Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Grzegorz Kowalski

Rozszerzenie sieci Orange Światłowód

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drogich użytkowników,

 

mam problem z rozszerzeniem sieci Orange Światłowód 600/60. Monterzy podpięli Funboxa 2.0 z którego nie jestem zadowolony (max przepustowość WiFi 144MB/s) i chciałem rozszerzyć sieć o drugi router.

Po zakupie TP-Link Archer C20 i podłączeniu go jako AP (od Funboxa do portu LAN) oraz poprawnej konfiguracji DHCP, masek itp. prędkość po kablu podłączonym do Archer'a, po WiFi 5GHz oraz 2.4GHz z Archera jest maksymalnie 100MB/s.

 

Po podłączeniu kabla, który idzie z Funboxa do Archer'a Speedtest pokazuje maksymalnie 100MB/s.

Router TP-Link'a powinien obsłużyć w trybie 2.4GHz 300MB/s, a w 5GHz 433Mb/s. Po kablu 600MB/s.

 

Na routerze oraz Funboxie nie ma nałożonych żadnych blokad. Czy ktoś ma pomysł dlaczego nie osiąga takich prędkości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wspaniałe urządzenie jakim jest funbox 2.0 ma zdaje się porty ethernet 10/100 - znaczy po kablu więcej niż 100Mbps nie będzie.

ach Orange, Orange;) montują łącze 600, i dają zacofany sprzęt, typowe. do tekiego łącza powinni dać router z gigabitowymi portami obowiązkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wspaniałe urządzenie jakim jest funbox 2.0 ma zdaje się porty ethernet 10/100 - znaczy po kablu więcej niż 100Mbps nie będzie.

ach Orange, Orange;) montują łącze 600, i dają zacofany sprzęt, typowe. do tekiego łącza powinni dać router z gigabitowymi portami obowiązkowo.

 

Ale podłączony komputer czy laptop po kablu osiąga na speedtest.net 600/60 - podłączony do Funboxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale podłączony komputer czy laptop po kablu osiąga na speedtest.net 600/60 - podłączony do Funboxa.

to najwyraźniej znalazłem złą specyfikację tego urządzenia, gdzie mowa była o portach 10/100.

może kabel którym łączysz funboxa z routerem jest badziewny, i pozwala tylko na 100Mbps?

--> eee... zdawało mi się, że znam tego TP-Linka C20, ale się myliłem. w specyfikacji TP-Link jest 10/100!

http://www.tp-link.c...#specifications

 

znowu nie rozumiem: dlaczego urządzenie z 802.11ac ma ethernet 10/100?! ech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to najwyraźniej znalazłem złą specyfikację tego urządzenia, gdzie mowa była o portach 10/100.

może kabel którym łączysz funboxa z routerem jest badziewny, i pozwala tylko na 100Mbps?

--> eee... zdawało mi się, że znam tego TP-Linka C20, ale się myliłem. w specyfikacji TP-Link jest 10/100!

http://www.tp-link.c...#specifications

 

znowu nie rozumiem: dlaczego urządzenie z 802.11ac ma ethernet 10/100?! ech...

 

No dobra, to w takim razie po co prędkość transmisji na WiFi większa od 100 skoro porty Ethernet obsługują 100?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to w takim razie po co prędkość transmisji na WiFi większa od 100 skoro porty Ethernet obsługują 100?

to samo pytanie zadałbym komuś w TP-Link, kupy się to dla mnie nie trzyma;) niestety ten C20 nie pozwoli Ci na skorzystanie z pełni możliwości łącza 600/60.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby po wifi w full duplex wyciagnac wiecej niz 100Mbit.

 

Czeka Cie wymiana routera. Kup tani i dobry Netis WF2780

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby po wifi w full duplex wyciagnac wiecej niz 100Mbit.

 

Czeka Cie wymiana routera. Kup tani i dobry Netis WF2780

 

Nie znam producenta Netis. Używasz go? Jak się sprawuje?

Ewentualnie czy ktoś poleciłby jakiś router zamiast Funboxa (obsługujący PPPoA)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka sztuk. Routuje okolo 750/750Mbit.

Po Wi-Fi na telefonie miałem 250Mbit

Jak zamontowalem tak nie resetowalem go

 

Terminala do światłowodu nie wymienisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...