Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Diho Orangutan

[3800] Laptop do użytku codziennego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję laptopa do 3800zł, ale jeżeli będzie potrzeba to mogę trochę dopłacić. Laptop będzie używany głównie do gier i oglądania filmów oraz korzystania z różnych programów. Zależy mi głównie na wytrzymałości i dobrych podzespołach. Zainteresowałem się Lenovo Y700-15, ale wiele osób go odradza. Będę wdzięczny za pomoc w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym konkretnym Dellu? No ponoć temperaturowo jest blisko na styk, aczkolwiek w tym konkretnym modelu CPU jest pozbawiony 4 wątków - są same 4 rdzenie, w porównaniu do i7 6700HQ 4r+4w. I wiesz, Dell jest jednak znany z jakości wykonania. I ten niebieski krąg przy konektorze utrudniający spanie. ;)

 

Ewentualnie.

ASUS GL552VW 3799PLN. W zasadzie identyczna konstrukcja, róźnica to RAM DDR4 2133MHz. Do gustu może Ci nie przypaść gamingowy design oraz matryca TN o przeciętnej wyrazistości oraz kątach widzenia. Mam taką w swoim notebooku i co zrobić, da się z nią żyć.

Lenovo Y700-15 3829PLN. Te same podzespoły, matryca IPS. Dopłata do wersji z RAM 16GB - zaledwie 50PLN+wysyłka gratis. Jedynie co Ci może przeszkadzać to ekran o szklanej powierzchni co czyni z niej półmatową matrycę oraz 'legendarny' serwis.

Wszystkie przedstawione opcje posiadają zainstalowany system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop z systemem operacyjnym czy bez?

Wolałbym z systemem.

 

O tym konkretnym Dellu? No ponoć temperaturowo jest blisko na styk, aczkolwiek w tym konkretnym modelu CPU jest pozbawiony 4 wątków - są same 4 rdzenie, w porównaniu do i7 6700HQ 4r+4w. I wiesz, Dell jest jednak znany z jakości wykonania. I ten niebieski krąg przy konektorze utrudniający spanie. ;)

 

Ewentualnie.

ASUS GL552VW 3799PLN. W zasadzie identyczna konstrukcja, róźnica to RAM DDR4 2133MHz. Do gustu może Ci nie przypaść gamingowy design oraz matryca TN o przeciętnej wyrazistości oraz kątach widzenia. Mam taką w swoim notebooku i co zrobić, da się z nią żyć.

Lenovo Y700-15 3829PLN. Te same podzespoły, matryca IPS. Dopłata do wersji z RAM 16GB - zaledwie 50PLN+wysyłka gratis. Jedynie co Ci może przeszkadzać to ekran o szklanej powierzchni co czyni z niej półmatową matrycę oraz 'legendarny' serwis.

Wszystkie przedstawione opcje posiadają zainstalowany system.

Ten Asus w sumie ciekawy. Do tego Della trochę zniechęca to DDR3. Czy warto inwestować w SSD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie.

ASUS GL552VW-DM775T-8 4199PLN.

Tutaj Asus popisał się kuriozalną konfiguracją - montuje dysk SSD w tradycyjnym formacie 2,5 cala a port M2 zostawia wolny. Stąd też zaproponowałem z nośnikiem o sporej pojemności 480GB. Brak HDD. Mimo szczerych chęci laptopa ze specem SSD M2+HDD 2,5 nie znalazłem.

Możesz ewentualnie spróbować:

Zamówić Asusa z postu #4 - 3799PLN.

+ Plextor 256GB SSD M.2 2280 SATA M7VG - 339PLN.

I w uwagach do zamówienia poprosić o montaż tego nośnika M2 oraz o preinstalowanie systemu na nim. Trochę roboty z tym będą mieli (w zasadzie wystarczy zmigrować OS z HDD na SSD).

I tak o to będziesz miał normalną konfigurację SSD M2 256GB + HDD 2,5 1000GB.

Całość 4138PLN.

 

Z Lenovo takich cyrków nie ma.

Lenovo Y700 15

SSD 256GB M2+HDD 1000GB 2,5.

4099PLN.

 

Aha - i pamiętaj o backupach SSD na HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bliżej budżetu:

Dell Inspiron 7559 i5-6300HQ/8GB/120+1000/Win10 GTX960 FHD

renomowana marka, dobrze spasowana obudowa choć z tworzywa sztucznego. Posiada to co potrzebujesz - dobrą matrycę FullHD IPS Matową, dobre podzespoły do pracy czy gier - procesor i5HQ 4-rdzenie, odpowiednią ilość ramu do codziennej pracy i szybki dysk SSD w zestawie - taka pojemność jako przestrzeń instalacyjna na system i programy, reszta i pliki na pojemnym HDD pod sata. Optymalizacja działania. Dobry serwis typu domowego i system w zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopłacić zawsze warto ale cena już zdecydowanie zaporowa ponad budżet.

Z i7 6700HQ ten Asus z SSD256/M2+1000GB - 4599PLN. Lenovo ten sam spec - 4419PLN jak pamiętam.

Róźnice to +4 wątki w i7. Kwestia przekładająca się na wydajność jest dyskusyjna, aczkolwiek przy konwertowaniu archiwów, filmów, muzyki etc odczuwalna. Sądzę, że i5 wystarczy Ci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego. Warto dopłacić jeśli masz zamiar obrabiać grafikę, robić renderingi etc - wymaganie dużej wydajności od procesora. Jeśli nie, to do gier i wszystkiego ta i5-tka nowa skylake'a 4-rdzeniowa w zupełności wystarczy i poza tym ma niższe temperatury pracy (mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia throttlingu). Jeśli chodzi o gry to wąskim gardłem mogą być tylko albo temperatury, albo karta graficzna. Na pewno nie procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem Lenovo z i7 w takiej samej cenie co z i5 co prawda z mniejszym SSD. Chyba się na niego zdecyduje. W każdym razie wielkie dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez szukam laptopa w tej cenie. Nie wiecie może czy z doplata ok 500 - 700 zlotuch nie można znaleźć sprzętu z czymś mocniejszym niż gtx 960?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz poczekać niedługo powinny się pojawić laptopy z GTX1050, trudno określić cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez szukam laptopa w tej cenie. Nie wiecie może czy z doplata ok 500 - 700 zlotuch nie można znaleźć sprzętu z czymś mocniejszym niż gtx 960?

 

Ewentualnie masz tutaj produkt DreamMachines z GTX965M, ale z racji matrycy 17,3 i uciętej pamięci do 2GB wydajnościowo powinno wyjść to samo. 4299PLN.

G965-17PL10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...