Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

michal12514

Dodatkowe oprogramowanie/recovery na nowym dysku

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

pisze z szybkim zapytaniem, czy jest mozliwe, aby na nowym HDD firmy HGST było jakieś oprogramowanie zainstalowane przez producenta? Dokladnie rzecz ujmując, wsadziłem do laptopa nowy dysk celem postawienia nowego systemu. Nie zdążyłem z bootem płytki i z dysku zaczął mi się bootować jakiś okrojony Windows sygnowany Toshibą. Dysk kupowany na allegro i nie wiem jaki komentarz wystawić.

 

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup na allegro, pewnie to wcale nie jest nowy dysk, tylko jakiś z demobilu albo refurb. Podlinkuj do aukcji.

 

Interesuje Cię sprawny dysk, a nie dane na nim. Format i używaj, no chyba że szukasz, i interesują Cię poufne dane poprzedniego właściciela i chcesz szantażować/trollować człowieka który nie pilnuje poufności swoich danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System operacyjny na nowym dysku ? Pierwszy raz słyszę. Bywa, że jest jakieś oprogramowanie, sam ostatnio kupiłem taki dysk z oprogramowaniem producenta dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk pewnie używka z demontażu ,ciekawe ile godzin i startów ma w smarcie...

Nowy dysk nie powinien mieć nawet założonych partycji.

 

Może być też i tak że sprzzedają prawie nowe dyski z laptopów zalegających na magazynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup na allegro, pewnie to wcale nie jest nowy dysk, tylko jakiś z demobilu albo refurb. Podlinkuj do aukcji.

 

Interesuje Cię sprawny dysk, a nie dane na nim. Format i używaj, no chyba że szukasz, i interesują Cię poufne dane poprzedniego właściciela i chcesz szantażować/trollować człowieka który nie pilnuje poufności swoich danych.

 

 

Generalnie masz rację i się z tym zgadzam. Szczególnie, że dysk jak i laptop i tak nie będzie używany do "poważnych" spraw. Ale jednak niesmak jest.

 

Link:http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6382779580

 

 

Dysk pewnie używka z demontażu ,ciekawe ile godzin i startów ma w smarcie...

Nowy dysk nie powinien mieć nawet założonych partycji.

 

Może być też i tak że sprzzedają prawie nowe dyski z laptopów zalegających na magazynie.

 

 

Napisalem do sprzedawcy, odpisał żebym zajrzał do SMART i podobno czasy pracy są na zero.

W takim razie powstaje pytanie czy można wyzerowac wartości w SMART?

 

Dziękuję za odpowiedzi i proszę jeszcze odpowiedź na to ostatnie pytanie, jestem ciekaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co chcesz zerować smart? To tak jakbyś kupił używany samochód i poprosił o reset licznika, bo nie chcesz wiedzieć jaki jest przebieg...

 

Odpal np. crystaldiskinfo i zobacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Napisalem do sprzedawcy, odpisał żebym zajrzał do SMART i podobno czasy pracy są na zero.

W takim razie powstaje pytanie czy można wyzerowac wartości w SMART?

Nie może mieć zero skoro na dysku jest nagrany system operacyjny. Jeżeli jest zero faktycznie to znaczy, że ktoś przy dysku grzebał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A SMART wyczyścić można jeżeli dysponuje się odpowiednim sprzętem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...