Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

War_MachinE

GTX 980Ti Matrix vs 1070 MSI GAMEROCK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dylemat co wybrać.

Asus GTX 980Ti Matrix - 1900 PLN nowy GW 36 msc

czy

Palit GTX 1070 Gamerock - 2160 PLN nowy GW 36 msc

 

Czy jeszcze coś innego? Karta musi być nowa i z vat23%

 

Niby gtx 980ti starszy / wolniejszy? ale w końcu to wersja MATRIX i jedyne co znalazłem to takie porówanie https://www.youtube.com/watch?v=oG_P0XdHkyI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1070. cichsza , mniej prodozerna i nowsza konstrukcja. 980ti w stresie trzeszczy jak odkurzacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1070. cichsza , mniej prodozerna i nowsza konstrukcja. 980ti w stresie trzeszczy jak odkurzacz.

Nie przesadzaj.

Sam miałem gigabyte gtx 1070 xtreme i gigabyte gtx 980 ti xtreme... Poziom głośności był prawie taki sam. Temperatura 1070 dochodziła maksymalnie do 67 stopni. W gtx 980 ti dochodziła do 73 stopni max. Nie wiem może jestem głuchy albo zależy to od modelu ale ja na prawdę nie odczuwałem jakiejś różnicy na korzyść gtx 1070.

Co do tematu to na twoim miejscu wybrałbym gtx 1070. Chociaż poszukałbym gdzieś indziej, bo w jakimś sklepie widziałem troszkę taniej niż tą cenę co podałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1070 dostajesz kluczyk Gears of War 4 o wartości 200 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście 1070 - gra gratis, bierze mniej prądu, cicha, a konstrukcja przyszłościowa (sterowniki), powinna sama się kręcić ponad 1900 MHz przy przewiewnej obudowie. A różnicę cenową rekompensuje 2 GB więcej pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz za 2k palita np. 1070 i to z grą.

 

1900 za 980ti to aktualnie najgorszy deal wszech-czasów :D

 

http://www.ceneo.pl/45277072#mh=L6h6roRv53000ECQM62Wgv8MrZCN26i99biEkyhOQpTqyKRRTpaIZK-4Ta-ah2V_VA5TK8m9xF4BB6o7m-SSi5yy1wWnT8zXk-7FazXZio9Yah9zmlV6xHkoTvJgqvRmVlofAgrKgkLv_hEukVg6jS_ZQv3kQ5ilCB8uNQkJqyv4mnZUAopvdDnN5yFyU6HEnbA2

 

 

1900 za 980ti to nieporozumienia

 

za 2k masz 1070 jetstreama - łap tam gdzie jest gra w gratisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj.

Sam miałem gigabyte gtx 1070 xtreme i gigabyte gtx 980 ti xtreme... Poziom głośności był prawie taki sam. Temperatura 1070 dochodziła maksymalnie do 67 stopni. W gtx 980 ti dochodziła do 73 stopni max.

Takie rzeczy to tylko u Gigabyta. Co seria, to najgłośniejsze chłodzenia. Wystarczy sprawdzić jak ciche są Pality JS, czy MSI Gaming w serii gtx1070, a Gigabyte jest niereformowalny ze swoimi 2000 rpm i trzema wentylami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tą wydajnością to serio gtx 1070 wydajniejsze od 980ti po OC

Mało jest testów gtx 1070 OC vs 980Ti OC ale wychodzi że 980Ti lepiej sie kręcą . Chyba że słabo szukam

 

Rozsądek też mówi aby brać 1070 ale z drugiej strony 980Ti Matrix wydaje sie HiEndem poprzedniej generacji która w sumie nie jest stara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj.

Sam miałem gigabyte gtx 1070 xtreme i gigabyte gtx 980 ti xtreme...

Gigabyte w większości przypadków to wyjce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że był high-endem poprzedniej generacji? Bez znaczenia.

1070 po OC ma generalnie wydajność bardzo zbliżoną do 980 Ti po OC. Z czasem, prawdpodobnie odskoczy, nvidia skupi się na sterownikach do Pascali, już teraz 980 Ti potrafi mocno oberwać od 1070 przez sterowniki.

2 GB VRAM więcej, znacznie mniejsze zapotrzebowanie na prąd, znacznie lepsza kultura pracy na plus 1070.

Nie ma żadnego uzasadnienia dla kupna 980 Ti w takiej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tą wydajnością to serio gtx 1070 wydajniejsze od 980ti po OC

Mało jest testów gtx 1070 OC vs 980Ti OC ale wychodzi że 980Ti lepiej sie kręcą . Chyba że słabo szukam

 

Rozsądek też mówi aby brać 1070 ale z drugiej strony 980Ti Matrix wydaje sie HiEndem poprzedniej generacji która w sumie nie jest stara

to dobrze ci mowi.Gtx980ti zostanie olany przez nv I producentów gier jak inne starsze karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA tam bym się martwił czym innym bo tutaj już jedna osoba się żaliła na tego matrixa, że ma wysokie temperatury ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matrixy mają często problemy z prawidłowym dociskiem chłodzenia do rdzenia, stąd wysokie temperatury. Fakt, ktoś na forum już się na nim przejechał. 1900 zł za leżaki magazynowe z poprzedniej generacji to słaby interes.

Wydajność tych kart będzie podobna, nawet po oc, tylko gtx 980 TI po oc żre już konkretne ilości prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...