Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dubi82

zmiana i5 na?

Rekomendowane odpowiedzi

witam, panowie mam dylemat aktualnie posiadam zestaw z sygnaturki i chce coś zmienic,mianowicie lepiej bedzie zmienić 4570 na innego haswela czy sprzedac aktualny procek i płyte i kupic coś ze skylake,do wydania -/+ 1000zł+ kasa z odsprzedanych czesci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił i7 haswella, koszt około 1000-1200zł za wersję z K i 800-900 zł bez K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyrost mocy w przypadku i7 4770-90k nie będzie wielki tak samo jak przesiadka na skylike.

ja bym zmienił obecną płytę na coś lepszego + procek z K ale i5- koszt będzie nie wielki możę ok 300zł.

resztę czyli 700zł dołożysz do gpu i wtedy odczujesz przyrost mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyrost mocy w przypadku i7 4770-90k nie będzie wielki tak samo jak przesiadka na skylike.

ja bym zmienił obecną płytę na coś lepszego + procek z K ale i5- koszt będzie nie wielki możę ok 300zł.

resztę czyli 700zł dołożysz do gpu i wtedy odczujesz przyrost mocy.

 

Po co ma zmieniać płytę jak ta jest ok i co to za głupoty, że zmiana na i7 nie da wyraźnego przyrostu wydajności, równie dobrze skręć tą swoją i5 z 4,6 na 3,2GHz spadku wydajności raczej nie poczujesz...

 

Sprzedaj obecnego proca za 600-700zł dołóż 500zł i masz spokój na kolejne kilka lat w kwestii procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, panowie mam dylemat aktualnie posiadam zestaw z sygnaturki i chce coś zmienic,mianowicie lepiej bedzie zmienić 4570 na innego haswela czy sprzedac aktualny procek i płyte i kupic coś ze skylake,do wydania -/+ 1000zł+ kasa z odsprzedanych czesci

Nic nie zmieniaj... Czekaj na ZEN i nowe intele. Skylake da ci 5% więcej w grach pewno nie zauważysz różnicy, a wymiana na innego haswella nie ma sensu bo za dużo nie podkręcisz z taką płytą.

 

Jak masz duże parcie to i5 6600K + Z170 i kręcisz + ram DDR4 2800 z normalnym CL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zmieniaj... Czekaj na ZEN i nowe intele. Skylake da ci 5% więcej w grach pewno nie zauważysz różnicy, a wymiana na innego haswella nie ma sensu bo za dużo nie podkręcisz z taką płytą.

 

Jak masz duże parcie to i5 6600K + Z170 i kręcisz + ram DDR4 2800 z normalnym CL.

 

Poczekać może, ale pisanie że nie podkręci to lekkie nieporozumienie skoro spokojnie da się osiągnąć 4,5GHz na i5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam tematy z pytaniem czy zmienić a nic o tym czego potrzebuje. Bo chcieć to można zacząć od bawienia się w OC - bez wydawania kasy są zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, panowie mam dylemat aktualnie posiadam zestaw z sygnaturki i chce coś zmienic,mianowicie lepiej bedzie zmienić 4570 na innego haswela czy sprzedac aktualny procek i płyte i kupic coś ze skylake,do wydania -/+ 1000zł+ kasa z odsprzedanych czesci

 

Ja myślę, że cpu może poczekać. Swoją drogą masz całkiem niezły procesor mimo, że nie ma k w nazwie. Skoro jesteś graczem to dużo większy wzrost wydajności odczujesz kupując gtx1070. Jak już wymieniać cpu to co najmniej na 6600k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie dzieki za podpowiedzi,chcąc nie chcąc padło na i5 4690k,moje 4570+230zł dopłaty,moze troche przepłaciłem ale cóż podkrece na 4,+ i troche pochodzi :D

 

Uwielbiam tematy z pytaniem czy zmienić a nic o tym czego potrzebuje. Bo chcieć to można zacząć od bawienia się w OC - bez wydawania kasy są zmiany.

sorry mogłem napisac ze chodzi przewaznie o granie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że nie zauważysz drastycznej poprawy wartej dopłaty ale cóż... Masz wersje UEFI która nie blokuje OC na B85?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepiej opłacało by się zmienić całą platformę a nie tylko sam procesor. Chodzi mi o wyżej taktowany RAM DDR4 niż obecny 1600mhz.

