Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

domikw

Optymalna karta dla i5-3350P

Rekomendowane odpowiedzi

Elo,

korzystam z wymienionego w temacie procka. Ponoć można go ciutek podkręcić (płyta Msi Z77A-G43 daje mi takie możliwości).

Aktualnie korzystam z Radka HD 5830 bo zakupiony Radek HD 5970 był uprzejmy przestać działać i choć za 150 zeta pewna firma gwarantuje przywrócenie go do życia to jedynie na 3 miesiące. Co potem - trudno rzec.

Obecnie chciałbym sobie pograć w kilka RPG na nieco lepszych ustawieniach niż minimum (to jest możliwe np. w Wieśku 3 na HD 5830) i stąd pytanie.

Jaka karta będzie optymalna dla procka. Gdzieś w necie wyszperałem, że GTX 960, inni piszą że GTX 970 a z kolei mając płacić za GTX 970 to chyba bardziej warto GTX 1060?

Czy producent karty to duże znaczenie? A może małe / znikome? Czy Asus będzie lepszy od Zotaca czy Palita?

Poradźcie.

 

P.S> Póki co płyty i procka zmieniać nie zamierzam. Update całego pieca nastąpi być może za 2-3 lata bo obecnie mam dużo innych wydatków.

 

P.S>2 Dodam jeszcze, że interesują mnie karty wyłącznie fabrycznie nowe. Po jazdach z HD 5970 nigdy więcej nie sięgnę po używkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stoję przed wyborem karty do tego samego procka, z tym że ma być to Radeon do 1000zł, nowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stoję przed wyborem karty do tego samego procka, z tym że ma być to Radeon do 1000zł, nowy :)

RX 470 do 1000zł Gigabajt a albo MSI gaming.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stoję przed wyborem karty do tego samego procka, z tym że ma być to Radeon do 1000zł, nowy :)

 

http://www.agito.pl/karta-graficzna-sapphire-radeon-rx-480-nitro-4gb-gddr5-256bit-11260-02-20g/pd/DC5KV2BBM/ - darmowa wysyłka. Zamów przez tą stronę https://www.retailmenot.com/, to dostaniesz cashback po wysłaniu dowodu zakupu, więc wyjdzie jakieś 980zł. Tyle, że sapphire ma 2 lata gwarancji i kultura pracy nie jest najlepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy GTX 970 jak znajdziesz po jakiś przecenach lub używany, ale na gwarancji skoro mówisz, że boisz się używki. Większość GTX'ów 970 powinna mieć jeszcze gwarancję ze względu, że karta nadal jest w sprzedaży, więc nie miałbyś się czym martwić. Głupi miesiąc w zasadzie wystarczy, aby kartę sprawdzić i ewentualne i buble wyszły na jaw, a na pewno są także oferty gdzie tej gwarancji jest jeszcze sporo ponad rok. Ogólnie w przypadku 970'tki priorytetem powinna być atrakcyjna cena. Natomiast jak stać cię na GTX'a 1060, to chyba oczywiste, że on.

 

@up

 

No właśnie... Wszystko spoko, ale jak przychodzi bezpośrednio porównać kulturę pracy karty AMD i NV, to wynik niestety jest z góry wiadomy do przewidzenia. Boli, jednak wystarczy przejrzeć testy konstrukcji gdzie zastosowano identyczne chłodzenia jak to u MSI czy Asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazane przez Was RXy posiadają 8-pinowe złącze,mój zasilacz ma 2x 6-pin, nie chcę się bawić w przejściówki, jak z tym Asusem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj budżet :).

Powiedzmy 1500 zetafonów.

 

No właśnie... Wszystko spoko, ale jak przychodzi bezpośrednio porównać kulturę pracy karty AMD i NV, to wynik niestety jest z góry wiadomy do przewidzenia. Boli, jednak wystarczy przejrzeć testy konstrukcji gdzie zastosowano identyczne chłodzenia jak to u MSI czy Asusa.

Nie chcę używek, nawet na gwarancji.  Karta mi padnie, odeślę na gwarę i mi odpiszą, że spaliłem. Nie chce mi się z tym szarpać. Nowe GTX 970 w sklepach stoją tak samo lub drożej niż GTX 1060 (co jest dziwne, ale tak znalazłem).

