Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

cinas6692

Komputer do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak wyżej, proszę o złożenie samej skrzyni.

 

Kilka informacji i wymagań:

-Intel/NVIDIA

-procesor nie będzie podkręcany

-płyta ATX

-cooler na CPU musi być

-GPU najlepiej 1060

 

Jak mi sie coś przypomni to dopisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 x Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

1 x Gigabyte GeForce GTX1060 WF2 OC 6GB DDR5 192bit (1797/8008)

1 x OCZ ZS 550W Bronze 135mm

1 x SilentiumPC Regnum RG1 (Pure Black)

1 x Intel Core i5-6402P /2.8GHz, 6MB, LGA1151, BOX/

1 x AsRock B150A-X1 /intel B150, DDR4, LGA1151/

1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s)

1 x GoodRam 16GB (2x8GB) 2133MHz CL15

 

3564 zł z esc.pl

 

Jak taniej, to na start http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=63076

Sam osobiście zamiast tego pełnego ATX'a brałbym http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=68006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, przymierzam się też do kupna PC właśnie do 3500 zł i ta konfiguracja Caps nawet mi się spodobała. Obecnie posiadam kompa:

 

Intel C2D E8400 2x3GHz + Scythe Ninja 2

DFI LanParty DK X38-T2RB

2x Radeon HD 4850 Asus 512 2xDVI,

Corsair Twin2X DDR 4GB (2x2GB) 1066MHz CL5-5-5-15

WD Caviar 500 GB 16MB cache SATA-II

Tagan U33 600W,

Creative Sound Blaster Audigy SE OEM

Cooler Master Centurion 590.

 

Jednak sloty na pł. główne już sieją zamęt i niestety karta grafiki mi nie działa jak powinna. Musze ciut wysunąć żeby jakoś siedzieć na necie ale oba sloty są wyjechane. Tego kompa kupowałem ponad 8 lat temu i przez tą awarię muszę kupić coś nowego. Gdyby śmigało to bym jeszcze sobie go zostawił.

 

Ciekawi mnie zasilacz ponieważ mało gdzie widziałem 600W przy takich kompach więc chyba brałem wtedy trochę na wyrost :P

 

I jeszcze jedno pytanko odnośnie chłodzenia, może coś dołożyć lepszego do procka? Ja w swoim obecnym mam spore chłodzenie plus 5 wiatraczków ale to wszystko robiłem na wyrost :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać osobnego tematu, na ile wyceniacie ten zestaw :

Procesor: Intel i5 6600K Skylake

Płyta Główna: Gigabyte Z170-HD3P;

Karta Graficzna: Gigabyte 970GTX 4GB GDDR5

Pamięć RAM: Corsair Vengeance 16(2x8)GB DDR4 2666 Mhz Low-Profile

Obudowa: Corsair 200R Midi Tower

Zasilacz: ARLT 530 Watt

Dysk SSD: Samsung 120GB 850 Evo

Dysk HDD: 500GB 7200RPM SATA HDD

Chłodzenie: Noctua NH-D14

Nagrywarka DVD Samsung

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. (Zestaw używany)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @aureumchaos Nie używam nigdy G-sync, bo nie widzę żadnej różnicy. Freesync styka. 
    • Jasność SDR powinna być około 280 nitów przy ustawieniach APL SDR (100% biały ekran).
    • A migotanie z gsync Ci nie przezkadza?
    • Tak jak Stefan napisał, ciężko znaleźć taki lekki smukły laptop z dobrą specyfikacją i wydajnym systemem chłodzenia do 5500 zł. Znalazłem takiego smukłego Acera o wadze 1.8kg i wyglądzie standardowego laptopa z podświetlaną klawiaturą, Windowsem i czytnikiem linii papilarnych, natomiast Acer'y nie słyną z dobrego chłodzenia, dodatkowo RTX 3050Ti to nie jest powalająca karta a w połączeniu z 4 rdzeniowym prockiem doświadczenia będą średnie tym bardziej jeśli twoja dziewczyna chce obrabiać zdjęcia czy wideo, w FHD na medium powinna wyciągnąć 54 fps w Valhalli, 51 fps w CP 2077 czy w Cywilizacji 6 około 59 fps. Ostatnia kwestia to cena, w promocji z kodem gsm-laptopy kosztuje 3 333 zł zamiast 3 449. Druga mocniejsza opcja wychodząca poza budżet to 16 calowy Lenovo Slim z 8 rdzeniowym R7, na DDR5 (16GB) oraz RTX 4060, taka konfiguracja spokojnie wystarczy pod wydajne granie. Dodatkowo do obróbki zdjęć/wideo przyda się jasność 500 nitów oraz rozdzielczość 2560 x 1600. (zerknij również w temat rabatów, zawsze coś urwiemy  )    
    • Hej, wracam z tematem swojej obudowy Regnum RG2 i wentylatorów. Ostatecznie będę montował jakieś 120mm. Mam 2x Fluctus ARGB 2xArctic P12 PWM 2x Stratus 120 PWM. Chce je zamontować 1x tył, 1 na Fera 5, 2x przód. Jeżeli chodzi o wentyle z przodu to zauważyłem, że od wewnętrznej strony obudowy przy kratce praktycznie każdy jest b głośny ;/ Odsunę go trochę od kratki i jest już ok ale na samej kratce to bardzo głośno słychać. Jeżeli zamontuje je z drugiej strony tak jak pokazane na fotce front to jest dużo ciszej ale też jakby słabiej wieje przez te kratki. Zastanawiam się jakie będzie najoptymalniejsze ustawienie tych wszystkich wentyli i co robić z przodem? Podobno pull ma być ciszej niż push a u mnie jest ewidentnie dużo głośniej. Dać 2x wewnątrz z mniejszymi obrotami w środku czy na zewnątrz z większymi? wg producentka powinny być na zewnątrz. tutaj 1 testowo był od wewnątrz https://imgur.com/QiXuKbq
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...