Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Blabaerflager

Win10 - Zepsuty botloader, instalacja drugiego systemu i przykre następstwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poprzedniego wieczora, kiedy wyłączałem komputer, przeprowadzana była aktualizacja. Komputer jeszcze trochę pochodził, po jakichś 10-15 minutach sam się wyłączył. Kiedy rano został uruchomiony, zostałem powitany przez błąd 0x000000f. Próbowałem chyba wszystkich możliwych rozwiązań z obrazem systemu (w moim przypadku na pendrive) i żadne nie poskutkowało, również te z konsolą. Postanowiłem więc zainstalować system na nowo na drugiej partycji (E:) i z jego poziomu spróbować naprawić bootloader, tak jak to kiedyś robiłem w poprzednich wersjach Windowsa. Instalator zakończył pracę bez ponownych uruchomień w międzyczasie, co zdaje się powinno mieć miejsce. Uruchomił się ponownie dopiero na zakończenie pracy instalatora i zbootował ponownie obraz instalatora systemu. Uruchomienie dysku, na którym miał być nowo zainstalowany system, z poziomu BIOSu uruchamiał pendrive z obrazem instalatora systemu. Była dostępna opcja "Zainstaluj teraz" i niżej "Napraw komputer".

Nie wiedząc, co robić, zainstalowałem system raz jeszcze na tej samej partycji (E:)

W rezultacie sytuacja wygląda następująco:

1. Na partycji E: znajduje się świeżo zainstalowany system.

2. Na partycji E: jest pusty folder Windows.old

3. Na partycji E: jest tyle samo zajętego miejsca co przed całą sytuacją + kilka-kilkanaście gigabajtów mniej, które zajmuje system, jednak widzę tylko foldery Windowsa, nie moje własne. Nie są ukryte, nie mam do nich dostępu.

4. Na partycji C: jest identyczna sytuacja, co na partycji E:, jednak uruchomiony system Windows znajduje się właśnie na partycji C:. Chciałbym zauważyć, że nie wyznaczyłem partycji C: do instalacji systemu, o nic takiego nie byłem też pytany.

 

Widząc to, wyłączyłem komputer, aby nic więcej nie pokręcić i skierowałem się z pomocą do Was.

W związku z tym mam następujące pytania:

1. Co się dokładnie, kurczę, stało?

2. Czy na dobre utraciłem pliki z popsutego systemu?

3. Czy wszystko da się przywrócić do stanu, zanim pojawiły się wszystkie problemy?

 

Dziękuję bardzo za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież podczas instalacji systemu na C, dajesz formatuj partycje C i instaluj Windows, także można sformatować przy okazji inną partycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem Hiren's, dokładnie Mini Windows XP. Na dysku C: mam ukryty folder found.000 a w nim foldery od dirXXXX.chk, gdzie XXXX to kolejne numery. W niektórych folderach są pliki aplikacji, które miałem zainstalowane. W pozostałych podejrzewam są pliki systemowe.

W folderze found.000 są tez pliki file000000XXX.chk, gdzie XXX to pierw kombinacje liter i cyfr, następnie kolejne numery 001-431.

Co mogę z tym fantem zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem Hiren's, dokładnie Mini Windows XP. Na dysku C: mam ukryty folder found.000 a w nim foldery od dirXXXX.chk, gdzie XXXX to kolejne numery. W niektórych folderach są pliki aplikacji, które miałem zainstalowane. W pozostałych podejrzewam są pliki systemowe.

W folderze found.000 są tez pliki file000000XXX.chk, gdzie XXX to pierw kombinacje liter i cyfr, następnie kolejne numery 001-431.

Co mogę z tym fantem zrobić?

 

coś Ci się posypało, ale ogólnie to nie przebijesz się prawdopodobnie z naprawą. Po prostu z Hiren's albo nBarta, albo czego tam chcesz, zabezpiecz dane i sprawdz komponenty jakimiś testami.

Jak OK --> Zaisntaluj całość jeszcze raz na C. Potem na E wywal różnicówkę zbędną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, to jeszcze jedno pytanie. Miałem Windowsa 7 zaktualizowanego do Windowsa 10 za darmo. Co muszę zrobić, aby użyć klucza z tamtego Windowsa na nowo zainstalowanym systemie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...