Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krychuy

Pomoc w odmłodzeniu PCeta do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedawno pomyślałem, że czas odświeżyć kilkuletniego kompa. Nie wiem czy opłaca się dokładać w niego kolejne pieniądze czy składać coś nowego

 

procek: Intel Core i5 CPU 760 @ 2.80GHz

płyta: ASUS P7H55-M LX

karta: NVIDIA GeForce GTX 460, 1024 MBytes of GDDR5 SDRAM [samsung]

pamięć: 2x 2GB DDR3 SDRAM 1333Mhz (kupiłem teraz na olx 2x 4GB 1333 Mhz DDR3 za 80 zł)

dysk: 1000 GB, Serial ATA 3Gb/s, Drive Model: WDC WD10EADS-00M2B0

k.sieć: RealTek Semiconductor RTL8168D/8111D PCI-E Gigabit Ethernet Adapter

zasilacz: silenzio power lpk16-600w

system: win 7 ultimate

 

Komp służy mi głównie do gier CS:GO, BF3, ale chciałbym też w coś nowszego zagrać. Zastanawiam się co teraz wymienić żeby zyskać trochę wydajności przy nie za dużych kosztach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybys podal ile chcesz wydac wygladalo by to latwiej. Rozbudowa moga by wygladac tak:

 

-uzywana karta graficzna pokorju radeona 270/Gf660/660ti koszt okolo 400zl

-nowy/uzywany cooler na CPU i OC do 3.6 koszt 60-140zl

-8gb ramu

 

Najwiecej da ci wymiana karty graficznej, a na drugim miejscu stawial bym 8gb ramu. OC procesora dodalo by fpsow jednak jest opcjonalne, bo i tak ta i5 poradzi sobie w nowych grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

oc procka da sporo fps jesli chodzi o gry typu cs:go, poniewaz one "siedza" glownie na cpu.

ram z tego co piszesz, zakupiles - wiec tak jak pisze Emani, zakup jakas karte i chlodzenie na cpu i podkrec go troche.

jaki budzet na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zrobić oc procka, do tego potrzebujesz chłodzenia. Do tego szukaj lepszej karty - używane 750ti, 660ti. Trzeba też zmienić zasilacz - na allegro do 100zł spokojnie znajdziesz coś z 80+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i5 2500k bez oc i gtx 660 8gb ddr3 i moge grać w wiedzmin 3 na full hd i średnich.

 

Więc jak wsadzisz tam gtx 660/ti chyba ze masz wiecej kasy i uzywanego 960 w dobrej cenie kupisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie lepiej pójść kosztem CPU bo jest dobre nie jest złe nie oszukujmy się kupi chłodzenie i pokreci dziada na 4GHZ, a pójdzie w nowsza technologie GTX960 albo za 500-550 (ZŁ) znajdzie GTX770 który jest niczego sobie kartą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem, pomyślałem, kolega niedawno tez wymieniał części w kompie i może mi sprzedać kartę gtx 650 Ti boost za 200 zł i procka i7 860 (4x2.8, 8 wątków) tez za 2 stówki . Nie wiem czy się opłaca, czy ta karta tez by się u mnie sprawdziła i czy ta grafika jest dużo gorsza od np. 660ti. Tak samo zastanawiam się nad prockiem bo cena chyba fajna ale czy np nie lepiej mojego podkręcić jak pisaliscie i chłodzenie kupić czy może jednak tego kupić i tez podkręcić. Nie wiem jak ostatecznie z tym moim zasilaczem 600 wat, czy zdoła wszystko uciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu wymieniac tej i5 na i7 860, zamiast tego kup cooler i krec. Co do GF650ti Boost to jest on troche mniej wydajny od 660/660ti ale cena 200zl jest bardzo zachecajaca. Co do zasilacza to jak chcesz robic OC to bym wymienial bo jest to jednak noname(jesli sie myle niech ktos mnie poprawi), z nowych masz np. Antec vp 500 za 160zl albo jakas uzywke spokojnie kupisz do 100zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...