Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Staszek39

Czy da się podłączyć kartę graficzną DVI do monitora VGA?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałbym sobie w przyszłości kupić kartę graficzną, ale niestety nie ma ona wyjścia VGA. Da radę jakoś podłączyć tę kartę do mojego monitora? Ma ona 4 wejścia: DVI-I, DVI-D, HDMI i DisplayPort. Czytałem gdzieś, że DVI-I ma sygnał analogowy, a z tego co wiem to VGA też jest analogowe, więc przejściówka DVI-I/VGA powinna działać, ale muszę się upewnić, żeby kasy w błoto nie wywalić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

tak, dvi-i bez problemu po "zamontowaniu" przejsciowki bedzie przesylal sygnal do vga.

z reszta, sa tez tzw. konwertery sygnalu cyfrowego, do postaci analogowej, ale kosztuja okolo 20zl~.

w kazdym badz razie, bedzie to dzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z reszta, sa tez tzw. konwertery sygnalu cyfrowego, do postaci analogowej, ale kosztuja okolo 20zl~.

Takie konwertery to pewnie to samo co kabel "ADAPTER HDMI VGA!!!" który nie prawa działać.

 

Dzięki za odpowiedzi :D Można zamykać xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie ma prawa?

Odkąd ostatnia seria kart AMD wyrzuciła D-SUB, to jedyna alternatywa podpiąć monitor po analogu, i ludzie z tego korzystają. Mieliśmy jeden podobny przypadek, tylko chodziło o HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o dziwne, pasywne kable HDMI <-> D-SUB, tak samo jak adaptery DVI-D <-> D-SUB.

Może to gdzieś działa, ale w sprzęcie komputerowym na pewno nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa tzw. kable pasywne, sa tzw. konwertery sygnalu.

nie mylcie pojec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel HDMI, jak i DVI-D są CYFROWE, a VGA jest analogowe, więc nie wiem jak to ma działać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...