Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Fraggy

Zmiana wiatraka w PSU (Enermax)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dawno nie udzielałem się na forum, ale znów przyszło mi do małych modyfikacji, od jakiegoś czasu mój zasilacz zaczął głośniej chodzić, troszke chrobocze (wiatrak), sprawdzałem bo przy zatrzymywaniu jest normalnie, być może się wyrobił, a może narzeka na swoją pozycje bo jest pionowo a nie poziomo.

 

Mimo wszystko stwierdziłem, że najprostrze rozwiązanie to zmienić wiatrak. FAKT, niestety podczas zmiany okazało się, że są to nieco inne wtyczki, macie jakieś pomysły ? mini przejściówka, czy na chama przerobić wtyk, żeby mój wiatrak wszedł. ew może macie lepszy wiatrak do zaoferowania.

 

Zasilacz - ENERMAX PLATIMAX 1000W

Wiatraczek - ENERMAX EVEREST 139mm x 139mm <-- czytałem, że właśnie takie wymiary ma oryginalne...

 

W załączniku dodaje zdjęcia kabelka z oryginalnego wiatraczka i tego który kupilem + jak wygląda złącze zasilacza:

 

http://imgur.com/TDqZ5zH

 

http://imgur.com/dTPbe4c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utnij kable, skręć odpowiednie ze sobą i owiń izolacją. 2 minuty roboty jeśli wiesz jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie tnij. wyprowadź kabel od wentylatora poza obudowę zasilacza i podłącz pod płytę główną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie tnij. wyprowadź kabel od wentylatora poza obudowę zasilacza i podłącz pod płytę główną.

 

 

Nad tym też rozmyślam, tylko zastanawiam się jak to wypuścić, żeby obudowa się zamknęła, bo wiadomo, przez część z wiatrakiem nie będę puszczał <logic> :)

 

Opcja cięciem kabli, jest jak najbardziej ok, ale aż tak dobry technicznie chyba nie jestem, a raczej nigdy tego nie próbowałem, wolałbym, nie ryzykować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz trochę zdolności manualnych, to możesz podmienić wtyczki wraz z pinami.

 

Można też najzwyczajniej uciąć kabel od oryginalnego wentylatora oraz tego nowego i je połączyć izolując połączenia np. koszulkami termokurczliwymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nad tym też rozmyślam, tylko zastanawiam się jak to wypuścić, żeby obudowa się zamknęła, bo wiadomo, przez część z wiatrakiem nie będę puszczał <logic>

Przez wyjście całej wiązki kabli <logic>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...