Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kalypso

Hybryda SSHD vs SSD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie w związku z tym że nie udało mi się uzyskać odpowiedzi na posta związanego z dyskiem zablokowanym w linuxie postanowiłem rozejrzeć sie za nowym dyskiem ssd, ale trakcie lektury okazało się czy taki zakup jest opłacalny ze wzgledu na starszą płytę z sata II i nie szkoda kasy na dysk którego nie wykorzystam, więc może dysk SSHD będzie lepszym rozwiązaniem i który bedzie lepszy ceny podobne a różne technologie

 

SEAGATE LAPTOP THIN 500GB SSHD (ST500LM000)

 

GOODRAM IRIDIUM PRO 240GB (SSDPR-IRIDPRO-240)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) czy taki zakup jest opłacalny ze wzgledu na starszą płytę z sata II i nie szkoda kasy na dysk którego nie wykorzystam

 

Zupełnie bezpodstawne obawy. SATA2 a SATA3 nie robi aż tak odczuwalnej różnicy przy normalnym korzystaniu z dysku (no chyba że kupujesz dysk by się cieszyć dużymi liczbami w benchmarku).

Bierz SSD i nawet nie myśl o czymkolwiek magnetycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 dyski sshd i obydwa są OK. System i aplikacje otwierają się znacznie szybciej niż na zwykłym HD. Przykładowo system operacyjny budzi się po 16 sekundach. Jeżeli chodzi o mnie jest to najlepsze rozwiązanie, biorąc pod uwagę, że potrzebuję dużo miejsca na różnorakie dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy mi przede wszytkim na upgrade lapka szału nie ma Toshiba satellite pro s200, no i na poprawie pracy, już myślałem nad nowym lapkiem z oddzielną kartą grafiki i tam w niego inwestować.

Druga rzecz pojemność, 250 vs 500 gb zawsze można w przyszłości dokupić zewnętrzny żeby nie zamulać systemu.znalazłem coś takiego jeszcze

 

SEAGATE SSHD 1TB (SSHD ST1000LX001)

 

ale bardziej skłaniam się ku ssd, zawsze jak przyjdzie nowy komp to będzie jak znalazł chyba mam wątpliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na hybrydzie będzie szybciej, ale do pięt nie dorasta ona prawdziwemu ssd z racji tego, że ilość pamięci flash w tego typu dyskach jest symboliczna i na niewiele rzeczy jej starcza. Owszem, najczęściej wykonywane rzeczy powinny przyspieszyć, ale irytujące zacinki i tak będą się zdarzać. Jeśli do tej pory wytrzymywałeś ze zwykłym ssd to bierz hybrydę, będzie ciut szybciej a i pojemność będzie duża. Jeśli jednak chcesz maksymalnego przyspieszenia a w przyszłości planujesz przełożyć dysk do nowszego lapa, to bierz ssd o pojemności minimum 512gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz iść na kompromis i brać jedno i drugie. Sam tak zrobiłem do stacjonarki i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 GB to wcale nie taka symboliczna ilość. Nie wiem co Windows tam przechowuje ale sporo plików wykonywalnych się tam zmieści a i na plik stronicowania trochę zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 GB to wcale nie taka symboliczna ilość. Nie wiem co Windows tam przechowuje ale sporo plików wykonywalnych się tam zmieści a i na plik stronicowania trochę zostanie.

Windowsa ten cache nie interesuje, a tym bardziej nim nie zarządza.

 

Wszystkim steruje firmware dysku, i to on ogarnia co najczęściej jest używane i które sektory trzymać w cache.

Nie wiem jak inne SSHD, ale toshiby zgodnie z informacją producenta przestawiają się na standardowe HDD w przypadku zużycia kości flash.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: do biura hybryda jest ok, do grafiki/gier ssd.

 

Natomiast nikt nie wspomniało fakcie, że SSD jest praktycznie bezgłośny - co w laptopach ma sens i w większości zastosowań będzie jednak szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: do biura hybryda jest ok, do grafiki/gier ssd.

 

Natomiast nikt nie wspomniało fakcie, że SSD jest praktycznie bezgłośny - co w laptopach ma sens i w większości zastosowań będzie jednak szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak wiem, że różne są opinie ale chyba będę składał sie chyba ku ssd, stary lapek ale chyba długo nie pociągnie, zważywszy że trochę giercowałem na stacjonarnym, ale to już inna była bajka, więc na pewno coś będę szukał z oddzielną k.grafiki, a dysk zostanie.przemyślę boli mnie tylko pojemność chyba że zainwestować albo w 500-tke albo już wybrany

 

Dysk GOODRAM SSD Iridium Pro 240 GB lub Dysk KINGSTON SSD SHSS37A/240G 240 GB

 

 

bo jak na razie mam tylko dysk w szufladzie OCZ VERTEX 3 60G ale nie mogę go odpalić bo działał kiedyś na linuxie, i lipa

 

Jak na razie dzięki za pomoc,sugestie mile widziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...