Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

czak_norris

[Problem] Komputer ma problemy z uruchomieniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam następujący kłopot z komputerem. Po wyłączeniu zasilania ponowne jego uruchomienie sprawia dużo problemów tj. zasilanie zaskakuje na moment, potem gaśnie i tak w kółko (wentylatory startują). Zauważyłem, że przytrzymanie przycisku RESET lub RESET i ON/OFF naraz pomaga, ale też nie zawsze. Jak już pecet ruszy, to nie ma z nim żadnych problemów. Zestaw składali dla mnie w Morele.net, potem zmieniłem kartę graficzną i dołożyłem SSD i dodatkowe HDD na dane. Problem występuje już od dłuższego czasu (nie od początku), ale nie potrafię określić od jak dawna.

 

Specyfikacja komputera:

Procesor Intel CORE i5-4460

Płyta główna Gigabyte GA-H81-D3

Pamięć DDR3 rucial Ballistix 16GB (2x8GB)

Karta graficzna Gigabyte G1 Gaming GeForce GTX 1080

Zasilacz SilentiumPC Deus 600W PSU 80Plus Bronze

Windows 10 (wcześniej Windows 7 - problem też występował)

 

Film z uruchamiania:

 

Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się wykluczyć że coś z płytą. Ew. jak masz do podmiany zasilacz, to możesz próbować. Do tego można sprawdzić czy zewrzenie śrubokrętem ze sobą pinów power_sw z boku na płycie do których jest wpięty guzik od obudowy, da jakiś rezultat. Wykluczy to problem z obudową.

btw fajny nick na yt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki deton24.

Nie mam na stanie w tej chwili zapasowego zasilacza, popytam znajomych, może ktoś coś. Sztuczka ze zwarciem pinów niczego nie zmieniła, jak już i tak miałem kompa otwartego to wszystkie kable zasilające odłączyłem i podłączyłem ponownie, zresetowałem BIOS płyty głównej przez wyjęcie baterii i odłączenie zasilania, nic się nie zmieniło. Ma ktoś jakiś pomysł jak sprawdzić, czy sekcja zasilania funkcjonuje tak, jak powinna?

btw dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź sam zasilacz "na krótko" - co i jak znajdziesz w google ("uruchamianie zasilacza bez płyty")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uaktualnienie:

wadliwy okazał się zasilacz, po wymianie wszystko śmiga. Zdiagnozowałem usterkę poprzez podłączenie innego komputera do tego zasilacza, sytuacja była identyczna. Temat do zamknięcia, dzięki za pomoc i wszystkie rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...