Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kurinho

Komputer do edycji/montażu filmów 4K do 6000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, mam zamiar zbudować kompa do montażu filmów pod programy :

- AAE

- Adobe Premiere Pro

- Davinci Resolve

 

Zależy mi na tym żeby wszystko działało ze sobą płynnie i czas renderu był w miarę szybki, przygotowałem seta który wygląda w miarę sensownie ale nie jestem specem w temacie budowania kompów z pojedyńczych części i nie chce żadnych niespodzianek dla tego poprawcie mnie lub dodajcie coś lepszego jeżeli można za te pieniądze wyciągnąć wiecej. Sprawa jest dość pilna, totalny zawał starego kompa... Chciał bym też jak by ktoś mógł porównać ten zestaw do MacBooka Pro jeżeli chodzi o wydajność na tych programach. Wstępnie cena progowa to 6 tys zł, zapasu jest 300 zł w razie konieczności kupienia Mac`a. J

 

 

Części :

 

- Płyta główna : https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-z170-pro-gaming-z170-quadddr4-2133-sata3-hdmi-dvi-dp-usb-3-1-atx-707313/?gclid=Cj0KEQjwr7S-BRD96_uw9JK8uNABEiQAujbffGP8ZKR2BBGsoABJFyaabuDBzJtemu6vOGl1h517EdwaAmvu8P8HAQ&gclsrc=aw.ds

 

- Procesor : https://www.morele.net/procesor-intel-core-i7-6700k-4-0ghz-8mb-box-bx80662i76700k-707265/

 

- Grafika : https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1070-gaming-x-8gb-gddr5-256-bit-hdmi-dvi-d-3x-dp-box-774380/

 

- Kości ram : http://www.x-kom.pl/p/285693-pamiec-ram-ddr4-hyperx-16gb-3000mhz-savage-black-cl15-2x8192.html

 

- Chłodzenie procesora : http://www.x-kom.pl/p/208660-chlodzenie-procesora-be-quiet-dark-rock-pro-3.html

 

- Dysk : https://www.morele.net/dysk-ssd-hyperx-savage-240gb-sata3-shss37a-240g-731831/

 

- Zasilacz : http://www.x-kom.pl/p/156253-zasilacz-do-komputera-be-quiet-650w-power-zone-box.html

 

- Obudowa : http://www.x-kom.pl/p/263719-obudowa-do-komputera-silentiumpc-pax-m70-pure-black.html

 

Zależy mi na czasie mocno, z góry dzięki za pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi z CUDA 1070 + i7 6700 bez problemu robi ram preview czy export szybciej niz live

sam i7 6700 nie daje rady

 

przy filmach 4K zajetosc ramu mam 20-25GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dać więcej ramu niż chlodzenie cieczą.

 

Daj tam Jakieś 4x8gb ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi z CUDA 1070 + i7 6700 bez problemu robi ram preview czy export szybciej niz live

sam i7 6700 nie daje rady

 

przy filmach 4K zajetosc ramu mam 20-25GB

 

Czyli po prostu więcej ramu polecasz, bo CUDA ręcznie można sobie załatwić bez żadnych kosztów, prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mam 32GB i jest ok, 64GB to juz za droga sprawa, bez znaczenia dla wydajnosci

mam tez dysk SM951 M.2 NVMe i robi robote 256GB (100GB na system, instalki, cache + 140GB na swieze pliki 1080p/4K, import 10GB surowki trwa moze kilka sekund

 

 

widzlem testy i zysk z 1080 to kwestie sekund czy maks 5%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weż Gtx 1060/70 wersja 6gb vram+i7 6700k i będzie git do tego 4x8gb ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlodzenie ciecza to nie wiem po co, bo jak uzywasz CUDA to odciaza procesor troche, a karta i ta chyba wiecej niz 25% obciazenia nie ma wtedy

ale jest duzo szybciej niz live

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weż Gtx 1060/70 wersja 6gb vram+i7 6700k i będzie git do tego 4x8gb ram.

 

Wtedy tracę 2 gb na karcie, nie znam się tak za dobrze, może to tak dużo nie zmienia, spora będzie różnica między gtx`em 1070 6GB a 8GB w użytkowaniu ?

 

tak mam 32GB i jest ok, 64GB to juz za droga sprawa, bez znaczenia dla wydajnosci

mam tez dysk SM951 M.2 NVMe i robi robote 256GB (100GB na system, instalki, cache + 140GB na swieze pliki 1080p/4K, import 10GB surowki trwa moze kilka sekund

 

 

widzlem testy i zysk z 1080 to kwestie sekund czy maks 5%

Huh, zapis 1,2gb na sek, marzenie montażysty :D ! Dzięki za cenne podpowiedzi :)

 

Czy w takim zestawie nie lepiej zastosować chłodzenia cieszą?

