Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

messerschmidt

Falowanie obrazu monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie uwierzycie co się stało.

 

Od momentu, kiedy kupiłem Monitor LCD kilka lat temu (tylko z wejściem D-Sub) miałem problemy z falowaniem obrazu.

Na początku były raczej niewielkie, mało dostrzegalne i widoczne tylko w grach i tylko w ciemnych lokacjach. Coś tam próbowałem naprawić, ale dałem sobie spokój stwierdzając, że "tak już musi być w tych LCD z D-Sub", nie przeszkadza to za bardzo, prawie tego nie widać.

 

Ale tydzień temu zmieniłem komputer i problem niezwykle sie nasilił. Na pulpicie wszystko OK. Ale w grach ( tylko jeśli nie wyciągam 60 FPS) stało się to nie do zniesienia - 10-20 razy bardziej widoczne niż przedtem. Przez ostatni tydzień przeglądnąłem wszystkie fora polskie i zagraniczne, żeby stwierdzić, że to na pewno kabel, albo przejściówka D-Sub - DVI.

Kupiłem kabel, kupiłem przejściówkę i .... tych 35 zł już nigdy nie odzyskam, nic się nie poprawiło.

 

Od dwóch dni już rozglądałem się na Allegro za monitorem ze złączem DVI, bo stwierdziłem, że nic się nie da zrobić (a próbowałem jeszcze wielu rzeczy o których nie chce mi się rozpisywać).

 

Dzisiaj przeczytałem na Forum PCLab post z wątku w którym ktoś miał podobny problem do mnie, w którym ktoś doradzał, żeby włożyć kabel zasilania od monitora do innego gniazdka niż komputer. Pomyślałem, że to rada dla idiotów bo co ma zasilanie wspólnego z zakłóceniami sygnału. I poszedłem spać.

 

No ale nie mogę zasnąć, myślę co zrobić z tym monitorem bo doprowadzał mnie już do szału przez ostatni tydzień.

I o 3 w nocy stwierdziłem, że spróbuje tej idiotycznej rady z gniazdkiem.

 

Do tej pory miałem listwę i zarówno komputer jak i monitor wpięty do listwy.

Wypiąłem monitor z listwy i podpiąłem do innego gniazdka. I k...a nie mogę uwierzyć co sie stało. Takiego obrazu żyleta w grach jeszcze nie miałem. O żadnej, nawet najmniejszej smudze nie ma mowy.

 

Mam w związku z tym dwa pytania. Jakim cudem przepięcie kabla zasilania od monitora do innego gniazdka likwiduje falowanie obrazu? Bo już zgłupiałem.

 

I czy możliwe, że coś jest nie tak z moją listwą ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Listwa być może wysyła jakieś fale a sygnał analogowy jest czuły na to, najlepiej kupić listwe co ma różne filtry itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Listwa być może wysyła jakieś fale a sygnał analogowy jest czuły na to, najlepiej kupić listwe co ma różne filtry itp.

 

Tak chyba zrobię, chociaż na telewizorze, tym samym kablu, przejściówce i listwie wszystko było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...