Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

deton24

Ostrzeżenie dla składających zestawy - GTX 1060 3GB niewystarczający w nowych tytułach (Forza Horizon 3)

  

17 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Przeczytałem temat i...

    • Dobra, będę wrzucał RX 470 zamiast 1060 3GB
      11
    • Co mnie tam Forza. Może szybko nie będzie podobnych przypadków
      3
    • Używka 970 FTW. -10 FPSów vs RX 470 różnicy przy osiąganych 60 to niedużo
      2
    • Deton? Pogadamy w zalinkowanym temacie. Nie zgadzam się.
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Dla składających zestawy.

 

Pomijając cała dotychczasową polemikę dot. pojedynku RX 470 vs 1060 3GB, bo tamtych, ani poprzednich wyników się nie zmieni, chciałbym ostrzec o pierwszych symptomach niedomagań 3GB VRAM w obecnie wychodzących tytułach.

 

Forza Horizon 3.

Zwróćcie uwagę na jak karty z 3GB VRAM dostają zadyszki

http://gamegpu.com/images/stories/Test_GPU/Simulator/Forza_Horizon_3_/hi/f3_1920_h.png

Nie ma akurat 1060 3GB przetestowanej, ale jest RX 460 w wersji 4GB która znacznie prześciga 7950, więc wnioski można wyciągnąć samemu. Nie czytałem jak tam Deus Ex, ale obawiam się że era 3GB VRAM właśnie się kończy.

 

Dlatego zostawiam to pod rozwagę.

 

Do wyniku bliskiego 60 fps wystarcza i3-6100, welde testów choć wyczytalem taka informację:

 

Geforce potrzebuje mocniejszego procka, potwierdza się znowu, że ma większy narzut CPU w DX12. Z i5-6500 3.2GHz Mix detali Ultra/High 0xMSAA dropy na GTX1060(6GB) do 47fps. Na RX480 mniejsze dropy tylko do 52fps.

 

Proszę o dalszą dyskusję w tym temacie pod tym postem aby nie powielać

http://forum.pclab.pl/topic/1166745-karta-do-1000-zł/page__pid__14312127__st__80entry14312127

Podobny temat

http://forum.pclab.pl/topic/1169298-GTX-1060-3gb-czy-RX-470-4gb/page__st__180__gopid__14320938entry14320938

 

I jeszcze jedno, ludzie donoszą że Forza lepiej działa na Radeonach z i5 niż Nvidii z i7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytalem duze znaczenie ma tez ilosc systemowego ramu, 8 czesto gesto za malo dla tej giery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla składających zestawy.

 

Pomijając cała dotychczasową polemikę dot. pojedynku RX 470 vs 1060 3GB, bo tamtych, ani poprzednich wyników się nie zmieni, chciałbym ostrzec o pierwszych symptomach niedomagań 3GB VRAM.

 

Forza Horizon 3.

Zwróćcie uwagę na jak karty z 3GB VRAM dostają zadyszki

http://gamegpu.com/images/stories/Test_GPU/Simulator/Forza_Horizon_3_/hi/f3_1920_h.png

Nie ma akurat 1060 3GB przetestowanej, ale jest RX 460 w wersji 4GB która znacznie prześciga 7950, więc wnioski można wyciągnąć samemu. Nie czytałem jak tam Deus Ex, ale obawiam się że era 3GB VRAM właśnie się kończy.

 

Dlatego zostawiam to pod rozwagę.

 

Do wyniku bliskiego 60 fps wystarcza i3-6100, welde testów choć wyczytalem taka informację:

 

Geforce potrzebuje mocniejszego procka, potwierdza się znowu, że ma większy narzut CPU w DX12. Z i5-6500 3.2GHz Mix detali Ultra/High 0xMSAA dropy na GTX1060(6GB) do 47fps. Na RX480 mniejsze dropy tylko do 52fps.

 

Proszę o dalszą dyskusję w tym temacie pod tym postem aby nie powielać

http://forum.pclab.pl/topic/1166745-karta-do-1000-zł/page__pid__14312127__st__80entry14312127

 

Do najnowszego TR 280x to za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny guanowątek mający za zadanie wywołać guanoburzę. I dziwnym trafem kolejny, w którym autor zapomina, że w grach można przyciąć jakość tekstur, że nie wszystkie gry są na DX12, że te które są często działają jak crap, a te które nie są jadą po CPU bardziej na Radeonie i trudniej coś z tym zrobić w opcjach. Śmiać mi się chce, jak widzę w kolejnym wątku kolejny raz to samo pisane przez te same osoby :E :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i saszki też testują że hej.

