Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lyll

[2000-2500] Laptop i wow

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mam takie pytanko. Nie gram wiele i jedyną jaką w ogóle odpalam jak mam luźniejszy okres jest Wow. Dodatkowo często siedzę do bardzo późna w pracy (pracuję u taty xD więc jest luz) ale nie chcę przenosić stacjonarnego z domu bo musiałabym zreogranizować wszystko na stanowisku pracy a to dość problematyczne. Najprościej byłoby mi postawić lapka i na nim sobie pykać a po pracy spakować i do domu. Czy w cenie 2000-2500zł jestem w stanie zakupić jakiś sensowny notebook do tej jednej gry? Nie wiem jak te karty graficzne montowane w lapkach wypadają typu GF920M czy zintegrowane Intela? Celowałabym, w miarę możliwości w jakiegoś i5 z 8gb ram (taki mam stacjonarny w domu i chodzi w miarę znośnie:) ) ale nie wiem na co jeszcze zwracać uwagę poza grafiką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam takie pytanko. Nie gram wiele i jedyną jaką w ogóle odpalam jak mam luźniejszy okres jest Wow. Dodatkowo często siedzę do bardzo późna w pracy (pracuję u taty xD więc jest luz) ale nie chcę przenosić stacjonarnego z domu bo musiałabym zreogranizować wszystko na stanowisku pracy a to dość problematyczne. Najprościej byłoby mi postawić lapka i na nim sobie pykać a po pracy spakować i do domu. Czy w cenie 2000-2500zł jestem w stanie zakupić jakiś sensowny notebook do tej jednej gry? Nie wiem jak te karty graficzne montowane w lapkach wypadają typu GF920M czy zintegrowane Intela? Celowałabym, w miarę możliwości w jakiegoś i5 z 8gb ram (taki mam stacjonarny w domu i chodzi w miarę znośnie:) ) ale nie wiem na co jeszcze zwracać uwagę poza grafiką.

 

 

Powiem Ci co dla mnie jest najważniejsze- dysk SSD- bez tego według mnie nie ma nawet po co kupowac laptopa.

Element kluczowy, najważniejszy (250gb optymalnie). Mówię to z autopsji, ponieważ mam Samsunga Ativ boook 6 wsadziłem ssd i laptop ma drugie życie.

 

Po drugie jaka przekątna ekranu?

Po trzecie, zwróć uwagę na podświetlanie klawiatury. siedzisz do późna w pracy, to tylko i wyłącznie białe (ewentualnie niebieskie, ale takiego to ja nie widzę :D ). Czerwone spali Ci oczy.

Po czwarte 920 z wow da radę, może bez fajerwerków, ale ładnie powinno chodzić, ale można poszukać coś z 940. Niewiadomo w co będziesz grał za x miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie SSD, o tym zapomniałam:) nie mam też tego dysku w stacjonarce a czytałam, że sporo przyspiesza pracę kompa.

Przekątna ekranu nie ma specjalnie znaczenia. Wiem, że 17tki są droższe a to będzie taki dodatkowy komp więc mniejsze są w zupełności ok.

A o grafikę pytam bo widzę, że w tych droższych jest model GTX (o ile dobrze pamiętam) ale cenowo o wiele droższe więc pewnie taka GF9xx musiałaby być w tym przedziale cenowym, czy jest duża różnica w wydajności, czy to takie budżetowe karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Ideapad 510-15 i3/8GB/240/DVD-RW GF940MX biały

Bardzo ciekawy laptop z matową matrycą FHD IPS i niezłym systemem chłodzenia. Di WoW wystarczy, chociaż z powodu procesora mogą być lekkie dropy. Laptop jest lekki, z dość solidną obudową i fajnym designem. Jako maszyna do wszystkiego na pewno się sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na Twoim miejscu dorzucił bym do

Lenovo Ideapad 700-15 i5-6300HQ/8GB/1000 GTX950M czarny

Matryca FULL HD IPS dobrej jakości, pełny procesor 4 rdzeniowy i5HQ 6 generacji skylake bardzo wydajny jak na ten budzet, miejsce na dysk SSD m2 - możliwośc zamontowania dodatkowego dysku m2 jest to bardzo wygodne bo mozesz miec oba dyski wenwątrz laptopa, przyzwoita karta graficzna GTX950m, podświetlana klawiatura. W cenie do 3000 zł jest to naprawde dobry stosunek ceny do wydajności jak i całej konfiguracji.

