Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

matizpl

[2500] Laptop- internet/ filmy/ niedzielny gracz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam laptopa do około 2500zł. Zastosowania to głównie przeglądanie internetu, filmy, czasami jakaś gra podczas wyjazdów (od grania na co dzień mam PC, ale chciałbym jednak laptopa z dedykowaną grafiką) Maksymalny rozmiar matrycy to 15.6 cali. Możliwe, że uda mi się jeszcze z uczelni załatwić system dlatego mogą być propozycje bez OS'a. Dobrze, jakby laptop nie był przesadny ciężki i w miarę mobilny.

 

Znalazłem trzy modele:

 

http://www.x-kom.pl/p/312932-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-510-15-i3-6100u-8gb-1000-dvd-rw-gf940mx.html

Oglądając inne tematy zauważyłem, że jest często polecany i cena wydaję się bardzo atrakcyjna patrząc na podzespoły (2079 zł) Nie mogę znaleźć jedynie informacji, czy można do niego zamontować dodatkowy dysk SSD.

 

http://www.x-kom.pl/p/313237-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-510-15-i5-6200u-8gb-1000-dvd-rw-gf940mx.html

To samo co wyżej oprócz procesora (i5 6200u zamiast i3 6100u)

 

https://saturn.pl/komputery-i-tablety/laptop-acer-aspire-f5-573g-574e-czarny?querystring=573g

Podobne podzespoły do wyżej podanego, jedynie 2GB VRAM zamiast 4GB i matryca TN zamiast IPS. posiada za to już wgrany windows 10. Kwota, patrząc na inne sklepy też atrakcyjna, bo wszędzie ten model chodzi w wyższej cenie i bez OS.

 

Opłaca się dopłacać aż 500 zł do i5 (bo chyba niczym innym się nie różnią dwa pierwsza modele, a kwota spora). Jak się ma ten acer do wymienionych wyżej lenovo? Czy polecacie jednak jakieś inne modele?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jak najbardziej

Lenovo Ideapad 510-15 i3-6100U/8GB/240/DVD-RW GF940MX

Matryca FULL HD IPS przyda sie do ogladania filmów itp, procesor i3U 6 generacji spokojnie wystarczy do w/w użytkowania, grafika dedykowana odnowiona do mnie wymagajacych gier, podświetlana klaiwatura dla lepszego komfortu użytkowania, dysk SSD znacznie przyspieszy dzialanie systemu.

 

W razie pojawienia się pytań jestem do dyspozycji.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winde to lepiej Boxa kupić i mieć spokój wtedy co nie kupisz to odpada koszt systemu, początkowo trochę więcej wydasz ale z czasem inwestycja się zwróci. I system oczywiście na pendrivie bo obecne lapki lubią nie mieć napędu :) Nie żeby to była akurat jakaś wada bo w dobie internetu jest zwyczajnie zbędny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer F5-573G i5-6200U/8GB/240 GF940MX FHD

jest solidniejszy, lepiej wykonany. Stabilna pokrywa od matrycy, obudowa z dodatkiem aluminium. Mocny procesor Skylake'a 6-ta generacja, do grafika grafika dedykowana odświeżona wersja od GeForce'a. Matryca FullHD matowa z dużym obszarem roboczym. Ma standardowo dysk ssd pod SATA, ale ma także jeszcze slot na drugi dysk pod M.2 do rozbudowy o dodatkowy w przyszłości. Dobry serwis typu door to door.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALe 2,7K to już jest górna półka z multimedialnym 940MX i za 200zł więcej wchodzimy na 2 razy wydajniejszą gamingową czyli 950M. niedzielny gracz,net,filmy ten lenovo i3-6100/940 az nadto wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, niedzielny gracz. Ale pytanie w co ma zamiar grać? Jeśli niedzielny gracz ma zamiar grać w jakieś sensowne nowsze gry, to i GTX jest mu potrzebny, bo na GT już ciężko pograć aktualnie a co dopiero w to co będzie wychodziło dalej? SSD także kosztuje. A procesora nie zmieni, jest wlutowany w płytę główną więc warto inwestować.

 

Lenovo Ideapad 700-15 i5-6300HQ/4GB/1000 GTX950M FHD IPS

tutaj 4-rdzenie 4-wątki, szybki ram DDR4, grafika z serii GTX sporo już wydajniejsza ale także nie jest to demon szybkości jeśli chodzi o gry. Z nowymi produkcjami radzi sobie jako-tako. Matryca FullHD IPS matowa dobrej jakości, aluminiowe wnętrze w tej kolorystyce i głośniki marki JBL dobrej jakości. Ma także slot pod M.2 do rozbudowy o SSD w przyszłości.

 

Porównanie grafik:

http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=3455&gid2=3139&compare=geforce-940mx-2gb-vs-geforce-gtx-950m-v2-2gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za zainteresowanie tematem ;]

 

Witam,

 

Jak najbardziej

Lenovo Ideapad 510-15 i3-6100U/8GB/240/DVD-RW GF940MX

Matryca FULL HD IPS przyda sie do ogladania filmów itp, procesor i3U 6 generacji spokojnie wystarczy do w/w użytkowania, grafika dedykowana odnowiona do mnie wymagajacych gier, podświetlana klaiwatura dla lepszego komfortu użytkowania, dysk SSD znacznie przyspieszy dzialanie systemu.