 

Co do kultury pracy to lubię mieć ciszę. Moja ostatnia karta NVidii to... 8600GT :D potem same Radki więc nie bardzo jestem na czasie w kwestiach porównań. Co jest głośniejsze - Radek czy GTXy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazane przez Was RXy posiadają 8-pinowe złącze,mój zasilacz ma 2x 6-pin, nie chcę się bawić w przejściówki, jak z tym Asusem?

Jak chcesz mieć niski power limit i obniżoną wydajność to czemu nie ;)

 

6 pin + mid end AMD nie istnieje. Karty jak RX470-480 ewidentnie pokazują że musza mieć minimum 8 pin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy 1500 zetafonów.

 

Jak nie zależy Ci na czasie, to Gaming X za 1299zł od pana z allegro. Ogólnie, to 1300 max za 1060 6GB. Więcej, to interes nieopłacalny(z mojego punktu widzenia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć niski power limit i obniżoną wydajność to czemu nie ;)

 

6 pin + mid end AMD nie istnieje. Karty jak RX470-480 ewidentnie pokazują że musza mieć minimum 8 pin.

 

to czemu ten Asus jest najczęściej sprzedawany z serii RX470 w brzoskwince? jego TDP to 120W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czemu ten Asus jest najczęściej sprzedawany z serii RX470 w brzoskwince? jego TDP to 120W

Jak ludzie wskoczą w ogień to skoczysz razem z nimi? Nie od dziś producent pisze jedno a dostajemy coś innego. Jak chcesz to kup tylko nie płacz potem, że zegary spadają pod obciążeniem. ;)

 

Ja po tym jak Asus potraktował posiadaczy R7 260X nie zaufałbym im drugi raz przy budowie radeona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 1500, to 1060 6 GB za 1200-1300. Jak 1000, to 1060 3 GB za 900-1000. Po prostu nie jest to za mocny CPU, tutaj Radeon będzie tracił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że 3GB wersja, to obecnie jest już na styk. Dlatego bym w to nie inwestował(dodatkowo inna specyfikacja, a wielu o tym zapomina). RX 470 ma za to mało sensowną cenę przy RX 480 4gb. Tyle, że czerwoni dali tutaj 32 ROPy i w niektórych grach karcioszka dostaje mocno po d... od zielonych i swoich starszych(starych, ale jarych) braci 290/290x/390/390x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Pogrzebię tu i ówdzie za GTX 1060 6 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak brakuje VRamu, to możesz przyciąć tekstury, cienie, itd.

 

Jak brakuje CPU, zazwyczaj nic nie zrobisz.

 

Wybór miedzy dżumą a cholerą, ale jednak to nie jest 6600k, ani nawet 2500k, tylko Ivy z niskim taktowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę używek, nawet na gwarancji. Karta mi padnie, odeślę na gwarę i mi odpiszą, że spaliłem. Nie chce mi się z tym szarpać.

 

Co za bzdura. A jeśli ty jesteś pierwszym i jedynym właścicielem karty i nagle 2 miesiące przed końcem gwary wyzionie ducha, to co?

 

Poza tym, nie da się jakby to ująć "spalić" karty. Musiałbyś sam ręcznie grubo podbić napięcie, tylko to grubo nie wiem czy cię programy/zabezpieczenia puszczą także. Samemu ciężko, chyba że ściągniesz chłodzenie, to faktycznie usmażysz. Ja 3x reklamowałem nówki na Agito, nowiutkie karty na dzień dobry walnięte. Nie ma zasady nowe czy używane. Jak kiepska sztuka, to i tak zdechnie.

 

Mówię to teraz ogólnie, a nie odnośnie GTX'a 970. Nie możesz tego tematu traktować zero-jedynkowo. Ty także jesteś właścicielem podzespołów, które może nie raz sprzedawałeś albo będziesz. I pomyśl teraz, że wszyscy myślą tak jak ty, że używka to złom i będą ci te graty zalegać do końca życia. Pomimo faktu iż jeszcze wielu ludzi sprzęt mógłby przez lata cieszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...