Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Villeman

Laptop do gier na nudne wieczory na obczyźnie 4k-5k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam potrzebę kupienia laptopa, nie nazwę go gamingowego, bo czegoś takiego nie ma, lecz na którym pogram w nowe gry w zadowalający sposób. Zależy mi na czasie, gdyż w ojczyźnie jestem jeszcze tylko ponad tydzień. Jak w tytule przedział cenowy ustalam sobie na 4,5k-5k. Z własnych poszukiwań po necie wnioskuje iż ROG-i to byłby dobry wybór, a o Lenovo krąży wiele nieprzychylnych opinii. Nie wiem co myśleć o maszynach opartych o Clevo i o ich stosunku cena/jakość. Za pomoc bardziej doświadczonych pomocnych ludzi z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Najlepiej było by dorzucić do GTX970m w tej cenie.

MSI GE62 Apache Pro i7-6700HQ/8GB/1000 GTX970M FHD

Matryca FULL HD dobrej jakości. Bardzo wysoka wydajność, bogaty zestaw dysków i możliwości ich rozbudowy, niezłe głośniki, klawiatura dobra dla gracza, łatwy dostęp do podzespołów, dość bogaty zestaw portów, możliwość wymuszenia maksymalnych obrotów wentylatorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mógłby rzeczowo odpowiedzieć i pomóc, a nie wklejać swoich reflinków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mógłby rzeczowo odpowiedzieć i pomóc, a nie wklejać swoich reflinków?

 

Cześć mam sam podobny target. Zobacz na xkomie na asusa g752 z 970m na pokładzie .najtańszy 5800 wiem że poza budżetem ale to chyba najlepiej oceniany laptop na świecie... sam myślałem o 1060 ale trochę cena zniechęca i temperatury. Mam dylemat czy kupić sprawdzony laptop czy postawić na mega wydajność. Sam myślę o tych kadlubkach na bazie clevo ale trochę się boję. W kilku firmach typu dreammachines lub hyperbook można kupić za około 5500 nieźle wyglądający na papierze laps z gtx 1060 . Czytałem recke hyperbook i temperatury świetne ale kto wie czy to nie sponsorowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaki produkt ROG masz na myśli.

Dla przykładu. ASUS GL552VW-DM777

Osobiście w wyborze pominąłbym tę serię.

Generalnie wadą tej serii jest przeciętnej jakości matryca TN.

Specyfikacyjnie wychodzi zacnie. Asus w ROGach jako właściwie jedyny producent montuje napęd optyczny, co jakby nie patrzeć, zabiera sporo miejsca, a można było ten obszar wygospodarować na lepsze chłodzenie - jak to robi konkurencja. Z tego względu temperatura CPU może sięgać 95 stopni przy granicznej wartości 105C. Przy wykorzystywaniu pełni możliwości występuje zjawisko drain baterii a więc zużywania zasobów akumulatora pomimo podłączonego zasilania sieciowego - co jakby nie patrzeć, odbija się na jego wytrzymałości. Recepta? Producent powinien pomyśleć o mocniejszym zasilaczu..

 

Lenovo y700-15 o takim samym specu? Temperaturowo dużo lepiej, w porównaniu do Asusa >20 stopni mniej przy pełnym obciążeniu. Na niekorzyść serwis zbierający największe "słowa uznania" co nie znaczy że zawsze są z nim problemy. Takie same podzespoły, lub nawet lepsze w niższej cenie? Sprawa do dyskusji, albo odbiło się to na jakości wykonania, lub kwestia chińskiego pochodzenia gdzie ludziom za dzień pracy płaci się miskę ryżu.. wyświetlacz jest typu IPS (a więc zdecydowanie lepszy od Asusa), połowicznie matowy gdyż powierzchnia ekranu jest wykonana ze szkła. Sama matryca jest antyrefleksyjna. Ehm, ci Chińczycy i ich pomysły..

 

O takim obcym co byś powiedział?

Dell Alienware 15

Fakt, 500PLN ponad budżet. Właściciele takiego sprzętu są traktowani na prefencyjnych warunkach. Prezentuje się pancernie.

