Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

HubixMeister

Procesor 4 rdzeniowy pod Gigabyte Ga-M55S S3

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wspomnialem, mam problem z wybraniem procka do mojej plyty glownej Gigabyte Ga-M55S s3. Uprzedzam, ze nie znam sie na kompach, ale ogolnie to ogarniam :) Chce wymienic moj stary procesor (Amd athlon 7750 Dual-core) na cztero rdzeniowy procesor AMD. Przegladalem niektore oferty i mam dwa ktore by mi odpowiadaly:

-Amd Athlon II X4 640

-Amd Phenom II X4 955

Tylko jest jedno "Ale"... Phenom ma 125 watt i nwm czy moj zasilacz(400W) ogarnie to wszystko... jak cos to pisac

A jesli chodz o Athlona II to ma on 2mb cache a phenom 6... Sprawdza sie te procki w grach typu fps??? (zalezy mi na csgo). Jesli ktos ma inne zdanie czy chce mi zaproponowac inne procesory to prosze bardzo :) kazda pomoc czy rada mi sie przyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki zasilacz? Nawet jak będziesz miał markowe 1000W to i tak płyta jest śmieciowa i obsługuje max procesory do 95W TDP.

Poza tym te procesory są nieopłacalne, w cenie phenoma masz i3-2120 z płytą, który dorównuje w grach wydajnością phenoma podkręconego do 3,8-4 Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phenom II x4 955 + HD6850 daje jakieś stałe 150 FPS'a w CS: GO na średnich i 1280x960.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz listę obsługiwanych przez Twoją płytę procesorów:

 

http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=2316

 

Najlepszym wyborem będzie tutaj Phenom II x4 945, tylko pamiętaj szukaj z TDP do 95W (Twoja płyta obsługuję procki do max TDP 95W).

Phenom II 955 z TDP 95 W jest praktycznie niedostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...