Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

trzesniaczek

[700] Modernizacja komputera stacjonarnego - podzespoły

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, chcialbym zmodernizowac jednostke ktora posiadam. Chodzi przede wszystkim o zakup nowej karty graficznej i wiekszej ilosci ramu - tutaj chyba najlepiej byloby kupic po prostu jedna kosc 8GB jakiejs niezlej firmy, aktualnie posiadam dwie kosci po 2GB. Zalezy mi na lepszej wydajnosci w grach i mozliwosci zagrania w nowe tytuly. Slyszalem generalnie o tym ze jest to dosc malo wydajna specyfikacja, ale niestety nie mam zbyt duzo srodkow zeby budowac kompa od nowa, dodatkowo musialbym sprzedawac tego na czesci. Z tego co patrzylem to RAM + nowa, przyzwoita, dosc wydajna karta graficzna powinny wyniesc 700-800 zl, chyba ze uwazacie inaczej? Ponizej specyfikacja:

 

Procesor: AMD FX-6300 Six-Core Processor

 

Karta graficzna: Asus GTS 250 1GB 256-bit 

 

Płyta główna: Gigabyte 970A-DS3

 

Pamięć: Dysk SSD Samsung 850 EVO 500GB

 

RAM: Kingston 2GB PC3-10700 (667 MHz)

 

Zasilacz: CHIEFTEC GPS-550AB A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywana i5 na lga1155 300zl + plyta 100zl i 8gb ramu ddr3 niecale 200zl.

 

Sprzedajesz swoje cpu ram i plyte. I kupujesz wtedy za to grafike.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja z zachowaniem FXa.

 

Zasadniczo za 800+ jest GTX 970, ew. coś na ebayu może upolujesz taniej.

100 zł za tą starą GPU może wyrwiesz. Zostaje jeszcze problem RAMu.

Poniżej tego GTXa bym nie schodził, ale z drugiej strony szkoda żeby komputer mulił. Zależy czy uda Ci się kartę taniej namierzyć, choćby jakąś wersję mini. Możesz popatrzeć i poobserwować, coś tam się pojawia tańszego co jakiś czas.

 

Ale pomysł kolegi wyżej raczej lepszy. Choć takie 2500 bez K to raptem 12 FPS więcej w np. MP3 (67-81):

http://pclab.pl/art50000-22.html

 

Ale w grach bardziej z ostatniego czasu gdzie wielowątkowość jest lepsza, to FX-6300 to poziom i5-2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cos tanszego niz GTX 970? Nie mam az tyle kasy, mialem nadzieje na karte w granicach 550/600 zl + 150 zl za ram, tylko pytanie czy to sie w ogole oplaca zeby gry jakos sensownie chodzily? Nie wiem tez jak dlugo bym sprzedawal swoja stara karte. A jezeli chodzi o procesor intela i5 i plyte to jak moglbym prosic jakies konkretne przyklady, bo widzialem ze np. na allegro i5 sa w bardzo roznych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega sprzetowiec90 bardzo dobrze poradził, bo po pozbyciu się Twoich bebechów, będzie zdaje się na plusie, i powinno styknąć na tą kartę i RAM.

Na prawdę nie bardzo jest sens schodzenia z kartą niżej, bo jest nieproporcjonalny spadek osiągów.

 

Tak jak powiedziałem, i5-2300 to poziom Twojego obecnego CPU w raczej bardziej ostatnich grach.

Na CPUboss.com możesz porównywać konkretne modele tych i5, wynik GeekBench multicore.

Kupić takie CPU i mobo żeby Ci starczyło na RAM i GTXa, i tyle.