 

Też na początku zastanawiałem się nad cieczą, ale nie kręcony procek na tym chłodzeniu w stresie nie zrobi 70 stopni, tak że nie ma tragedii a ciecz to jakieś, bo jak chłodzić to dobrze :P 300 zł droższa tak najbiedniej.

 

Lepiej dać więcej ramu niż chlodzenie cieczą.

 

Daj tam Jakieś 4x8gb ram

 

Właśnie chyba tak zrobię, dzięki za podpowiedź ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mega chujowo zrobiony review, ale widac wyniki

 

w sumie wystarczy 1060 wychodzi z tego

ale ze czasem odpale wiedzmina3 na ultra to wzialem 1070 ;)

 

ale wydaje mi sie ze optymalnie to gtx1060 + 32gb ddr4 + SM951

procek przy CUDA i tak nie idzie na 100%

 

 

 

ogolnie u mnie srednio CUDA jest 3x szybsza niz sam i7 6700 przy 4K

za 6000PLN powinno ci spokojnie starczyc na wszystko

 

moj zestaw ponizej 6K

 

koszyk morele w opisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak poczekasz tez tydzien, dwa moze juz beda w PL w cenie SM951 nowesz SM961

 

 

https://www.overclockers.co.uk/samsung-sm961-polaris-256gb-m.2-2880-pci-e-3.0-x-4-nvme-solid-state-drive-hd-228-sa.html

3GB odczytu, 1.5GB zapisu na sekunde to jakas abstrakcja przy montazu filmow 4K

 

 

taka maszyna z 1070 + m2 nvme to pewnie 6K lub 8K juz uciagnie,

az musze sobie to przetestowac ;)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPC M60W obudowa - tył śmigło 140mm.

Phanteks M Pro obudowa

Phanteks P400 obudowa

SSD Plextor M8 PCIe lub M.2

Corsair RM550X 10lat gwarancji

DarkRock3 bez "PRO"

GA-Z170X-Ultra Gaming

DDR4 2x16GB HyperX lub TridentZ

 

Czytałem że ten GTX 1070 co wybrałem, potrafi w stresie mieć obciążenie około 243w, teraz pytanie czy 550 dla wszystkich podzespołów nie będzie za mało :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że ten GTX 1070 co wybrałem, potrafi w stresie mieć obciążenie około 243w, teraz pytanie czy 550 dla wszystkich podzespołów nie będzie za mało :/

Jeśli masz przez to nie spać po nocach to jest 650W

 

 

Tu masz konfig

6700K 32GB ram GTX1070 SSD 480GB + 2TB nag Blu-ray

Składają za darmo i dość solidnie

"Dość solidnie" to jednak słaba zachęta - jak dla mnie.

*Napęd optyczny Pioneer BDR-S09XLT - jak by co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że ten GTX 1070 co wybrałem, potrafi w stresie mieć obciążenie około 243w, teraz pytanie czy 550 dla wszystkich podzespołów nie będzie za mało :/

 

 

243W to ma cala platforma, a nie karta

wiecej niz 300W z i7 po OC nie zrobisz

 

http://tinyurl.com/h4lcmuy

 

 

 

32GB DDR4 nie starcza juz do obrobki 8K ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz przez to nie spać po nocach to jest 650W

 

 

 

"Dość solidnie" to jednak słaba zachęta - jak dla mnie.

*Napęd optyczny Pioneer BDR-S09XLT - jak by co.

 

Nie, nie chodzi o bezsenność :P Jeżeli na tej platformie 550 będzie wystarczające to jak najbardziej wezmę 550, nie znam się za bardzo na poborze mocy przez podzespoły dla tego piszę tutaj :) Uważasz że 550 wystarczy na ten komp ?

 

243W to ma cala platforma, a nie karta

wiecej niz 300W z i7 po OC nie zrobisz

 

http://tinyurl.com/h4lcmuy

 

 

 

32GB DDR4 nie starcza juz do obrobki 8K ;)

 

U mnie na sprzęcie do nagrywania maks to 4k :P ale dobrze wiedzieć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sample 8K

ok 730MB po sciagnieciu

 

 

8K czyli 16x więcej niż 1080p

8K czyli 4x więcej niż 4K

 

 

1.

Ram preview/Render in to out na 32GB nie udaje sie

idzie prawie live, ale po 90% wysyca RAM mimo ograniczeń, spowalnia windowsa i wywala error w Adobe

 

 

2A.

Sekwencje 8K ograniczona do 1min trwania

Render in to out idzie 50sek

 

Podczas renderingu: RAM zapchany po sufit do ograniczen, GPU LOAD 70-80% !!! (przy 1080p jest 20-30%), pamiec karty 4,5GB zajetosci

Wszystko pozniej pieknie zapierdala, bez zadnych przyciec, zajetosc RAM 8GB

 

 

2B.

