Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

trzesniaczek

[700] Modernizacja komputera stacjonarnego - podzespoły

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, chcialbym zmodernizowac jednostke ktora posiadam. Chodzi przede wszystkim o zakup nowej karty graficznej i wiekszej ilosci ramu - tutaj chyba najlepiej byloby kupic po prostu jedna kosc 8GB jakiejs niezlej firmy, aktualnie posiadam dwie kosci po 2GB. Zalezy mi na lepszej wydajnosci w grach i mozliwosci zagrania w nowe tytuly. Slyszalem generalnie o tym ze jest to dosc malo wydajna specyfikacja, ale niestety nie mam zbyt duzo srodkow zeby budowac kompa od nowa, dodatkowo musialbym sprzedawac tego na czesci. Z tego co patrzylem to RAM + nowa, przyzwoita, dosc wydajna karta graficzna powinny wyniesc 700-800 zl, chyba ze uwazacie inaczej? Ponizej specyfikacja:

 

Procesor: AMD FX-6300 Six-Core Processor

 

Karta graficzna: Asus GTS 250 1GB 256-bit 

 

Płyta główna: Gigabyte 970A-DS3

 

Pamięć: Dysk SSD Samsung 850 EVO 500GB

 

RAM: Kingston 2GB PC3-10700 (667 MHz)

 

Zasilacz: CHIEFTEC GPS-550AB A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywana i5 na lga1155 300zl + plyta 100zl i 8gb ramu ddr3 niecale 200zl.

 

Sprzedajesz swoje cpu ram i plyte. I kupujesz wtedy za to grafike.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja z zachowaniem FXa.

 

Zasadniczo za 800+ jest GTX 970, ew. coś na ebayu może upolujesz taniej.

100 zł za tą starą GPU może wyrwiesz. Zostaje jeszcze problem RAMu.

Poniżej tego GTXa bym nie schodził, ale z drugiej strony szkoda żeby komputer mulił. Zależy czy uda Ci się kartę taniej namierzyć, choćby jakąś wersję mini. Możesz popatrzeć i poobserwować, coś tam się pojawia tańszego co jakiś czas.

 

Ale pomysł kolegi wyżej raczej lepszy. Choć takie 2500 bez K to raptem 12 FPS więcej w np. MP3 (67-81):

http://pclab.pl/art50000-22.html

 

Ale w grach bardziej z ostatniego czasu gdzie wielowątkowość jest lepsza, to FX-6300 to poziom i5-2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cos tanszego niz GTX 970? Nie mam az tyle kasy, mialem nadzieje na karte w granicach 550/600 zl + 150 zl za ram, tylko pytanie czy to sie w ogole oplaca zeby gry jakos sensownie chodzily? Nie wiem tez jak dlugo bym sprzedawal swoja stara karte. A jezeli chodzi o procesor intela i5 i plyte to jak moglbym prosic jakies konkretne przyklady, bo widzialem ze np. na allegro i5 sa w bardzo roznych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega sprzetowiec90 bardzo dobrze poradził, bo po pozbyciu się Twoich bebechów, będzie zdaje się na plusie, i powinno styknąć na tą kartę i RAM.

Na prawdę nie bardzo jest sens schodzenia z kartą niżej, bo jest nieproporcjonalny spadek osiągów.

 

Tak jak powiedziałem, i5-2300 to poziom Twojego obecnego CPU w raczej bardziej ostatnich grach.

Na CPUboss.com możesz porównywać konkretne modele tych i5, wynik GeekBench multicore.

Kupić takie CPU i mobo żeby Ci starczyło na RAM i GTXa, i tyle.

Może ew. taniej karta szybciej pójdzie, jeśli szybko Ci potrzeba pieniędzy. Nie wiem... może za 70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem. Ile moge wyciagnac za moja plyte glowna i procka? I jeszcze jedno pytanie, bo widzialem ze ostatnio sporo gier wymaga prockow z wieksza iloscia rdzeni, to jakbym chcial dolozyc 200-300 zl i kupic cos lepszego niz i5 to co wybrac? Dodatkowo jeszcze jakis przyklad plyty glownej ktora kupic, wiem ze mam szukac z socketem lga1155 ale cos wiecej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...