Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

petren

Msi ge62 apach pro problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam duży problem ze swoim laptopem MSI. Nie wiem dokładnie czy jest związany z laptopem czy tylko z windowsem. Może spróbuję wyjaśnić sytuację od początku. Kilka dni temu uruchomiłem laptopa windows 10 załadował się jak zawsze wszystko było ok. Po 5 minutach pracy komputer nagle zawiesił się i przestał reagować jedyne co można było zrobić to wyłączyć przyciskiem i tyle. Za każdym razem gdy uruchamiałem ponownie komputer była dokładnie taka sama sytuacja po kilku minutach pracy zawiesza się na amen i nic nie da się z tym zrobić. Stwierdziłem że być może wina systemu i postanowiłem przeinstalować windows 10. Instalacja przebiegła pomyślnie ale dokładnie ten sam problem wystąpił po 2 dniach. W tej sytuacji postanowiłem zmienić 10 na 7. I trochę to pomogło bo już komputer nie zawsze się ale jest problem kolejny bo nie udaje mi się zainstalować sterownika geforce display driver. Jak tylko go system zainstaluje komputer uruchamia się ponownie i albo wyskakuje ''niebieski" ekran albo po prostu czarny ekran i nic się nie dzieje windows nie przechodzi do pulpitu. Dodam że instalowałem już kilka wersji sterowników i ciągłe ta sama sytuacja. Pomaga przywrócenie systemu do stanu sprzed instalacji sterownika nvidia geforce. Dodam, że sterownik intel do HD 4600 zainstalowałem i pracuje ok. Dodam też, że w ramach aktualiazacji Windows próbuje pobrać sterownik nvidia geforce i jest dokładnie taka sytuacja jak przy instalacji ręcznej.

Jestem kompletnie pogubiony i nie wiem co tutaj można byłoby jeszcze zrobić. Dziwi mnie to zawieszanie się 10 bo przedtem komputer 1,5 roku pracował bardzo dobrze i nigdy z w10 nie było problemów. Mi się wydaję że problem może tkwić w karcie graficznej albo w dysku twardym ale to tylko moje przypuszczenia...

Potrzebuje waszych rad i pomysłów jak można byłoby to naprawić.

Dziękuje za odpowiedzi.

Konfiguracja laptopa

Core i7 4720, 970m, 16gb, dysk cruacial mx 200 256 ssd m2 i na nim jest zainstalowany system operacyjny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach eksperymentów udało mi się ustalić że przyczyna leży po stronie karty graficznej 970m. Zarówno Windows 7 jak i 10 zawiesza się po instalacji sterownika karty graficznej po ponownym uruchomieniu albo wyskakuje bluescreen albo po poprostu czarny ekran i Windows nie przechodzi do pulpitu. I teraz mam pytanie czy możecie polecić dobry serwis w Warszawie ? I czy wie ktoś ile taka naprawa może kosztować i czy warto w ogóle w to bawić się ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...