 

W razie pojawienia się pytań jestem do dyspozycji.

 

Pozdrawiam

 

Też widziałem ten model z wbudowanym ssd, tylko czy nie lepiej kupić wersje z 1TB HDD za 130 zł taniej i dokupić do niego SSD(niewiem jedynie czy gwarancja nie przepadnie jak bedzie trzeba wywalić naped, bo z tego co poczytałem nie ma dodatkowego miejsca na dyski.)?

 

 

Acer F5-573G i5-6200U/8GB/240 GF940MX FHD

jest solidniejszy, lepiej wykonany. Stabilna pokrywa od matrycy, obudowa z dodatkiem aluminium. Mocny procesor Skylake'a 6-ta generacja, do grafika grafika dedykowana odświeżona wersja od GeForce'a. Matryca FullHD matowa z dużym obszarem roboczym. Ma standardowo dysk ssd pod SATA, ale ma także jeszcze slot na drugi dysk pod M.2 do rozbudowy o dodatkowy w przyszłości. Dobry serwis typu door to door.

 

To jest ten sam model który podałem w 1 poście tylko ssd zamiast HDD i bez OSa?

https://saturn.pl/komputery-i-tablety/laptop-acer-aspire-f5-573g-574e-czarny?querystring=573g

 

ALe 2,7K to już jest górna półka z multimedialnym 940MX i za 200zł więcej wchodzimy na 2 razy wydajniejszą gamingową czyli 950M. niedzielny gracz,net,filmy ten lenovo i3-6100/940 az nadto wystarczy

 

Do codziennego grania w bardziej wymagające gry mam PC. W laptopie jedynie chciałbym, żeby można było odpalić np fife 17 na low, gta V na low/med, sims 4 lub wyścigi typu dirt rally, the crew na niskich/medium w min 30 klatkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jeśli nie potrzebujesz systemu, to lepiej zainwestować w SSD. Laptop ma też dodatkowy slot na dysk SSD pod M.2, więc w przyszłości jak cI zabraknie miejsca dokupisz kolejny bez utraty tego co masz teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jeśli nie potrzebujesz systemu, to lepiej zainwestować w SSD. Laptop ma też dodatkowy slot na dysk SSD pod M.2, więc w przyszłości jak cI zabraknie miejsca dokupisz kolejny bez utraty tego co masz teraz.

 

 

A jeśli kupie wersje tą z saturna/MM z OS i dyskiem 1TB, a w przyszłości będe chciał dokupić SSD to da rade przerzucić system (bo pewnie jest na partycji recovery i nie wiem, czy są na to sposoby). Bo możliwe, że uda mi się wyrwać ten model za 2400 zł (promocja na karty podarunkowe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wymiane napędu DVD rom na obudowe HDD caddy może to wiązać sie z utratą gwarancja aczkolwiek to musiał byś zapytać w sklepie lub u producenta. CZasem też jest tak ze wystarczy zachowac DVD rom i gwarancja jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem już zdecydowany na tego Acera F5-573G. Dzisiaj poszedłem go obejrzeć w sklepie i muszę przyznać, że kąty widzenia i kolory są gorsze niż na moim 8 letnim monitorze TN ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to doinwestuj do Ideapada o takich podzespołach. Jednakże on nie posiada slotu na dysk pod M.2. i ma gorszy serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyż Acer ma tylko matryce TN, podałem Ci w podobnej cenie Lenovo z IPS.

 

Serwis w Niemczech działać, działa ale wolno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedaje Lenovo Y580 i7-3630QM 16GB 120GB SSD + 1TB FULLHD GTX660M

i jeszcze zostanie ci sporo gotowki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyż Acer ma tylko matryce TN, podałem Ci w podobnej cenie Lenovo z IPS.

 

Serwis w Niemczech działać, działa ale wolno.

 

zastanawiam się już tylko nad dwoma modelami:

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-acer-aspire-f5-573g-574e-czarny?querystring=acer

 

oraz znalazłem w tej samej cenie:

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/notebook-lenovo-yoga-500-14isk-80r500dqpb

 

Jak sie ma ten laptop do acera? parametry ma prawie identyczne, a ekran IPS (wiem że 14 cali, ale nie przeszkadzało by mi to, bo i mobilność dużo lepsza). Miał ktoś z tym modelem styczność ? Jak z jakością wykonania, temperaturami i baterią?

 

z karta podarunkową i rabatem oba wyszły by mi za około 2200 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście z tych dwóch wybrął bym Acerka.

 

Zrobiłem tak jak Radziłeś :thumbup:

Dziękuję wszystkim za pomoc w wyborze :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 Dzien użytkowania i już mnie krew zalewa..

Wczoraj laptop działał normalnie, dzisiaj też. Jakoś godzinę temu włączyłem tryb uśpienia odłożyłem na półke i od tego czasu kompletnie nie reaguje.

Nie da się go włączyć ani wybudzić. Diody się nie zapalają. Macie jakiś pomysł co to może być?

 

po poltora godziny w koncu się wlaczyl, ale nadal niewiem co to bylo.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś aktualizacja systemu, aczkolwiek nie usypiaj laptop tylko hibernuj wygodniej szybciej wstaje system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...