Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kalypso

dysk ssd zablokowany na ubuntu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich i pozdrawiam od razu.

Nie wiem czy był o tym jakiś wątek a przeglądałem mianowicie dostałem od brata dysk do lapka ssd 60g vertex 3 series a po podłączeniu go do laptopa na win 7 wyskakuje mi że dysk działa czy jest zablokowany, wiem że wcześniej był w linuxie,pytanie do was serdeczne co z tym fantem zrobić bo jakoś nie mam pojęcia i wiedzy

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows nie czyta partycji z Linuxa w standardzie. Jezlei chcesz po prostu używać dysku i dane z niego nie są potrzebne, to używając jakiegoś narzędzia do partycjonowania usuń z dysku te istniejące i utwórz taką, którą rozpozna Windows (NTFS na przykład). Jeżeli chcesz na tym postawić Windowsa, to skorzystaj z narzędzia wbudowanego w instalator. Ono też jest w stanie usunąć wszystkie konfliktowe partycje i utworzyć takie, z którymi poradzi sobie system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha jescze nie wspomniałem, że jest to dysk wewnetrzny chodź ja mówię, nie mam wiedzy bo to co piszesz to właśnie o tym dysku, jutro postaram się wysłać screenshota co wyskakuje po odpaleniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie ponownie odpaliłem kompa na tym dysku ssd postarałem się zrobić jakąś fote tel.więc jeśli ktoś coś wie co z tym zrobić będę happy

Najpierw pojawia się "strona startowa"

Advanced options for ubuntu

memory test(memtest 86+)

memory test (memtest86+, serial console 115200)

 

 

Po wybraniu opcji pierwszej pojawia się kolejny komunikat

ubuntu, with Linux 3.19.0-15 generic

ubuntu, with Linus 3.19.0-15 generic (upstart)

ubuntu, with linux 3.19.0-15 generic (recovery mode)

 

tak mi się zdaję jak czegoś nie pomyliłem

 

potem pojawia się komunikat

 

Unlocking the disk/dev/disk/by-uuld/db8730bc-781e-44bf-8df9-8dfd3bab9caa(sda5_crypt)

enter passphrrase:

 

nie mam jak przesłać zdjęć bo za duży rozmiar nawet po zmniejszeniu itd.

Więc proszę o pomoc ewentualnie mogę przełać zdjęcia

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potem pojawia się komunikat

 

Unlocking the disk/dev/disk/by-uuld/db8730bc-781e-44bf-8df9-8dfd3bab9caa(sda5_crypt)

enter passphrrase:

Podczas instalacji Ubuntu możesz wybrać czy chcesz zaszyfrować katalog użytkownika, podczas takiego szyfrowania podajesz hasło. To nie powinno być to samo hasło, co hasło do logowania do Ubuntu ale może podał identyczne. Podpytaj jakie i wprowadź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas instalacji Ubuntu możesz wybrać czy chcesz zaszyfrować katalog użytkownika, podczas takiego szyfrowania podajesz hasło. To nie powinno być to samo hasło, co hasło do logowania do Ubuntu ale może podał identyczne. Podpytaj jakie i wprowadź.

 

problem jest w tym, że ten dysk nie jest bezpośrednio z drugiej ręki tylko po kimś z brata firmy i to wieki temu, trochę zamieszane.

Chciałem zainstalować na nim system win7 ultimate, czy jak włożę płytkę to da radę, nie wiem juz zgłupiałem

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...