Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

adasenglys

[PROBLEM] Komputer włącza się, monitor nie zaskakuje + drugi problem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wam! Otóż od jakiegoś czasu zaczął włączać się za drugim-trzecim razem, tzn. włączał się za każdym, tylko nie podawał obrazu do monitora. Ale jakoś specjalnie mi to nie przeszkadzało. Niestety wczoraj się to zmieniło i przestał w ogóle podawać obraz do monitora, komputer działał, wszystko się kręciło, obrazu brak. Co prawda raz na kilkanaście prób zaskoczy i wtedy działa normalnie, ale kurczę tak nie może być.

 

Procesor i RAM sprawne, sprawdzałem na kompie znajomego(przez co przestał działać, ale o tym pod koniec, mam teraz dwa kompy do naprawy, świetnie :lol2:), włączał się na nich i działał normalnie. Zasilacz sprawny, pożyczyłem od innego znajomego jego zasilacz i było to samo, też się włączał, ale nie było obrazu. Grafika sprawna, na integrze jest to samo. Robiłem reset biosu, nic. Monitor też sprawny, podłączałem do drugiego i to samo. Szukałem wczoraj cały dzień porad na necie, sprawdziłem chyba wszystko co mogłem i dalej to samo, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc do was. Podejrzewam płytę główną, no bo co innego? Niestety gwarancja skończyła się w tym roku, więc pewnie będzie mnie czekał zakup nowej, świetnie.

 

Co do komputera znajomego... Jest mi strasznie głupio, mimo że teoretycznie nic nie zrobiłem, to jednak po moim przyjściu przestał działać. Było to tak - przyszedłem do niego z ramem i prockiem, włożyłem i wszystko śmigało. Wyłączyłem i włączyłem trzy razy, żeby być pewny, że to nie przypadek. Wyjąłem moje rzeczy, włożyłem jego i... i dupa. Komp włącza się na ~5 sekund, wyłącza się i tak w kółko. Podejrzewam, że może to być wina chłodzenia procka (to zwykłe Intela), bo wcześniej już trzymało się tylko na trzech nóżkach (ale działało), a przy wkładaniu wyłamał drugą i nie trzymało się to zbyt stabilnie i prawdopodobnie nie chłodziło odpowiednio procesora. Chociaż czy komp zorientowałby się po tak krótkim czasie, że procesor nie jest chłodzony? Przyniosę dziś do niego mój radiator i zobaczymy, mam nadzieję, że to jest właśnie przyczyna, jak nie, to nie wiem co zrobię...

 

Z góry przeogromne dzięki za jakąkolwiek pomoc. Niżej podaję co mam w kompie, jeśli miałoby to w czymś pomóc:

 

Intel i5 2400

8GB RAM

GeForce GTX 660

MSI Z77A-G43

SilentiumPC DEUS G1 600W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

co do kompa znajomego - ze zlamanymi nozkami niestety nie ma odpowiedniego nacisku i radiator nie odprowadza ciepla - ewentualnie mogles sprobowac docisnac go dlonia, czy jakims ciezszym przedmiotem.

 

co do Twojego kompa - mialem podobne objawy, przez xx czasu - winna okazala sie byc karta graficzna (hd 6870) - po zmianie karty - zawsze za pierwszym razem sie odpalal.

probowales wyjac gtx'a i wtedy sprobowac odpalic go z integry? oczywiscie zresetuj bios po wyjeciu 660.

zapomnialem napisac, ze karta w koncu padla (zimne luty) wiec bylem zmuszony do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie się dzieje od czasu do czasu.Komp jak w sygu.Problemem są porty DP w moim przypadku bo po HDMI lub DVI monitory wstają.Na chwilę obecną pomogły zmiany sterów.MB, RAM i CPU kupione chyba w czerwcu, GPU w lipcu.Dziwne rzeczy się dzieją.Może być to wina także WIN10.Na WIN7 lub WIN8 nigdy takie coś nie miało miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moniek92 docisnąłem, ale nie wiem czy odpowiednio mocno i było to samo. A co do mojego kompa, to próbowałem i tak, niestety bez skutku.

 

@manriusz u mnie pod HDMI i DVI jest to samo, na integrze też, więc to nie wina grafy. Stery mam najnowsze (chyba, korzystam z Driver Boostera i tam mi pokazuje, że wszystko jest zaktualizowane). Mam Windowsa 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś z innymy kablami?Gdzieś kiedyś czytałem że takie rzeczy mogą się dziać po zmianach w rigu.Swoją drogą ja u siebie nie sprawdziłem.Wygląda że MB wadliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nie dostajesz obrazu w poscie, to nie jest wina sterownikow - tylko raczej biosu karty.

w Twoim wypadku byc moze cos jest z plyta (tak jak pisales), skoro na integrze tez nie dziala.

a karte testowales na innej plycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm u moich rodzicow byly podobne objawy (brak obrazu) i pomogl reset bios / cmos zworka na plycie glownej. Sprawdz w instrukcji plyty jak u ciebie zrobic clear cmos - zazwyczaj trzeba zewrzec dwa piny na mobo przez kilka sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moniek92 karty nie testowałem, ale nie uważam, że jest to konieczne, ponieważ przy wypiętej karcie i na integrze jest to samo.

 

@adnem84 robiłem reset biosu, pisałem o tym w pierwszym poście.

 

 

Edit. Dodam, że akurat go używam, od siódmej jest uruchomiony i wszystko jest ok. Włączył się co prawda za ósmym razem, ale jak widać jak już uda się go uruchomić to nic złego się z nim nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, skupmy się na kompie znajomego, bo mam mały problem. Przyniosłem do niego mój wentylator i jest to samo + dodatkowo wiatraczek podpięty pod CPU_FAN się nie kręci. Jego również nie. Myślicie, że to uszkodzenie płyty głównej? Zasilacz sprawdzony, to nie on, jest sprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...