Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Woley

Jaki RAM wydajniejszy?

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki RAM jest wydajniejszy (przede wszystkim w grach): 1600Mhz CL7, czy 1866Mhz CL9? Obecnie mam G.Skill RipjawsX 1600 CL7 2x4GB. Chcę zwiększyć do 16GB. W związku z tym, że pierwszy slot zasłania mi cooler, jestem raczej zmuszony wymienić na 2x8GB.

Co waszym zdaniem wybrać, co jest lepsze, bardziej wydajne z waszego doświadczenia i/lub testów?: G. Skill TridentX, G.Skill RipjawsX, czy trochę tańsze Crucial Ballistix Tactical, Crucial Ballistix Sport, Patriot Viper 3, HyperX Savage?

Swoją drogą co daje większy efekt: 4x4GB czy 2x8GB - czy nie ma to znaczenia lub różnica jest minimalna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"4x4" czy "2x8"

jak 2 kości wstawisz w odpowiednie sloty (patrz instrukcja obsługi swojej mobo) to pamięci pracują w trybie Dual Channel i może to przynieść wzrost wydajności, niekoniecznie w grach, i raczej niewielki. Możesz znaleźć testy w internecie np. hardwaresecrets.com/does-dual-channel-memory-make-difference-in-gaming-performance/7/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Z87-G43. Rozumiem, że Dual Channel oznaczony jest kolorami: Sloty 1-3 i 2-4, mam rację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ,masz racje.

nie zauwazysz odczuwalnej roznicy jakich kosci bys nie wzial (to max 2 fps). wez te, ktore sa tansze.

4x4 czy 2x8 gb tez nie robi roznicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...