 

Można teraz zakupić sam procesor i7-4790K, tylko czy nie lepiej zmienić mobo,ram,cpu na nowsze? i5-6600K+płyta Z170+pamięć RAM DDR4 wyjdzie nie wiele więcej od samego procesora i7-4790K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to kpina wymieniać bardzo szybki cpu na jeszcze szybszy w zestawie, w którym karta grafiki przez 97% czasu idzie na max swoich możliwości. Przecież nie ma możliwości aby odczuć różnicę. Mi 4.1 ghz na skylaku starczało z zapasem do dwóch gtx1080, a ludziom ciągle mało mocy nawet na skylakach i haswellach. Przecież haswell jest niemal tak samo wydajny jak skylake, różnica pojawia się dopiero jak kupi się dobre i drogie pamięci ale to będzie czuć troszeczkę na karcie typu gtx1080 a nie starszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, panowie mam dylemat aktualnie posiadam zestaw z sygnaturki i chce coś zmienic,mianowicie lepiej bedzie zmienić 4570 na innego haswela czy sprzedac aktualny procek i płyte i kupic coś ze skylake,do wydania -/+ 1000zł+ kasa z odsprzedanych czesci

Masz procesor z sygnaturki 4690K, czy 4570 ?

 

Lepiej poczekać na obniżki cen i zmienić płyte/ram/procesor niż sam procesor,skoro Twój RAM ma taktowanie tylko 1600mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawił cpu a dokupił gtx 1060 który jest wydajniejszy od 970. Procesor jest dobry ja bym go zostawił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawił cpu a dokupił gtx 1060 który jest wydajniejszy od 970. Procesor jest dobry ja bym go zostawił

GTX 970 to dosyć dobra karta i uważam, że wymiana na GTX 1060 nie da jakiejś kolosalnej różnicy w wydajności w grach;

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 970 to dosyć dobra karta i uważam, że wymiana na GTX 1060 nie da jakiejś kolosalnej różnicy w wydajności w grach;

 

Ok akurat fallout siedzi na cpu, 1060 ma osiągi gtx 980

post-564948-1475848855256_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok akurat fallout siedzi na cpu, 1060 ma osiągi gtx 980

Jasne GTX1060 po OC wypadła by w Faloucie lepiej>Po prostu podkręcona była 970-tka a 1060 nie poodkręcali.

 

Między 980-tką a 970 jest różnica,ale nie jest jakaś kolosalna.

 

Autor może w sumie wystawić swoją 970-tke na olx a jak znajdzie kupca, to dopiero wtedy zakupi 1060-tke 6GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne GTX1060 po OC wypadła by w Faloucie lepiej>Po prostu podkręcona była 970-tka a 1060 nie poodkręcali.

 

Między 980-tką a 970 jest różnica,ale nie jest jakaś kolosalna.

 

Autor może w sumie wystawić swoją 970-tke na olx a jak znajdzie kupca, to dopiero wtedy zakupi 1060-tke 6GB.

Autor niech sobie walnie 1070 i po sprawie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor niech sobie walnie 1070 i po sprawie :E

Do wykorzystania potencjału karty 1070 przydał by się również monitor fhd 144hz,lub wqhd...ew do mniej wymagających gier 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wykorzystania potencjału karty 1070 przydał by się również monitor fhd 144hz,lub wqhd...ew do mniej wymagających gier 4K.

Tak i od razu zmniejszanie detali bo karta nie utrzyma tylu fpsów w wielu wielu grach. ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście bym się wstrzymał z wymianą. Branża IT cały czas się rozwija i niedługo na pewno pojawią się mocniejsze procesory, i5 na ten moment radzi sobie z wszelkimi aplikacjami bez problemu więc taka zamiana bez sensu. Zaczekać, odłożyć pieniądze i jak pojawi się coś w co warto bedzie zainwestować to zainwestuj bo w tym momencie to wymiana dla samej wymiany niewiele wnosząca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak i od razu zmniejszanie detali bo karta nie utrzyma tylu fpsów w wielu wielu grach. ^_^

Albo przy graniu w wymagające gry obniżenie w panelu sterowania liczby hz do 100,ew...60.

Wiele mniej wymagających gier spokojnie osiągnie te 100,czy 120fps w rozdzielczości 1920x1080 na najwyższych detalach, gdzie spokojnie można odświeżanie monitora na 120hz ustawić.

W starszych produkcjach typu CS-GO 144fps fhd dla karty 1070 nie będzie stanowiło najmniejszego problemu.

