gier

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

 

Wymieniam PC w domu. Stary już nie domaga (E8600 + GTX260 + 6GB DDR2). Odzyskam z niego SSD 128 GB i HDD 1TB więc w nowym zestawie pomijam zakup dysków.

Nowy PC będzie służył do pracy (programowanie, PS, czasem renderowanie filmów), jak również do gier (bardzo chciałbym zagrać w Wiedźmina 3).

Mój budżet to 3000 - 3500 zł.

Przeglądając fora i sklepy internetowe mój wybór padł na:

Intel i5 6600K.

nvidia GTX 1060 (myślałem o G1 od Gigabyte).

HyperX Fury 16 GB 2133 MHz DDR4 lub 8 GB z wyższym taktowaniem.

MSI Z170A SLI PLUS - tutaj mam dylemat, ponieważ chciałbym podkręcić procesor a tańsze płyty mogą sobie z tym nie poradzić. Myślałem też o włożeniu 2 karty w przyszłości więc SLI byłoby wskazane, a chciałby zmieścić się w max 600 zł.

Dyski mam.

Obudowa - tania, żeby pomieściła 2 karty w przyszłości.

Zasilacz - tu wcale nie znam się w temacie, liczę na pomoc.

 

Proszę i opinie i propozycję.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gtx 1060 nie obsługuje SLI (zresztą SLI do kart tańszych niż 1080 mija się z celem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo. Czyli SLI zostawiam w spokoju. Więc potrzebna płyta, która umożliwi dobre i bezpieczne podkręcenie i5 6600k.

satch_ dzięki za uświadomienie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta ok, trochę taniej masz ga z170 k3. Procka spokojnie na nich podkręcisz. Tani szybki ram 16gb link. Do OC będziesz potrzebował chłodzenia - fortis 3 to najlepszy wybór. Obudowa spc rg3, m35, m35w. Zasilacz bierz corsair cx450m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

111013 chyba wolałbym zostać przy lepszym procesorze i płycie a gorszej karcie. A czy ten RAM, który podałeś odbiega wydajnościowo od tego: link?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli grasz w fhd to nie warto brać 1070, zostań przy 6600k skoro jeszcze masz zamiar renderować filmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię. Zastanawiam się ciągle nad SLI. Czy nie warto kupić płytę z obsługą, żeby w przyszłości wrzucić 2x1080 jak zajdzie taka potrzeba.

Jest jeszcze pomysł żeby zamiast 1060 wziąć 970 i zrobić z niej SLI kiedyś. Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o SLI. Poczytaj co to jest, jak działa to sam zrozumiesz dlaczego. W skrócie musisz mieć profil w sterownikach pod konkretną grę a na te czasami się czeka, wzrost wydajności to nie jest x2 a zazwyczaj +40%, są obecne mikroprzycięcia, wszystko grzeje się okrutnie - robi się głośno. Zawsze lepiej kupić najnowszą nVidie niż bawić się w SLI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to zostaje przy GTX 1060 bez sli. To sotatnie pytanie: płyta, którą polecał kolega (GA-Z170-GAMING K3) da sobie rade z wkręceniem 6600k na 4,5 GHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten RAM, który podałeś odbiega wydajnościowo od tego: link?

Osobiście wolę kupić tańsze kostki i podkręcić sobie samemu. Niestety nie orientuję się które kostki są w tym dobre na DDR4. Ja mam DDR3, które kupiłem z profilem 1600MHz i kilkoma kliknięciami w BIOSie zrobiłem z nich 2133MHz. Był to prosty zabieg i zaoszczędziłem ponad 50% ceny pamięci - po to się kupuje płyty z chipsetem Z.

 

Ok, to zostaje przy GTX 1060 bez sli. To sotatnie pytanie: płyta, którą polecał kolega (GA-Z170-GAMING K3) da sobie rade z wkręceniem 6600k na 4,5 GHz?

