Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TeKoX

Napięcia w Palit GTX 1070 i miganie monitorów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem posiadaczem nowego sprzętu, właściwie wszystko. I od samego początku doświadczam migotanie ekranu, paski. Dzieje się to jak właściwie nic nie robię, tzn surfuję po internecie itd.

Jak gram to migotania w ogóle nie ma. Odpaliłem software dostarczony przez Palit, Thundermaster i zacząłem obserwować napięcia.

W spoczynku, gdy nic się nie dzieje, napięcie karty wynosi 0.625v. Jeśli zacznę wykonywać drobne czynności, napięcie wskakuje na 0.825v. Natomiast jak włączam grę, napięcie wynosi 1,062v.

I teraz tak, migotanie występuje bardzo często w momentach gdy jest przeskok z 0.625v na 0.825v i gdy jest spadek z 0.825v na 0.625v. Jest to dosłownie jedno mignięcie. Migotanie występuje również w losowych momentach gdy karta funkcjonuje na 0.625v.

Zaś gdy jest stałe 0.825v nic się już nie dzieje.

Ekspertem nie jestem ale wnioski nasuwają się same. Nie jest to chyba wada produktów. Teraz pytanie, czy da się ustawić, by najmniejsze napięcie było właśnie 0.825v i wskakiwało na 1.062v gdy odpalam grę?

 

Sprzęt:

Palit GTX 1070 JetStream

AsRock X170 Extreme 4

Inter core i7-6700k @ 4,5Ghz OC

SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W

 

Raczej nie wina monitora, problem pojawia się na obu. W tym, że jeden nowy, a drugi już ma kilka latek.

 

Dziękuję za pomoc, pozdrawiam bardzo serdecznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kartę w innym komputerze.

Ja obstawiam wadę karty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebywałe :P

Jakiś czas przed tym problemem zmieniałem timingi w RAM. Dosłownie z 15-17-17-35 na 14-16-16-33.

Zmieniłem z powrotem na pierwotne i problem znikł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up zakładałem że testowałeś na sprzęcie bez OC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...