Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

spoxster

ASUS czy MSI OC najlepsze do i7 6700k?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym dowiedzieć się, która z poniższych płyt waszym zdaniem jest lepsza - ogólnie, jak i do OC. Chciałbym podkręcić dość mocno swój procesor, zastanawiam się nad :

 

ASROCK Z170 OC FORMULA S1151

 

lub

 

MSI Z170A XPOWER Gaming Titanium Edition

 

 

lub.. ? Coś do 1300zł

 

Proszę o pomoc :) z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak ze im wiecej zaplacisz, tym lepiej sie kreci. Nie te czasy. Wszystko zalezy od sztuki cpu. Plyty ze sredniedniego segmentu sprawdzaja sie tak samo dobrze jak hi endy. Lepiej dolozyc do chlodzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak ze im wiecej zaplacisz, tym lepiej sie kreci. Nie te czasy. Wszystko zalezy od sztuki cpu. Plyty ze sredniedniego segmentu sprawdzaja sie tak samo dobrze jak hi endy. Lepiej dolozyc do chlodzenia...

 

 

Rozumiem, która osobiście byś wybrał? Albo może coś innego? Czytałem akurat o tych 2, nie chodzi tylko o samo kręcenie, ale też i ogólną ocenę, która nie ma problemów z rozpoznawaniem sprzętu, ramu itd. nawet jak go podkręce do 4,5ghz to mi wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie brałby jakiegoś Asusa z serii Maximus VIII. Jest tego troche to sobie wybierz. Na tych płytach procki robia już swoje max.

 

Edit: Skylake nie daje gwarancji że polecisz 4,5GHz. Zdarzają się padaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłbym za Asusem, szczególnie przy mocnym OC. Na Z170 Pro Gaming do 4,5GHz to pójdzie od razu, dalej to już zależy od sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie brałby jakiegoś Asusa z serii Maximus VIII. Jest tego troche to sobie wybierz. Na tych płytach procki robia już swoje max.

 

Edit: Skylake nie daje gwarancji że polecisz 4,5GHz. Zdarzają się padaki.

 

 

ASUS MAXIMUS VIII RANGER będzie ok? Czy ASUS MAXIMUS VIII HERO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS MAXIMUS VIII RANGER będzie ok? Czy ASUS MAXIMUS VIII HERO

 

Zobacz co który ma i Ci bardziej pasuje. Jeśli chodzi o OC to jest to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W praktyce jeżeli płyta nie ma żadnych doublerów na sekcji tylko czyste fazy w ilości 10 to w zupełności wystarczy aby to pierwszy procesor się skończył na powietrzu.

 

Napisz czego oczekujesz od płyty, bo już za te 1000 zł można kupić naprawdę wypasionego mobasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W praktyce jeżeli płyta nie ma żadnych doublerów na sekcji tylko czyste fazy w ilości 10 to w zupełności wystarczy aby to pierwszy procesor się skończył na powietrzu.

 

Napisz czego oczekujesz od płyty, bo już za te 1000 zł można kupić naprawdę wypasionego mobasa.

 

 

Spore mozliwosci OC- tak wiem, ze zalezy to rowniez od tego jaki proc sie trafi, ale jak juz sie trafi, to aby wycuagnac z niego maksa

Dobra karta muzyczna,

Zeby sie nie grzala, wiec dobre chlodzenie,

Uproszczone OC..widzialem, ze msi to posiada, 10 programow gdzie samo kreci Ci proca

A, no i zeby nie miala problemow z rozpoznawaniem sprzetu, mam 4x 4gb corsair ddr4 3200mhz moja stara plyta miala na nich problem ze startem

 

Wiec w skrocie dobra plyta pod tego proca, ktora posmiga te 3 lata i bede zadowolony, dzis musze ja kupic wiec musze sie decydowac : p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spore mozliwosci OC- tak wiem, ze zalezy to rowniez od tego jaki proc sie trafi, ale jak juz sie trafi, to aby wycuagnac z niego maksa

Dobra karta muzyczna,

Zeby sie nie grzala, wiec dobre chlodzenie,

Uproszczone OC..widzialem, ze msi to posiada, 10 programow gdzie samo kreci Ci proca

A, no i zeby nie miala problemow z rozpoznawaniem sprzetu, mam 4x 4gb corsair ddr4 3200mhz moja stara plyta miala na nich problem ze startem

 

Wiec w skrocie dobra plyta pod tego proca, ktora posmiga te 3 lata i bede zadowolony, dzis musze ja kupic wiec musze sie decydowac : p

 

Dorzuciłbym do tej listy aby LAN był na chipie Intela ;)

 

Kupuj tego Maximus VIII i nie kombinuj. Też ma bardzo fajne UEFI pod OC. W tej cenie MSI będzie gorsze. Np. są takie niuansy jak zewnętrzny generator BCLK którego MSI ogólnie nie ma (z tego co wiem). Lepiej zacznij wybierać pamięci bo generalnie w lga1151 to nie jest tak że wszystko zawsze dobrze śmiga :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzuciłbym do tej listy aby LAN był na chipie Intela ;)

 

