Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

adoado0

Ponowna reklamcja

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki temat.

Posiadam kartę R9 290 kupioną w morele, przestała działac w trybie 3D. Odesłałem na gwarancję, odrzucili tłumacząc 'uszkodzenie mechaniczne'.

Pominę, że jest to kpina (tłumaczyli: "uszkodzenie było tak małe, ze nasz rzeczoznawca nie mógł nic znaleźć", było jakieś zagięcie blaszki chłodzenia koniec końców), i przejdę do rzeczy.

Kartę rozebrałem - tj zdjąłem chłodzenie, wymieniłem pastę i o dziwo zaczęla działać - pewnie coś z elektroniki nie łączy, jakiś lut puścił bo mimo, ze jest backplate to karta od początku jest cała pofalowana, łącznie z backplate.

Teraz zacząl padać wentylator.

Czy gwarancja jezscze obowiązuje czy po poprzednim odrzuceniu jest już nieważna?

Jak to generalnie wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahh te morele :D. Potrafią zniszczyć nie swój sprzęt i jeszcze zwalić winę na właściciela :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy na śrubach od chłodzenia były jakieś plomby? Jak tak to zdejmując chłodzenie sam sobie gwarancję obecnie unieważniłeś, co nie zmienia faktu że poprzednie tłumaczenie było bzdurne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...