Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

elohim

Karta graficzna do 200-300 z DX12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Z racji tego że na na studia planuje w tym roku zabrać ze sobą blaszaka postanowiłem wymienić kartę graficzną. Stary HD6950 był już w opłakanym stanie więc musiałem się go pozbyć.

 

Zależy mi na tym by karta była możliwie jak najmniej słyszalna ale też żeby dawała sobie radę z grami pokroju HOTS czy nowszymi tytułami na niskich detalach. Dobrze by było gdyby wydajność w 1920x1080 nie była jakaś tragiczna, a taki mam monitor ;p Będę wdzięczny za wszelkie propozycje zarówno te poniżej 200 jak i te wyżej, jednak 300 wolałbym uniknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaproponuje gtx 750 lub r7 260x lub hd7790, albo najmocniejsza z nich to 7850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie zostaw tę 6950.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej.

Akceptowalną wydajność w FullHD zapewnia dopiero HD7850 2gb czyli troche ponad 300zł, jakoś dużego apetytu niema, chociaż dobrze sie podkręca i tutaj niemasz z racji budżetu wyboru co do głośności chłodzeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 350zł znajdziesz R9 270/GTX 750 :D Wiec szukaj. Serii HD78XX raczej są dosyć awaryjne :| Ja bym się bał kupić takiej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 350zł znajdziesz R9 270/GTX 750 :D Wiec szukaj. Serii HD78XX raczej są dosyć awaryjne :| Ja bym się bał kupić takiej :D

 

 

Nie, R9 nieznajdzie poniżej 400. Pozatym R9 270 to to samo co HD7870, bardziej awaryjne są HD7950 i 7970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, R9 nieznajdzie poniżej 400. Pozatym R9 270 to to samo co HD7870, bardziej awaryjne są HD7950 i 7970

 

Nie wiem w jakim świecie żyjesz :D Ale ja za 340zł kupiłem R9 270X 2GB Dual-X 100% sprawna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest napisane : mało prądożerna, minimalnie słyszalna oraz dolna granica budżetu czyli rozumiem do 250zł

specjaliści wyskakują z HD 7850 , 6950 , r9 270 nie mam pytań :)

realne propozycje które pasują to 650Ti oraz HD7790, najlepiej w wersji 2GB, ale jeśli znajdziesz 1GB tragedii nie będzie

w górnej granicy budżetu dochodzi GTX750

wydajne karty jak za taką kasę, oraz ciche i chłodne, mało prądożerne, słyszalne dopiero jak nachylisz się nad kompem ( o ile weźmiesz jakąś przyzwoitą wersję autorską )

oczywiście mam na myśli karty używane, GTX'a 750 nawet da się jeszcze wyrwać na jakiejś sensownej gwarancji

 

dadzą radę w najnowszych grach razem z Twoim Phenomem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi chociaż mam wrażenie ze niewiele osób przeczytało do końca jakiej karty szukam :D Będe starał się wyrwać jakiegoś HD7790 lub w ostatecznosci r7250x/7770 od Gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z racji tego że na na studia planuje w tym roku zabrać ze sobą blaszaka postanowiłem wymienić kartę graficzną. Stary HD6950 był już w opłakanym stanie więc musiałem się go pozbyć.

 

Zależy mi na tym by karta była możliwie jak najmniej słyszalna ale też żeby dawała sobie radę z grami pokroju HOTS czy nowszymi tytułami na niskich detalach. Dobrze by było gdyby wydajność w 1920x1080 nie była jakaś tragiczna, a taki mam monitor ;p Będę wdzięczny za wszelkie propozycje zarówno te poniżej 200 jak i te wyżej, jednak 300 wolałbym uniknąć.

 

http://allegro.pl/gigabyte-geforce-gtx-750-1gb-ddr5-i6529734269.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up.

 

trochę dużo woła jak za 750 1GB (bez Ti), za 300zł można już mieć gtx 660

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ 2 ostatnie:

Do 300 zł zdarzają się na allegro 750 1GB z gwarancją producenta. Najlepiej by OP taką trafił - w tej cenie najlepsza energooszczędność, z tego względu prawie każda będzie cicha. Mocą w 1080p na niskich sobie poradzi.

 

Dzięki za odpowiedzi chociaż mam wrażenie ze niewiele osób przeczytało do końca jakiej karty szukam :D Będe starał się wyrwać jakiegoś HD7790 lub w ostatecznosci r7250x/7770 od Gigabyte.

Możliwe, że GTX lepiej wykorzysta możliwości tego Phenoma. A tych dwóch ostatnich nawet nie bierz pod uwagę - kiepska opłacalność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uda mi się znaleźć za rozsądne cenę w ciągu tygodnia jakiegoś gtx'a 750+ to może się zdecyduję, póki co jestem bardziej przekonany do kart AMD których jest zwyczajnie więcej w tym przedziale.

 

Nie chce zakładać nowego tematu dlatego czy może mi ktoś wyjaśnić jak to jest z wydajnością radeonów 7790/7770/r250x wyposażonych w 2GB GDDR5? W sieci nie mogłem znaleźć żadnego porównania z wersjami 1GB a jedyne co znalazłem to to, że oferują identyczną wydajność. W grach te 2GB w przypadku tych kart nic nie zmieni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...