Kupuj tego Maximus VIII i nie kombinuj. Też ma bardzo fajne UEFI pod OC. W tej cenie MSI będzie gorsze. Np. są takie niuansy jak zewnętrzny generator BCLK którego MSI ogólnie nie ma (z tego co wiem). Lepiej zacznij wybierać pamięci bo generalnie w lga1151 to nie jest tak że wszystko zawsze dobrze śmiga :E

 

 

Wybrałem Asusa Maximus VIII Hero, za ok 950zł, mam nadzieję, że będzie ok :) dzięki wszystkim za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że będzie ok (choć spokojnie mogłeś brać Rangera). Mam nadzieję, że masz obudowę z oknem, bo te Maximusy wyglądają obłędnie na żywo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że będzie ok (choć spokojnie mogłeś brać Rangera). Mam nadzieję, że masz obudowę z oknem, bo te Maximusy wyglądają obłędnie na żywo ;)

 

 

Między Rangerem a Hero ok 80zł różnicy, więc tyle mogę wyłożyć i tak miałem na to przeznaczone 1300zł, więc trochę jeszcze zostało :) obudowa z dużą szybką dlatego też zastanawiałem się nad ASUS MAXIMUS VIII FORMULA bo wygląda b. fajnie, no ale może następnym razem; p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między Rangerem a Hero ok 80zł różnicy, więc tyle mogę wyłożyć i tak miałem na to przeznaczone 1300zł, więc trochę jeszcze zostało :) obudowa z dużą szybką dlatego też zastanawiałem się nad ASUS MAXIMUS VIII FORMULA bo wygląda b. fajnie, no ale może następnym razem; p

 

Wtopił byś kasę na Formułę, nie ma sensu, jak już to za 1199 jest Asus z170 Deluxe która jest nawet lepiej doposażona tyle że kolorystyka inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASROCK Z170 OC FORMULA zdecydowanie najlepiej prowadzi pamięci przy 2 bankach i jest to najlepsza płyta pełnowymiarowa do mocnego OC RAMu, ale pazury pokazuje dopiero od 4000MHz. Jest za to momentami dosyć trudna do ujarzmienia (ma swoje humorki).

 

ASUS MAXIMUS VIII HERO minimalnie lepiej prowadzi procesor (ale różnice są marginalne). Za to zdecydowanie najlepiej sobie radzi przy obsadzeniu wszystkich banków pamięci i tam gdzie Asrock mówi "nie", tam Asus nic sobie nie robi z takiego obciążenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtopił byś kasę na Formułę, nie ma sensu, jak już to za 1199 jest Asus z170 Deluxe która jest nawet lepiej doposażona tyle że kolorystyka inna.

 

 

Czyli Panowie podsumowując (bo się już nie mogę zdecydować, chociaż 2 płyty zamówiłem do sklepu, jutro muszę tylko iść wybrać 1 z nich i odebrać)

 

Asus Maximus VIII Hero - najlepsza opcja? Dobra, stabilna, spoko OC, recenzje widziałem też ok, sporo osób chwali, jedynie widziałem jeden komentarz z płaczem, odnośnie długiego oczekiwania przy reklamacji w ASUSie, - cena 980zł

 

Asus Maximus VIII Formuła - odpada ? jest gorsza, niż Hero, czy też nie warta dokładania pieniędzy, bo różnicy nie będzie, czy też będzie znikoma? Czytałem o niej kilka recenzji, niby chwalą, jakieś super ultra systemy dla graczy- ile w tym prawdy nie wiem, plusem dla mnie jest tu wifi, zawsze do czegoś może się przydać oraz możliwość podłączenia do niej chłodzenia cieczą, kto wie może kiedyś się tym pobawię, z wyglądu podchodzi mi bardzo - niestety jestem gadżeciarzem :/ , cena mnie jakoś straszliwie nie zniechęca, bo tyle na płytę mogę wydać, jednak jeśli mam na to wyłożyć sporą kasę, to chcę być pewny, że wydałem pieniądze na dobry produkt, no chyba, że takowym nie jest i 1450zł to za dużo jak na niego, nie wart swojej ceny ? ( widziałem już wcześniej Asus z170 Deluxe, ciężko z dostępnością, potrzebuję płytę na jutro, więc odpada :/ )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym Xpowera ze względu na to, iż jest prześliczna :angel:

OC Formula też wygląda rewelacyjnie - to byłby mój nr 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hero i już nie kombinuj.

 

Zakupiona :) jest okej, dobrze, że nie wziąłem czegoś mocniejszego, bo ma wszystko co właściwie potrzebuję. Podkręciłem procka do 4,6ghz, temperatura do 73C, odpaliłem The Division w 4k na MEDIUM śmiga w stałych 60 fpsach, na ULTRA już 'tylko' 40 :) więc jest ok, ale mam 1 problem - przy każdym resecie PC/odpaleniu PC zawsze najpierw wchodzi mi do BIOSu, nigdy do Windowsa, dopiero wchodzi do BIOSu tam zaznacząm SAVE SETTINGS, reset pc i windows odpala normalnie, pytanie czy to przez podkręcanie, nie zauważyłem, żeby się grzał czy też aby wyskakiwał blue screen, ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...