Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bater

[5000] Mobilny laptop biznesowy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

potrzebuję zarówno mobilnego jak i wydajnego laptopa do zastosowań biurowych, programistycznych i multimedialnych. Zainteresował mnie ten model: http://www.x-kom.pl/...-7pro10pro.html . W domu będę go używał razem z monitorem dell u2515h więc pytanie czy poradzi sobie z rozdzielczością 2560x1440. Czekam na wasze porady i opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podają wersji HDMI - żeby przesłać 2560x1600 lub 2560x1440 potrzeba co najmniej HDMI 1.3.

Ja bym polecił HP Probook 470 G2  (17'') w wersji z SSD 480GB, ale AMD R5 M255 2GB ma HDMI 1.2 czyli max. 1920x1200.

 

Edit:

HDMI 1.4 powinno działać na integrze 5200, zresztą ja też tego Radeona R5 M255 nie używam, pewnie włącza się on w czasie grania, ale w pracy nie gram na tym HP. Jestem tym zainteresowany, bo być może w przyszłym roku będę miał taki monitor  2560x1440.

https://software.intel.com/en-us/articles/quick-reference-guide-to-intel-processor-graphics

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie zastosowanie sprzętu w tym biznesie? Potrzebny jest Ci 4-rdzeniowy procesor? Taka kobyłka przez procesor HQ nie popracuje dużo mobilnie bez zasilania, bo ma większy pobór energii od ULV-ek energooszczednych.

 

Dell Vostro 5459 i7-6500U/8G/240/10Pro GF930M FHD

dobrze wykonany mobilny, lekki 14" z serii biznesowej od dell'a. Aluminiowa obudowa, procesor skylake'a 6-ta generacja, szybki dysk SSD w zestawie, matryca FullHD IPS Matowa. Karta graficzna dedykowana jako dodatek. Podświetlana klawiatura. Szybki dysk SSD W zestawie. Gwarancja 3-letnia z serwisem typu NBD naprawa next business day przy kliencie przez serwisanta. System w zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego e5470 z 16gb ramu i fullhd wyswietlaczem, i5-6300U i Intel HD 520.

 

Bardzo duzo i szybko pisze na klawiaturze i jestem pod tym wzgledem wymagajacy. Dell ma swietna klawiature, naprawde dobrze i przyjemnie sie pisze.

Bateria na ostrym uzywaniu 3h+ (na oko, nie mierzylem), przy przegladaniu samego neta ten czas znacznie sie wydluza.

Leciutki, ale to subiektywna opinia - bez problemu podnosze/przenosze go jedna reka.

 

Do pracy laptop swietny. Spokojnie moge polecic.

 

Co do 1440p nie powinno byc problemow, intel 530 ogarnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz biznesowy model od Asusa

ASUS P5430UA-FA0076E i5-6200U/8GB/256SSD/Win7P+Win10P

Matryca FULL HD matowa, procesor 6 generacji skylake, dysk SSD 256 gb, windows 7 i 10 w wersji pro, gwarancja 3 letnia onsite, dobre wykonanie, przyzwoite wyniki pracy na baterii, 1,78 kg wagi. Całkiem przyzwoity sprzęt za ta cene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodobał mi się ten Asus UX310UA, ale nie mogę znaleźć testów na jego temat. Jak jest w jego przypadku z baterią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zenbooka zobacz

ASUS ZenBook UX303UB-12 i5-6200U/12GB/240SSD/Win10

Jasny i matowy ekran Full HD IPS, lekka i wytrzymała obudowa z aluminium,dobra jakość wykonania, stylistyka premium, dedykowana karta graficzna i wydajny procesor, przejściówki w zestawie, duża liczba złącz, wygodna podświetlana klawiatura. Wyniki pracy na bateri z wifi prawie 7h co jest dobrym wynikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...