Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BjorGeN

Pasta termoprzewodząca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Czy ktoś kiedyś testował (lub wie) o ile *C procesor będzie gorętszy bez pasty termoprzewodzącej?

Lub jeśli radiator jakoś by nie stykał z tą pastą, dało by się to poznać po temperaturach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy zarówno od powierzchni IHS'a procesora, jak i powierzchni chłodzenia.

 

Przy poprawnym docisku możliwe są wszystkie stany pomiędzy "nie przegrzewa się i pracuje stabilnie nawet pod obciążeniem" i "szybko dobija do temperatury krytycznej i wyłącza się/throttluje"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw. ostatnio rozsmarowywałem pastę (MX-2) po powierzchni procesora kartą. Kartę przetarłem alkoholem izopropylowym, czy pasta nie zmienia swoich właściwości lub nie wpływa to negatywnie na przewodność cieplną takie "rozsmarowywanie" kartą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez pasty się od razu ugotuje, nie ma o czym mówić. Paście nic się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W programie HWMonitor zaobserwowałem jednosekundowe skoki temp o 10*C (Z 21 na dosłownie sekundę wskakuje na 31).

Po tym skoku od razu wszystko wraca do normy - 21*C i teraz pytanie, czy to coś związanego z nałożeniem pasty termoprzewodzącej / chłodzenie nie styka etc? Czy po prostu przekłamanie programu?

(Czasami takie zjawisko występuje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temperatury w idlu, w szczególności gdy są niskie się w ogóle nie patrzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

56*C max. pod obciążeniem.

Różnica 6*C pomiędzy rdzeniami (nie wiem czy ma to jakieś znaczenie?)

 

Czyli oznacza to, że radiator dobrze "Styka" z procesorem / dobrze nałożyłem pastę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...