Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lyll

SSD do laptopa Acer Aspire

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę zrobić prezent w postaci dysku SSD do laptopa Acer Aspire 5742G http://laptopy.benchmark.pl/test-laptopa/acer-aspire-5742g.html

Budżet to około 300zł (+/-50zł) pojemność pewnie coś koło 240-250GB. Teraz z góry przepraszam ale najważniejsze i pewnie głupie pytanie :D - jakie złącze ma ten laptop do HDD bo nie wiem którą zakładkę kliknąć w sklepach internetowych? Czytam sobie o Iridium Pro i o Crucial MX300, a może coś innego polecicie ? Dysk ma być pod windowsa i służyć jako główny użytkowy.

 

*edit - a jeszcze pytanie czy można jakoś podłączyć potem ten dysk który jest teraz wsadzony jako dysk zewnętrzny? nie wiem przez usb jakąś przejściówką? bo jakieś rzeczy do pracy pewnie tam sie znajdują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie Iridium PRO.

Lepszego nośnika nie znajdziesz w kwocie ~300PLN.

Ten laptop ma SATA2 więc możliwości SSD zostaną teoretycznie przycięte o połowę.

Użyteczna pojemność tego dysku to ~223GB.

Tak, można podłączyć przez przejściówkę SATA/USB3 - taki jeden kabelek SATA-USB. :) Albo zamontować w obudowie zewnętrznej USB3. Koszt zakupu obu rozwiązań porównywalny ~50PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze widzę ewentualnie dziś w promocji jest HyperX Savage 240GB po 349zł, jak wypada ten w opiniach w stosunku do Iridium bo na papierze wyglądają niemal identycznie

 

*edit - jeszcze jedno pytanie zanim komp trafi do pana informatyka by to zamontował i nowy system zrobił - czy jak to ma być dysk jedyny w lapku to mają być dwie partycje - 1-system 2-inne czy może być wszystko na jednym bez partycji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze widzę ewentualnie dziś w promocji jest HyperX Savage 240GB po 349zł, jak wypada ten w opiniach w stosunku do Iridium bo na papierze wyglądają niemal identycznie

 

*edit - jeszcze jedno pytanie zanim komp trafi do pana informatyka by to zamontował i nowy system zrobił - czy jak to ma być dysk jedyny w lapku to mają być dwie partycje - 1-system 2-inne czy może być wszystko na jednym bez partycji ?

1) HyperX Savage 240GB to to samo co Iridium PRO z mniejszą gwarancją i wyższą ceną.

2) Lepiej jedną partycje zrobić bo unikniejsz problemu braku miejsca na jednej z partycji. (konieczność przerzuczania rzeczy w tą i wewte)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej wszystko wiem, dziekuje :)

 

Iridium pro zamówiony, w weekend zostanie podłączony. Pozdrawiam i dzięki za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...