To zależy od procesora. Każda płyta na Z170 da sobie radę, jeśli procesor pozwoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego wątku a mam pytane odnośnie dystrybucji GTX 1060.

Wacham się pomiędzy Palit GTX 1060 Super Jetstream 6GB a Gigabyte GTX 1060 G1 Gaming 6GB. Cena jest bardzo podobna. Proszę o pomoc w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiając na kulturę pracy, Palit bądź jeszcze Gainward PHoenix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie Palit. Łatwiej z dostępnością. Dzięki za rozwianie wątpliwości. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Z tego co czytam w specyfikacjach to nie ma wi-fi. Trzeba dokupić jakiś dodatkowy moduł ale w sklepie nie widzę tej opcji. @Caps - no właśnie wyczytałem, że 7900 bez X jest minimalnie mniej wydajny ale za to chłodniejszy i mniej prądożerny. Stąd ta decyzja.
    • 900mv/2600mhz scrashowalo, wiec zrobilem 900mv/2550mhz/+1550mhz bo na 1600 juz sie wysypalo. Stracilem okolo 2-3% wydajnosci, zysk 40 watow i karta 59/60stopni.
    • nie wiem czy warto. LG zrobiło z tego monitora łódkę.
    • Ale zdajesz sobie sprawę, że przez te kilka lat, tak czy inaczej ruch się zwiększył i korki też by wzrosły. Druga sprawa, to nie bardzo łapię połączenia prezydenta miasta z budową infrastruktury kolejowej. Linia należy do PLK, bo samorząd nie dał rady jej przejąć. Z tego co wiem województwo się do inwestycji przywrócenia ruchu dołożyło, Wrocław raczej nie (może jakieś poboczne kwestia wokół przystanków na jego terenie). Jeżeli zrezygnowano z wiaduktów/tuneli, to pewnie cięli koszty. Tutaj jedyna słabość prezydenta może być taka, że za słabo walczył lub wcale nie walczył o nie. Patrząc na mapę, to nie bardzo jest jak. Wojszyce, Ołtaszyn to domki i niska zabudowa, nie ma tam żadnej rezerwy terenowej, a puszczanie na około i po obrzeżach nie ma sensu. Braki rezerw, to nie są błędy jednej kadencji, to zaległości sięgające kilku dekad, czasu planowania tych dzielnic. Także ewidentne zaniedbania Sutryka, to jeżeli w ciągu ostatnich lat nie zaczął chociaż planowania co z tym fantem zrobić, jeżeli były plany i ich nie wdrożył lub chociaż nie rozpoczął wdrażania. Kolejna sprawa, to korki na tych ulicach nie są wyłącznie tworzone przez mieszkańców Wrocławia, to też masa ludzi dojeżdżających do miasta. Tutaj kolej może wiele usprawnić, co dosyć dobrze widać na linii z Kłodzka, ile osób rano dosiada się na kolejnych stacjach (gdzieś do Strzelina jest w miarę pusto, potem coraz gęściej). Przypuszczam, że na linii ze Świdnicy wcale tak kiepsko z obłożeniem nie jest, a z czasem na pewno się poprawi. Ile kilometrów będzie jeszcze ok? Nie każda wioska wzdłuż kolei ma przystanek, a nawet jak ma to wcale nie znaczy, że jest blisko.
    • Kto poleci jakieś fajne słuchawki z łącznością jak w temacie ale, żeby miały wymienne gąbki/skórki ? Na pałąku, dość duże, zakrywające w całości uszy do 500pln. Nie jestem audiofilem, do grania głównie i oglądania filmów. Jak będzie potrzeba można zrezygnować z połączenia jack. Wszystkie co do tej pory miałem pokruszyły się, poprzecierały i albo wymiana nieopłacalna albo w ogóle nikt nie przewidział wymiany. A mam na kablu około 15 letnie creativea na gąbeczkach, używane codziennie i nic ale to nic się z nimi nie dzieje, czyli, że się da. Z góry dzięki
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...