Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jamakaci

Gigabyte HD 7950 nie działa HDMI

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, straciłem już jakąkolwiek nadzieję że uda mi się podłączyć PC pod telewizor. Problem polega na tym że komputer nie wykrywa telewizora. Przeczytałem stos stron internetowych lecz bezskutecznie. Mam kartę graficzną Gigabyte HD 7950 i płytę główną ASRock Z77 extreme4. Pracuję na Windows 7 64bit. Jeżeli ktoś mógłby mi pomóc to będę wdzięczny.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, nie wykrywa mi ekranu. Jak podłacze kabel to pisze mi na TV brak sygnału.

 

Moje podłączenie:

1) podłączam Hdmi pod wyłączony telewizor i wyłączony PC

2) włączam telewizor i ustawiam na HDMi

3) włączam komputer i czekam na wyświetlenie się obrazu. Niestety moje nie doczekanie

 

- Zaktualizowałem sterowniki karty graficznej, biosu

- nie wykrywa mi innego dostępnego ekranu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy masz możliwość wykluczenia błędu złączy HDMI, tak w telewizorze jak i na karcie graficznej?

Czy masz wyjście HDMI z płyty głównej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już raczej znalazłem przyczynę, potwierdzenie dam jak będę w domu. Najprawdopodobniej zwykła moja nie uwaga. Mam 2 wyjścia HDMi, z czego jedno wychodzi od karty graficznej i jest jeszcze zaplombowane :D

Nie zwróciłem na to z początku uwagi gdyż miałem bardzo ciężki dostęp do tyłu komputera.

Dziękuję wszystkim za pomoc. W razie dalszych problemów ( oby nie ) będę się odzywał.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, podłączyłem w 2 port HDMi w komputerze, tym razem w dobry. Teraz mecze się z ustawieniem ekranu na telewizorze. Niestety ucina mi kawałek. Próbowałem zmniejszyć rozdzielczość. To pomaga aczkolwiek gorzej wygląda. Wiecie może gdzie znajdę ustawienia kalibracji ekranu? Nie mogę się ich dopatrzec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...