 

Ja osobiście bym się wstrzymał z wymianą. Branża IT cały czas się rozwija i niedługo na pewno pojawią się mocniejsze procesory, i5 na ten moment radzi sobie z wszelkimi aplikacjami bez problemu więc taka zamiana bez sensu. Zaczekać, odłożyć pieniądze i jak pojawi się coś w co warto bedzie zainwestować to zainwestuj bo w tym momencie to wymiana dla samej wymiany niewiele wnosząca

Jasne. Można poczekać do końca roku,czy coś nowego się pojawi na rynku, lub ew...obniżki cen Skylake.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zastanawiałem się nad wymianą I5 4570 na I7 4790K lub przynajmniej I5 4690K + OC. W drugiej opcji musiałbym dołożyć ok 400 zł po sprzedaży obecnego procesora. Jak chciałbym kupić I7 to musiałbym dołożyć 2 razy tyle, a to już jest mało opłacalne. Moim zdaniem przejście na nową platformę ma sens tylko w przypadku zmiany na procesor 6/8 rdzeniowy. Intel zmienił politykę i zapowiedział takie procesory dla domowych użytkowników w 2018 r. W sumie to dzięki AMD ZEN. Intel spodziewa się mocnych 6 rdzeni od AMD. Tak to byśmy mieli co roku premiery od Intela 4 rdzenie + 5% wydajności w porównaniu do poprzedniej architektury. Ja jak wymieniałem sprzęt to czekałem na procesory z większą ilością rdzeni. Pentium III > Core2Duo (2 rdzenie, świetne procesory) > obecnie Haswell. Wtedy naprawdę była spora różnica w wydajności. Poczekaj kolego te 2 lata i kup Intela 6/8 rdzeniowego. Na obecną chwilę takie są plany Intela, chyba, że pójdziesz w AMD Zen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo przy graniu w wymagające gry obniżenie w panelu sterowania liczby hz do 100,ew...60.

Wiele mniej wymagających gier spokojnie osiągnie te 100,czy 120fps w rozdzielczości 1920x1080 na najwyższych detalach, gdzie spokojnie można odświeżanie monitora na 120hz ustawić.

W starszych produkcjach typu CS-GO 144fps fhd dla karty 1070 nie będzie stanowiło najmniejszego problemu.

 

Natwynie jest 144Hz to musisz mieć 144 Fpsy ewentualnie wielokrotność. Inaczej będą puste klatki i obraz popłynie... Wyjątkiem jest Gsync które kosztuje miljony, a freesync tylko u AMD ;)

Po co monitor 144Hz, żeby ustawiac 100Hz? Masz za dużo pieniędzy czy jak?

 

4K tak samo jeszcze nie istnieje bo nawet GTX1080 sobie nie radzi, to jeszcze nie ta epoka kart graficznych żeby to wygodnie i bezproblemowo obsłużyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natwynie jest 144Hz to musisz mieć 144 Fpsy ewentualnie wielokrotność. Inaczej będą puste klatki i obraz popłynie... Wyjątkiem jest Gsync które kosztuje miljony, a freesync tylko u AMD ;)

Po co monitor 144Hz, żeby ustawiac 100Hz? Masz za dużo pieniędzy czy jak?

 

4K tak samo jeszcze nie istnieje bo nawet GTX1080 sobie nie radzi, to jeszcze nie ta epoka kart graficznych żeby to wygodnie i bezproblemowo obsłużyć.

 

Nie koniecznie,bo możesz ustawić monitor na 100hz i ja gra będzie leciała około 80-100fps to będzie płynnie.Jest to znacznie lepsze niż granie na monitorze 60hz a w mniej wymagających tutułach można dać te 120,czy na max 144hz.

 

Dobra karta 1070/1080 + procesor 6600K/6700K spokojnie w wielu grach zapewni bardzo dobrą ilość przy rozdzielczości 1920x1080 i najwyższych ustawieniach. Tutaj spokojnie na monitor fhd 144hz można się przy takiej konfiguracji pokusić. Z rozdzielczością 2560x1440 też taki zestaw powinien sobie w wielu grach poradzić radzić,ale nie we wszystkich oczywiście. Co do tych najbardziej wymagających gier pozostanę zgodny z Twoją interpretacją.

 

4K w przyszłości zastąpi fhd tak jak fhd zastąpiło hd. Z czasem powinny pojawiać się na rynku monitory 4K z odświeżaniem większym niż standardowe 60hz,no i oczywiście nowe karty graficzne procesory itp...,ale to kweistia dłuższego czasu.

 

Zobacz,że da się pograć na 1070/6700K w GTA V na detalach very high w rozdzielczości 4K 3840 × 2160 ;

 

Zauważ ile FPS wyświetlanych jest przy multi BF4 w rozdzielczości 2560x1440 ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...