 

Dokładasz trochę do budzetu ale na 99% nie znajdziesz nic wydajniejszego. Tutaj masz pełny procesor 4 rdzeniowy do WOWa to ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer F5-573G i5-6200U/8GB/240 GF940MX FHD

Sprzęt przede wszystkim do pracy - mobilny laptop, z matrycą FullHD matową z dużym obszarem roboczym. Procesor i5ulv skylake'a 6-ta generacja, optymalna ilosć pamieci ram, szybka DDR4. Do tego szybki dysk SSD W zestawie dla komfortu pracy. Grafika dedykowana GeForce'a jako dodatek do pogrania w nowsze/starsze gry. Dobre wykonanie, solidny kadłub z aluminiowym wnętrzem. Serwis typu door to door.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @galakty co ty będziesz że  handel ze wschodem nie istnieje https://www.tirsped.com.pl/blog/polska-wymiana-handlowa-z-innymi-krajami/ Skąd najwięcej importuje Polska? Dane narastająco od początku roku  Niemcy – wartość: 222,1 mld PLN – 21,9% udziału Chiny – 146,6 mld PLN – 14,4% Włochy – 52,2 mld PLN – 5,1% Rosja – 45,1 mld PLN – 4,4% Holandia – 40,4 mld PLN – 4% Francja – 35 mld PLN – 3,5% Czechy – 32,3 mld PLN – 3,2% USA – 24,3 mld PLN – 3,1% Korea Południowa – 24,3 mld PLN – 2,4% Belgia – 23,2 mld PLN – 2,3% @Camis mentzen wolnościowiec który mówi o przymusie , dzięki za link @Spl97 po co to pisanie o kucach i debilne ogólniki ? Nie lepiej przekonywać konkretnymi  argumentami do pozostania w UE ? Tak się naśmiewasz z PiSu i jego elektoratu a sam robisz to samo co oni @lukadd do dziś ludzie myślą że Polska jest krajem suwerennym, mamy największą wymianę handlową z Niemcami więc narazie musimy pozostać w UE nawet jak ktoś tego nie chce , trzeba tylko przekonywać rządzących UE że likwidacja pieca gazowego itd nie jest dobrym pomysłem , z pozycji wasala ciężko coś ugrać   
    • Pokazałem wykresy ale prawda jest tylko jedna - TO NIE JEST TO SAMO "If we look at the common peak white luminance measurements you can see what impact the ‘APL stabilize’ setting is having in this area too. Only the HDR Game and Vivid modes reach up to the panels >1000 nits capability, getting to 1072 nits maximum as the setting is on ‘high’. The other 3 modes all cap out at around 484 nits where it’s set on ‘middle’." I zanim zapytasz "to czemu nie ustawił na APL HIGH pozostałych trybów?" bo ch. dają i tak nie przekroczą 480 peak nitów.   Tylko HDR Game oraz HDR Vivid mogą osiągnąć Peak 1000 w trybie APL HIGH. Potwierdziłem to też po rozmowie z kolesiem który napisał recenzje na TFTcentral i jak ustawisz "domyślny HDR" w APL HIGH to masz max peak w okolicach 480 nitów! Czyli TrueBlack 400!☠️   Mam przyjechać do ciebie z kalibratorem aby pokazać czarno na białym że zwykły HDR z APL HIGH to nie jest tryb Peak1000?    
    • @Camis masz wypowiedź mentzena o tym co dokładnie powiedział na temat tego poboru tylko mężczyzn?
    • @leven Ukryłem, ale jak widać FC widzi wentyl, teraz jest pod Fan3, jak się sparuje i ustawi to nie reaguje na kontrole manualną oraz krzywą.   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...