Export to 1080p z 8K dla sampla 1min trwa 1:20 (Procek ponad 90%, GPU 60-70%)

Export do 4K z 8K dla sampla 1min trwa 2:30 (Procek ponad 90%, GPU 70-90%)

 

 

 

Pewnie 64GB lub 128GB trzeba miec do 8K, ale sam gtx1070 daje rade, ze karta bardzo przyszlosciowa z 5K/6K nie bedzie miala problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sample 8K

ok 730MB po sciagnieciu

 

 

8K czyli 16x więcej niż 1080p

8K czyli 4x więcej niż 4K

 

 

1.

Ram preview/Render in to out na 32GB nie udaje sie

idzie prawie live, ale po 90% wysyca RAM mimo ograniczeń, spowalnia windowsa i wywala error w Adobe

 

 

2A.

Sekwencje 8K ograniczona do 1min trwania

Render in to out idzie 50sek

 

Podczas renderingu: RAM zapchany po sufit do ograniczen, GPU LOAD 70-80% !!! (przy 1080p jest 20-30%), pamiec karty 4,5GB zajetosci

Wszystko pozniej pieknie zapierdala, bez zadnych przyciec, zajetosc RAM 8GB

 

 

2B.

Export to 1080p z 8K dla sampla 1min trwa 1:20 (Procek ponad 90%, GPU 60-70%)

Export do 4K z 8K dla sampla 1min trwa 2:30 (Procek ponad 90%, GPU 70-90%)

 

 

 

Pewnie 64GB lub 128GB trzeba miec do 8K, ale sam gtx1070 daje rade, ze karta bardzo przyszlosciowa z 5K/6K nie bedzie miala problemu

 

Mega, dzięki za takie zainteresowaniem :) Normalnie szacuneczek, jeszcze tylko muszę doczytać czy zasilacz mi pyknie, ta 550`tka 80 Gold czy 650 80 Bronze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam sobie bralbym 64GB jak bym mogl

 

a na pewno 2x16GB + 2x wolny slot

a nie 4x8GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie chodzi o bezsenność :P Jeżeli na tej platformie 550 będzie wystarczające to jak najbardziej wezmę 550, nie znam się za bardzo na poborze mocy przez podzespoły dla tego piszę tutaj :) Uważasz że 550 wystarczy na ten komp ?

Zawsze jest 14 dni na zwrot jak kupujesz online. Albo zrobisz jak ja i dokupisz drugi zasilacz z mocną 12V tylko dla karty graficznej :D xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest 14 dni na zwrot jak kupujesz online. Albo zrobisz jak ja i dokupisz drugi zasilacz z mocną 12V tylko dla karty graficznej :D xD

 

Hehehe, nie no :D Aż tak szaleć tutaj nie będę :P Podoba mi się oplot na kablach w tej 550`tce + to jest gold a nie bronze. Zastanowię się do końca dnia co by tu wybrać bo jutro zamawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możecie wrzucić link bezpośredni do tych próbek 8K ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam sobie bralbym 64GB jak bym mogl

 

a na pewno 2x16GB + 2x wolny slot

a nie 4x8GB

Ogólnie teraz ogranicza mnie budżet, ale czy jest możliwość że na razie działać na tej 16`stce ( 8gb x 2 ) na parzystych a potem dokupić sobie 2x 16 gb i to wziąć na parzyste a te 2 ósemki wziąć na nieparzyste ? Działało by to jakoś czy zawsze równa pojemność kości powinna być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie teraz ogranicza mnie budżet, ale czy jest możliwość że na razie działać na tej 16`stce ( 8gb x 2 ) na parzystych a potem dokupić sobie 2x 16 gb i to wziąć na parzyste a te 2 ósemki wziąć na nieparzyste ? Działało by to jakoś czy zawsze równa pojemność kości powinna być.

W takim razie wybrał bym ram 1x16GB a resztę potem dokupił - o ile wybierzesz normalny i popularny model ram. Wynalazki pojawiają się i znikają z rynku.

Na jednej kości będzie śmigać ok. Ram nie musi być nie wiadomo ile taktowany.

Przy takim wysilonym finansowo składaniu, najważniejsze na start to zasilacz>płyta>procek... a o reszcie pomyśleć tak, żeby można stopniowo dodawać bez kombinacji typu odsprzedawanie itp.

 

Nie, nie chodzi o bezsenność :P Jeżeli na tej platformie 550 będzie wystarczające to jak najbardziej wezmę 550, nie znam się za bardzo na poborze mocy przez podzespoły dla tego piszę tutaj :) Uważasz że 550 wystarczy na ten komp

Tak uważam, że dobre 550 będzie wystarczające z palcem w gniazdku.

Jeśli chcesz żeby zasilacz pracował na 50% swojej mocy, co za tym idzie będzie trochę cichszy, to weź mocniejszy za dopłatą... było chyba 40zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...