Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Venegall

Znikające miejsce na dysku C

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z malejącą ilością miejsca na dysku C, pliki tymczasowe swoją drogą, programów trochę mam ale było sporo wolnego a maleje jak np. wywołuje zdjęcia z RAW i wtedy muszę uruchomić komputer ponownie bo nie chce dalej program pracować, albo jak coś zgrywam z płyty czy ogólnie od programów, jeszcze jak podłącze aparat gdzie mam 2x 16 gb kartę to czasem nie chce wczytać wszystkich zdjęć i patrze na dysku C 0kb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z malejącą ilością miejsca na dysku C, pliki tymczasowe swoją drogą, programów trochę mam ale było sporo wolnego a maleje jak np. wywołuje zdjęcia z RAW i wtedy muszę uruchomić komputer ponownie bo nie chce dalej program pracować, albo jak coś zgrywam z płyty czy ogólnie od programów, jeszcze jak podłącze aparat gdzie mam 2x 16 gb kartę to czasem nie chce wczytać wszystkich zdjęć i patrze na dysku C 0kb.

1. oczyszczanie systemu (cleanmgr.exe)

2. odpal program TreeSize Free, ładnie pokaże Ci, posortowane od największego do najmniejszego, katalogi i pliki na dysku, zobaczysz co najwięcej zżera. jak znajdziesz winowajcę, to i jakieś rozwiązanie problemu się wymyśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TCM0ly.jpg

Takie mam wyniki.

A pliki stronnictwa jak sprawdzić?

Problemem który najbardziej doskwiera jest to że miejsce na dysku które jest wolne maleje z czasem używania programów a po ponownym uruchomieniu komputera znów wraca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwiń Windows, zobacz co tam najwięcej zajmuje.

katalog "Users", zobacz co w katalogu swojego użytkownika, może jakieś śmieci których nie jesteś świadom? sprawdź Temp w C:\Users\twojanazwausera\AppData\Local\

rozwiń 5,9GB [9 Files] - jeśli jest tam "hiberfil.sys" a nie używasz trybu Hibernacji systemu, wyłącz ją przez cmd (odpalone jako admin) poleceniem: powercfg -h off

 

A pliki stronnictwa jak sprawdzić?
Stronicowania;) plik pagefile.sys luzem na C, on aż tak nie rośnie... ale i tak wypadało by jego rozmiar ustawić "na sztywno"... ja bym mu dał 2GB. a jak? wejdź we właściwości "Komputera", w Zaawansowane ustawienia systemu, w zakładce "Zaawansowane" klik w pwszy od góry przycisk "Ustawienia", znowu zakładka "Zaawansowane", guzik "Zmień", ustaw rozmiar niestandardowy;)

 

 

edit: katalogi MSOCache i AMD luzem na C:

MSOCache możesz bez obaw usunąć, to kopia plików instalacyjnych Microsoft Office.

z kolei AMD to pewnie kopie kolejnych wersji instalowanych sterowników, tak samo robi instalator nvidii, więc też pewnie do usunięcia. zajrzyj do katalogu, sprawdź czy jest tak jak mówię, usuń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zwolnić trochę miejsca, jeszcze moje dokumenty poukładam bo okazało się że tam mam dużo plików które mogę przenieść na inny dysk, hibernacje też wyłączyłem tylko pliki stronicowania: jest tam rozmiar początkowy i rozmiar maksymalny taki sam ustawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zwolnić trochę miejsca, jeszcze moje dokumenty poukładam bo okazało się że tam mam dużo plików które mogę przenieść na inny dysk, hibernacje też wyłączyłem tylko pliki stronicowania: jest tam rozmiar początkowy i rozmiar maksymalny taki sam ustawić?

tak, taki sam.

 

sprawdzaj też regularnie katalog temp o którym wspomniałem - możesz stamtąd bezpiecznie usuwać WSZYSTKO co się da;)

 

a katalogom takim jak "Dokumenty" czy "Pobrane" możesz na stałe zmienić lokalizację na inny dysk;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...