Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TajniakOsz

Niedziałające USB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie działają mi w komputerze porty USB, ale tylko na Windowsie (również w trybie awaryjnym) - w UEFI, Grubie i na linuxie wszystko hula aż miło. Ktoś jest mi w stanie powiedzieć dlaczego i jak to napirawić?

Płyta główna ASRock Z97 Pro 4, Windows 7 Professional 64-bit.

Nie działają żadne porty - ani z tyłu, ani z przodu komputera - ani 2.0, ani 3.0. Próbowałem zmian ustawień w BIOSie, zmian sterowników (ze strony ASRock i ze strony Intela) - nie pomogło. W menadżerze urządzeń w zakładce "Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej" są dwa urządzenia "Standardowy rozszerzony kontroler hosta PCI do USB" i jedno "Kontroler hosta Intel® USB 3.0 eXtensible" - wszystkie trzy nie działają z powodu "nieobecnego lub uszkodzonego sterownika".

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.techspot.com/downloads/drivers/essentials/intel-usb3/

 

Jeżeli nie da się zainstalować przez setup to zrób to poprzez menedzer urządzeń.

 

Zainstalować się da, ale nic to nie daje. Wciąż to samo.

 

Edit:

Zapomniałem o jednym: po zainstakiwaniu tego sterownika przy każdym uruchomieniu komputera znowu próbuje uruchomić jego instalację (mimo teoretycznie pozytywnego jej zakończenia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalować się da, ale nic to nie daje. Wciąż to samo.

 

Edit:

Zapomniałem o jednym: po zainstakiwaniu tego sterownika przy każdym uruchomieniu komputera znowu próbuje uruchomić jego instalację (mimo teoretycznie pozytywnego jej zakończenia).

 

To zainstaluj przez menedżer urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zainstaluj przez menedżer urządzeń.

 

Przez menadżer urządzeń też nie poszło. Nie mniej z nieznanej mi przyczyny przy drugim wgraniu tego samego obrazu problem w ogóle nie wystąpił. Dziękuję za pomoc i temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...