Może ew. taniej karta szybciej pójdzie, jeśli szybko Ci potrzeba pieniędzy. Nie wiem... może za 70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem. Ile moge wyciagnac za moja plyte glowna i procka? I jeszcze jedno pytanie, bo widzialem ze ostatnio sporo gier wymaga prockow z wieksza iloscia rdzeni, to jakbym chcial dolozyc 200-300 zl i kupic cos lepszego niz i5 to co wybrac? Dodatkowo jeszcze jakis przyklad plyty glownej ktora kupic, wiem ze mam szukac z socketem lga1155 ale cos wiecej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Propaganda panie, propaganda. Leci z obydwu stron, na tym polega polityka. Pamięta ktoś jeszcze Wyspę węzy i Ducha Kijowa który był filmem z gry DCS? Tak się buduje morale   Jakby mówili prawdę to raz że Ukraińcy by nie walczyli, a dwa inne narody nie chciałyby im pomagać, bo nie ma sensu.  Zresztą w tej wojnie głównie chodzi o to, żeby jak najwięcej Rosjan padło na froncie i sprzętu, nikomu nie zależało (może poza UA) żeby szybko skończyć konflikt. Rosja traci sprzęt i ludzi, a zachód się bogaci bo lecą zamówienia na sprzęt. 
    • od kiedy TV LG nie mają gwarancji na wypalenia? 
    • Nie ma to jak wybrać sobie fragment całości + nagłówek i na tej podstawie zbudować narrację strachu i odpowiednią propagandę.  W programie w którym był też gen. Samol było więcej gości i zdania były różne https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2024-04-21/sniadanie-rymanowskiego-w-polsat-news-i-interii-transmisja-od-godz-9556/ I tak to wszystko co w tym programie było to wyłącznie OPINIE a nie stwierdzenia faktów. Dlatego wypowiedzi są okraszone słowami "prawdopodobnie", "możliwe", "wydaje mi się" itp. 
    • Profil ICC jest pod konkretna sztuke monitora, a nie dla kazdego
    • Nie było chyba tematu o nim, po filmie Stilgara postanowiłem kupić i potestować, na razie dopiero godzinę popracowałem ale jakieś pierwsze wrażenia mam.  Po przesiadce z LG 27GP850 od razu rzuca się w oczy lepsza czerń, dużo, dużo lepsza... Nawet na domyślnych ustawieniach bez Local Dimming różnica jest spora. Forum pclola mam w ciemnym motywie i różnica jest kolosalna, dużo lepiej to wygląda. Nie miałem wcześniej porównania dobrego i myślałem że kontrast z LG jest ok, ale nie jest. Nawet w ciągu dnia nie domaga.  Odnośnie Local Dimming - w trybie SDR nie widzę większego sensu bawić się tą opcją. Do pracy czy przeglądania neta koniecznie trzeba wyłączyć, bo monitor nie wie że czytamy forum i cały ekran ma być równomiernie podświetlony, w efekcie tam gdzie jasno mamy jasny tekst/ikony, a gdzie ciemno to ciemne. Irytujące mocno. Za to w grach czy filmach... Jasność spada więc trzeba by podkręcić, a nie ma skrótu szybkiego czy profilu by to zrobić. Może w aplikacji się da coś wykombinować, nie patrzyłem jeszcze. Ale i tak raczej sensu nie ma, w końcu to SDR więc dużej roboty nie zrobi. Za to w trybie HDR... Tu już jest bajka, jednym skrótem włączamy HDR i od razu mamy local dimming ustawiony na Strong (niby Medium lepszy, ale ja na razie różnic większych nie widzę). Wiadomo że nie będzie takiej czerni i kontrastu jak w OLED, ale porównując do poprzedniego monitora który HDR nie miał wcale to jest kosmos. W końcu płomienie czy wybuchy potrafią świecić, a tam gdzie ciemno to jest ciemno. Póki co próbowałem w Callisto Protocol bo różnica między ciemnym/jasnym jest spora i efekt od razu widoczny (ciemny korytarz i płomienie, mega).  Smużenie - jeszcze nie testowałem szybkich gier, w weekend pewnie usiądę dłużej i przelecę wszystkie gry jakie mam obecnie (w Squad smużenie było spore na poprzednim VA).  VRR - działa, według RTINGS monitor ma okropny flickering i nie da się go używać, ale póki co nie zanotowałem ani jednego mignięcia. Może jak FPS jest niestabilny i spada do mocno to by coś mignęło, ale jeszcze takiej sytuacji nie miałem. Tutaj chyba znowu Squad będzie dobrym testem, bo dzięki Unreal Engine dropy i stutter są na porządku dziennym Menu okropne i ciężko się po nim porusza, ale gdzieś musieli przyciąć koszty.... Monitor kosztował mnie 1600 zł, co jest trochę szokiem jak na taki HDR (rok temu za tyle kupiłem LG 850GP). Miniledy w najbliższych latach coś czuję że będą się upowszechniać i ładować coraz więcej stref, fajny wybór jak ktoś nie chce drogiego OLEDa z wadami  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...