Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Makavcio

System nie widzi AIM SC808

Rekomendowane odpowiedzi

Nieszczęścia chodzą parami. Zaraz będę zakładał jeszcze jeden wątek w innej części forum, ale zacznijmy od tego, co legło u podłoża problemów.

 

Już ponad pół roku korzystam z AIM SC808 (podpięta tylko główna karta). Co jakiś czas, kiedy uruchamiałem ponownie system (W7 x64), karta znikała i system twierdził, że nie było urządzenia dźwiękowego. Rozwiązywanie problemów chciało włączać dźwięk z karty graficznej, której urządzenie dźwiękowe ręcznie wyłączyłem. Czasami pomagał restart, czasami trzeba było wyjąć i włożyć kartę. Niestety do tego samego slotu, ponieważ drugi jest fizycznie niedostępny.

 

Przed 2h karta zrobiła mi to samo i tym razem po wyciągnięciu i włożeniu ruszyła raz, ale teraz znowu nie chce. W budzie musiałem grzebać więcej, a zazwyczaj po restarcie, jeśli system nie był wyłączany prawidłowo, znowu znikała, więc chciałbym teraz ten problem rozwiązać jakoś systemowo.

 

Karta jest podpięta do prądu, wtyczki wydają się być ok, chociaż ze względu na drastyczne braki miejsca w obudowie kabel zasilania jest ciągnięty z 2 złączkami dookoła obudowy.

 

Zainstalowane są najnowsze sterowniki ze strony producenta, które rozwiązały wcześniejszy problem ze znikaniem karty z systemu po wejściu komputera w tryb uśpienia. Karty jednak w managerze urządzeń nie ma w ogóle, więc sterownik raczej nie ma tu nic do rzeczy.

 

Dlaczego tak się w ogóle dzieje? Karta wydaje się być dobrze zamontowana, zazwyczaj działa i w czasie pracy nigdy się nie wysypała i nie sprawiała absolutnie żadnych innych problemów.

 

 

EDIT:

Chwilę po napisaniu tego posta wyłączyłem komputer, wróciłem po jakichś 10 minutach, włączyłem maszynę i karta działa w 100% normalnie. Gdybym teraz zrobił restart systemu, pewnie znowu byłaby niewidoczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o niej dużo i jeszcze przed zakupem, a nawet chyba ze 2 posty mam w tamtym wątku, ale od tamtego czasu już trochę wody w Wiśle upłynęło, więc liczyłem na jakiś rozwój sytuacji. Ogólnie jestem z niej bardzo zadowolony i jakość dźwięku na słuchawkach za te pieniądze wydaje mi się bajeczna, przynajmniej w porównaniu z podobnie wycenionymi produktami, ale jeśli mówicie, że ten typ tak ma i już, nic nie poradzimy.

 

Dziwny traf, że zaczęło się to robić stosunkowo od niedawna. Przez kilka miesięcy nie było najmniejszych problemów.

 

EDIT: Pochwaliłem noc przed zachodem księżyca... Karta rzęzi jak stary magnetofon... Będziem badał, dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami na nierozpoznawanie kart pomaga włączenie "spread spectrum" w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, dźwięk naprawił się na idealny po lekkim przesunięciu komputera. Ot, lekko tyknąłem obudowę...

Dość już mam na dzisiaj tych problemów z blaszakiem. Jeszcze pół godzinki z PJ Harvey i idziemy spać.

A czy mam w biosie "spread spectrum", zobaczę jutro. Dzięki za sugestię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny traf, że zaczęło się to robić stosunkowo od niedawna. Przez kilka miesięcy nie było najmniejszych problemów.

 

Mam tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Całe szczęście. Ja bym poszedł jeszcze dalej - zlikwidował te RODy, które są w dobrych lokalizacjach i pobudował tam osiedla. 
    • Jestem bardzo na nie. Wymęczyłem się do połowy drugiego odcinka. [uwaga, lekkie spoilery] To nie jest serial, to jest zestaw przydługich teledysków z losowymi scenami mającymi tylko zaakcentować charakterystyczne elementy z gier. Tępa jak maszynka do golenia z promocji na aliexpress laska wychodzi ze swojej nory, w której jej klan spędził ostatnie kilkaset lat, ot tak sobie i nagle to wywołuje heheheszki na całego, bo joj, ma niebieski kostium! Mimo że zachowuje się jak upośledzona, nic kompletnie nic jej nie zagraża na ziejącym promieniowaniem, wypełnionym szkieletami i mutantami terenie. Wielki rycerz Braterstwa Stali ma problemy z wielkim, zmutowanym misiem, ale na szczęście jego giermek załatwia misia jednym strzałem ze starożytnego rewolweru. Przed genetycznym laboratorium stoją wieżyczki gatlinga, ale nie są w stanie trafić w szybko idącego przed nimi staruszka.  Scenariusz tego dzieła jest tak prosty, że gierki, na które przecież narzekano, przy nim są historiami wartymi nagród literackich. Całość wypełniona jest stereotypowymi "dads jokes". Mimo że serial jest wypełniony zwłokami, mutantami, nie ma żadnego zagrożenia, nawet nikt nie udaje że cokolwiek tępej głównej bohaterce może się przydarzyć. Żarcik za żarcikiem i tyle.  Dobitnie to przypomina, że jedynym powodem produkcji jest przyciągnięcie więcej ludzi do prime poprzez maksymalne uproszczenie wszystkiego, co można uprościć. Można obejrzeć...tylko po co?
    • Nie będziesz miał niczego i będziesz szczęśliwy 😆
    • Ubi + i po problemie, dla mnie to gra na jeden raz wiec nawet zeby absolutnie pelna wersja kosztowala 250zl i tak bym wzial +.
    • Gsync dalej ssie, migotanie w Alan Wake 2 dalej takie samo. W sumie przy ponad 70+ FPS nie widzę już rozrywania obrazu, wady wzroku mają swoje plusy  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...