 

test gpu - para 5960x i gtx1080 - 112 min fps

test cpu - para 5960x i gtx1080 - 63 min fps

 

mistrzowie wyszukiwania scenariuszy "procesorowych" :E cytując klasyka Siarzewskiego: mają rozmach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geforce potrzebuje mocniejszego procka, potwierdza się znowu, że ma większy narzut CPU w DX12. Z i5-6500 3.2GHz Mix detali Ultra/High 0xMSAA dropy na GTX1060(6GB) do 47fps. Na RX480 mniejsze dropy tylko do 52fps.

 

Wymagania Forza Horizon 3 ze sklepu Microsoft

K6iW9vz.png

To DX12 czy DX11 w końcu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ruska strona bardzo często podaje dziwne wyniki testów, więc cały ten temat jest pozbawiony sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta na te testy trzeba patrzeć z przymrużeniem oka. Do póki nie wyjdą łatki i stery nie zostaną dopracowane. Bo na dzień dzisiejszy to widzimy różne anomalie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się jednak że im bardziej płaskie wykresy, tym mniej wyszukane miejsce GPU, bo o tym gadamy, a wyniki jednak trzymają się pewnej linii co pozwala je logicznie zinterpretować.

Bo gdzie i dlaczego jest płasko, też da się wytłumaczyć.

Można poczekać na wyniki na innych portalach, to i mozna poczekać z zakupem 1060 3GB jeśli Forza nas interesuje.

 

Tam w wątku gdzie prosiłem pisac, jest jak najbardziej, ładnie wypunktowane ile tytułów 1060 jest do przodu względem 470, ale nie wiemy co jeszcze przyszłość przyniesie, i na ile trzeba na to patrzeć z niepokojem, jak szybko będzie wysyp podobnie zachowujących się tytułów.

 

Nie wiem z czego kolega Pioy się śmieje, ale może sobie zajrzeć do obszernej dyskusji z linka na górze jak mu cośsie nie podoba, jest tam trochę więcej o tym, dlatego prosiłem tu nie pisać, co by nie powtarzać dwa razy zbędnie tych samych argumentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może gra wymaga Win10 i DX12 (jak to gra Microsoftu), ale korzysta w FL_11.

 

A co do głównego tematu to wg mnie jest to szukanie taniej sensacji. Raz, że przestawienie suwaka tekstur nie jest szczególnie skomplikowaną czynnością. Dwa, że nie można porównywać kart różnych producentów i generacji w ten sposób. Przykładowo Nvidia z generacji na generację poprawia kompresję danych. Już Kepler 3GB wypada dużo lepiej od GCN 1.0 3GB w tym teście. Przewidywanie, że karta o 2 generacje nowsza od Keplera polegnie jest wróżeniem z fusów. Może tak być, ale nie musi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym się ucieszył gdybyś miał rację, ale trick z teksturami trzeba by sprawdzić na tym konkretnym tytule czy odmuli FPS.

Poza tym że też ich szkoda. Poza tym RX480 są w dobrych cenach gdzieniegdzie co jakiś czas. Np.

gral.pl/Gigabyte+Gigabyte+RX+480+4GB+G1+Gaming_307.html 1079 zł , gral.pl/Sapphire+Sapphire+RX+480+4+GB+Nitro+_199.html ,1055 zł,

 

470 było gdzieś nawet za 800 zł

 

Nie ma aż tak dużej różnicy Maxwell vs Pascal odnośnie kompresji pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie to nawet nie wiadomo, czy cokolwiek trzeba odmulać... RX480 4GB w cenie ~GTX1060 3GB to ciekawa propozycja, ale RX470 jest kartą wyraźnie słabszą i polecanie jej (zamiast i w cenie 1060-3G) to trochę zaklinanie rzeczywistości. No ale już Mickiewicz pisał, że "Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż mędrca szkiełko i oko" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja dobrze wiem o czym Ty do mnie gadasz. Czeryboj w zalinkowanym temacie robił dobre analizy i wiem co jest na ogół szybsze. Problem polega na tym, że raczej nikłe szanse że mimo że wszystkie 3GB są haltowane, to nagle jakimś cudem Pascal dzięki rzekomej lepszej kompresji wyjdzie z opresji.

 

Znalazłem test.

 

Są spadki do 15 klatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...