Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

uniqued

Zestaw do 4000zł (do gier)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, prosiłbym o pomoc w złożeniu zestawu komputerowego do 4000 zł do gier..(o ile to w ogóle możliwe) Zestaw niestety z Monitorem i jeżeli mam zejść z poziomu RX480/ GTX 1060 to wole nic nie kupować. Monitor 144 Hz - Monitor AOC G2460PF (propozycja), Procesor - i5-6600k (propozycja), GPU - ROG Strix RX480 8GB / Palit GeForce GTX 1060 (nie wiem, która jest lepsza oraz czy akurat te modele:)

Z reszta sprzętu nie mam pojęcia tak naprawdę co mam dobrać, dodam tylko ze posiadam SSD, wiec dysk mogę sobie odpuścić, tak samo z nagrywarka CD.

 

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz konfigurację

na GTX1060 - monitor już wybrałeś

Chociaż nie wiem czy jest sens kupowania i5 6600K bo do niego trzeba dokupić chłodzenie.

Na podstawowej płycie proca nie skręcisz...

Wiec może lepiej kupić i5 6600, tu masz konfigurację

 

Maja spoko konfigurator i możesz sobie pozmieniać co chcesz składają za darmo wiec nie warto się bawić w samodzielne próby:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten monitor ma freesync a Ty chcesz do tego kartę nvidii? Chyba coś nie tak co

A co do monitora wołam bym va i 60hz niż 144 z tn i tak karta nie wyrobi przy 144fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten monitor ma freesync a Ty chcesz do tego kartę nvidii? Chyba coś nie tak co

A co do monitora wołam bym va i 60hz niż 144 z tn i tak karta nie wyrobi przy 144fps

 

Tak jak pisałem :) nie mam w sumie większego pojęcia na temat dobierania całości, jednak wolałbym zostać na 144HZ. Ostatniej linijki w ogóle nie rozumiem :( co do Freesync - czy to nie lepiej współgra z RX480 ? Napisałem tylko ze chce zestaw na poziomie tych 2 GPU i dodam ze nie wiem która jest lepsza i która lepiej wziąć

 

Tu masz konfigurację

na GTX1060 - monitor już wybrałeś

Chociaż nie wiem czy jest sens kupowania i5 6600K bo do niego trzeba dokupić chłodzenie.

Na podstawowej płycie proca nie skręcisz...

Wiec może lepiej kupić i5 6600, tu masz konfigurację

 

Maja spoko konfigurator i możesz sobie pozmieniać co chcesz składają za darmo wiec nie warto się bawić w samodzielne próby:)

 

Dzięki. Mam pytanie: wg zlotnika ten monitor do GTX 1060 nie pasuje, co Ty na to ? + lepiej brać Nvidie czy RX480 ?

 

Sorry za moje pytanie ale pojecie mam prawie 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans żeby złożyć zestaw z monitorem 144 Hz wraz z 6600K pod OC i 1060 / RX 480 w budżecie 4000 zł.

Nikt czarodziejem tutaj nie jest.

 

Nawet pod OC 6400 trzeba dołożyć dobre 400 zł ...

 

1 x Intel Core i5-6400 /2.7GHz, 6MB, LGA1151, BOX/

1 x AsRock B150 Fatal1ty Gaming K4/Hyper /intel B150, DDR4, LGA1151/

1 x Kingston 8GB (2x4GB) 2133MHz CL14 HyperX Fury Black

1 x Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

1 x SilentiumPC Regnum RG3 Pure Black (b/z)

1 x MSI GeForce GTX1060 OC 6GB DDR5 192bit (1759/8000)

1 x Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny

1 x AOC G2460FQ (1ms, DVI/HDMI/DP, 144Hz)

 

4408 zł z esc.pl

 

Gdzie później i tak trzeba dorzucić cooler na CPU pod OC.

 

Trochę chyba za wysoko celujesz.

 

Może zacznijmy od tego. Jakiego rodzaju gry preferujesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg drugiej konfiguracji od RobertoNa wyglada ze jestem w stanie sie zmieścić, chyba. Nie potrzebuje OC. Moje propozycje były czysto hipotetyczne. 6600k wziąłem ze względu na wyższe taktowanie. Dysku nie potrzebuje. Tylko pytałem tez potem o to o czym wspomniał zlotnik czyli branie gtx 1060 do monitora z freesync. Czy to dobry pomysł, czy nie lepiej rx480 oraz czy rzeczywiście być 1060 jest tyle lepszy od rx480 ze zawsze wszyscy jego wrzucają w konfigurację. Dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten monitor ma freesync a Ty chcesz do tego kartę nvidii? Chyba coś nie tak co

A co do monitora wołam bym va i 60hz niż 144 z tn i tak karta nie wyrobi przy 144fps

 

W doomie i CS spokojnie karta wyrobi 120 fps. W wielu innych strzelankach sieciowych po obniżeniu detali również. FreeSync i gsync nie jest niezbędne, bo można ustawić stałe 120hz, 100hz czy 85 hz. Już 72 hz na szybkiej matrycy dużo lepiej oddają ruch a szybkie sceny są ostrzejsze niż na ips 60 hz. Wiadomo, że jakość obrazu na tn jest jaka jest ale to już indywidualny wybór co ktos wybierze.

 

Stałe 100 hz jest nawet lepsze od gsync z ciągłymi zmianami płynności. Gsync jest dobre o tyle, że karta nie musi robić stale więcej klatek albo chociaż niemal tyle klatek co odświeżanie ekranu aby cieszyć się lepszą płynnością.

 

Podczas grania w 100+ hz najistotniejszy zazwyczaj jest procesor. Niestety sterownik AMD pod względem obciążenia cpu jest fatalny. Do grania w 100+hz lepiej nada się geforce. Chociaż oczywiście FreeSync ma swoje zalety i zestaw rx480 + FreeSync nie jest pozbawiony sensu - też jest to do rozważenia.

 

Moim zdaniem rx480 nie jest gorszy od gtx1060 a jako gpu być może jest nawet lepszy. Poza oczywiście znanym problemem obciążenia cpu, co ma wpływ na wydajność w niektórych grach. Dlatego mimo wszystko poleca się gtx1060 i jest to uzasadnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Mimo to i tak dalej nie jestem pewien, która konfiguracja jest lepsza/ bardziej odpowiednia. Mam dodatkowe pytanie: ile więcej trzeba by dołożyć i co złożyć żeby zrobić konfiguracje z i5-6600k, bo tak myślę ten komputer będzie na lata najprawdopodobniej.. dlatego 6600k na pewno dłużej pociągnie. Taka sama sprawa z GPU, czytałem gdzieś ze RX480 może wystarczyć na dłużej bo będzie lepiej działał z DX12. Wiadome milion wątpliwości jako że to zakup na długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup 1060 do tego minitor 60hz va i bedziesz zadowolony do 144hz trzeba miec 1080 i wykrecone i7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...