Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

WasilijCzapajew

Odzyskanie głównego hasła do KeePass-a

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się złożyło, że przez ostatnie półtora roku nie miałem dostępu do pliku KeePass-a, w którym zapisane były hasła do większości moich kont w szeroko pojętym internecie. Przez ten czas niestety zapomniałem główne hasło, wiem tylko na czym jest oparte i jestem w stanie odtworzyć pierwsze 6-10 znaków z niego na ok. 20-25 ogółem. Czy mam jakiekolwiek realne szanse na odzyskanie tego hasła posiadając takie informacje, czy lepiej sobie odpuścić i "na piechotę", pojedynczo odzyskiwać wszystkie konta po kolei? Jeżeli realnym jest złamanie tego hasła to jakiego narzędzia do tego użyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby udało się Tobie odzyskać jakimś sposobem te hasło, KeePass byłby nic nie warty. Plik jest zaszyfrowany AES256, więc pewnie tylko chłopaki z NSA odczytaliby to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystałem nigdy z tego, ale nie masz tam czasem jakieś normalnej rejestracji konta, na mail żeby coś przyszło do odzyskania, jakiś podstaw do kontaktu z supportem żeby się tym zajęli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnej rejestracji czy logowania w przypadku KeePassa nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystałem nigdy z tego, ale nie masz tam czasem jakieś normalnej rejestracji konta, na mail żeby coś przyszło do odzyskania, jakiś podstaw do kontaktu z supportem żeby się tym zajęli?

KeePass to program offline. Cała baza jest trzymana w jednym pliku na dysku. Plik jest zaszyfrowany i bez hasła głównego lub pliku klucza (o ile taki sobie wybrałeś/utworzyłeś) nie można dostać się do środka.

 

 

@WasilijCzapajew:

Sprawdź hashcat. Oczywiście nie brute force, bo wtedy zajmie to wieki, ale jeżeli znasz chociaż schemat hasła, to jest jakaś szansa, że za czasu swojego życia to scrackujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...