Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

siemielniane

[PROBLEM] Zawieszanie sie/spowalnianie PC/Windows10 i 7/Inne

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z zawieszajacym sie/dzialajacym wolno komputerem. Podejrzewam, ze jakas jego czesc jest uszkodzaona, ale nie wiem jak ja zidentyfikowac.

 

Opis sytuacji.

 

- komputer zawieszal sie w czasie ladowania systemu. Sposrod kilkunastu prob tylko 2 razy Windows zdolal sie zaladowac, jednak i tak po chwili sie zawiesil.

- przy formatowaniu/instalacji systemu na nowym dysku, komputer rowniez sie zawieszal

- wyczyscilem komputer z kurzu, wymienilem paste termoprzewodzaca przy procesorze (nigdy nie byla wymieniana). System dalej zawieszal sie przy ladowaniu systemu.

- udalo sie zainstalowac Windowsa na nowym dysku. Gdy probowalem go ponownie sformatowac, dalej sie zawieszal.

- na ten moment komputer dziala, jednak bardzo czesto mocno spowalnia. Probuje teraz zainstalowac sterownik do adaptera usb lan (w plycie glownej nie dziala od jakiegos czasu) i otwarcie folderu zajelo kilka minut. Momenty, w ktorych takie spowolnienia wystepuja wydaja sie byc losowe. Pierwszy raz zaobserwowalem je po instalacji sterownikow kart graficznej.

 

Czy tego typu objawy wskazuja co moze byc nie tak z komputerem. Czy jest moze jakis program, ktory moglby znalezc przyczyne problemow? Nie chcialbym teraz kupowac nowego PC.

 

Komputer ma okolo 4,5 roku (plyta glowna Asrock p67, procesor intel sandy bridge i5 2500k, karta gigabyte radeon 6870, dysk stary hdd, nowy sdd crucial mx200). Problemy zaczely sie kilka tygodni po przejsciu na Windows 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze ci igpu nie dziala na tej plycie, na poczatek sprawdz komputer na innej karcie graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...