 

Na temat Clevo/DM może ktoś inny wypowie się.

G960-15PL12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Spirit of Mirrors, @jasteck

 

Dziękuję wam za odpowiedź. Osobiście skłaniam się ku temu lapku Dream Machines.

Co sądzicie o zastąpieniu w tej specyfikacji tradycyjnego HDD na 500gb SSD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wymienionym przez Ciebie modelu już jest SSD500.

Dlaczego chciałbyś zastąpić? Ten SSD jest typu M2, więc miejsce na tradycyjny dysk 2,5 jest (a przynajmniej powinno być) i możesz stosunkowo małym kosztem nawet we własnym zakresie dokupić twardziela 1TB (~250PLN, polecam WD Blue).

edit.

Kliknij na konfigurator i możesz dostosować sprzęt według własnych potrzeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wymienionym przez Ciebie modelu już jest SSD500.

Dlaczego chciałbyś zastąpić? Ten SSD jest typu M2, więc miejsce na tradycyjny dysk 2,5 jest (a przynajmniej powinno być) i możesz stosunkowo małym kosztem nawet we własnym zakresie dokupić twardziela 1TB (~250PLN, polecam WD Blue).

edit.

Kliknij na konfigurator i możesz dostosować sprzęt według własnych potrzeb.

 

Źle zrozumiałeś, wiem że jest już w specyfikacji, chodziło o sam pomysł braku tradycyjnego HDD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej kwocie warto inwestować albo czekać na spadek cen pascali. MSI nie szczyci się dobrą kulturą pracy (mowa o seri GE/GL). DM to budżetowe kadłuby z mocnym wnętrzem. Nikt za darmo nic Ci nie da. Z rog'ów:

ASUS Strix GL502VM i7-6700HQ/12GB/1TB/Win10 GTX1060 FHD EWV

nowa odsłona asus'a z pascalem GTX1060M, wydajność już znacznie odbiegająca od maxwell'a:

http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=3628&gid2=2536&compare=geforce-gtx-1060m-vs-geforce-gtx-970m-3gb

posiada system operacyjny w zestawie, więc to już ~400zł mniej z dodatkowego wydatku na OS'a (tyle kosztuje oryginalny system).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inwestycja w GTX965M aktualnie nie jest dobrym pomysłem. Ni to GTX960M, ni to GTX970M. Bliżej tej grafice wydajnością do GTX960M ~20%, odbiega sporo od GTX970M, który kosztuje niewiele więcej w laptopach. Wchodzą nowe grafiki, ceny starych sprzetów na Maxwellu jak widać nie tanieją. Nie ma sensu wydawać 5tys. zł na starą konstrukcję do gier w takiej sytuacji. Nie jest to opłacalne. Możesz mi wierzyć lub nie, ale będziesz zawiedziony.

 

Kwestia dysków na start jest mało ważna. Dyski możesz modyfikować później jak tam sobie uważasz. Karty graficznej tak naprawdę nie zmienisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już jest sprawa autora czy jest w stanie wydać ~1k PLN więcej kiedy 5k jest już sporą kwotą, na Pascale przecież nie stanieją w ciągu tygodnia. Dopasowywać się pod autora a nie pod prowizję z reflinków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uważasz że wydanie 4600zł za laptopa z GTX965M + 400zł system co daje 5tys. to dobry pomysł to powodzenia, gdzie może mieć niewiele mniejszą wydajnosć w laptopie za 3 tys z GTX960M. Lepiej wydać 1000zł więcej, ale mieć sprzęt 2x wydajniejszy od sprzętu za 5tys.

 

Reflinki to Twój problem. Korzystam z nabytej wiedzy i doświadczenia w taki sposób w jaki uważam za słuszny. Wyrażam swoje zdanie jak każdy, zdecyduje oczywiście autor bo to jego pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zarabiacie coś na nich? : D

 

Autorze, z tego co widzę to warto dopłacić +1000PLN do Asusa którego kolega zaproponował. Kupując go nie będziesz miał poczucia że kupiłeś stary sprzęt. I w końcu nie ma napędu optycznego z którego i tak nie korzysta się (zewnętrzny na USB +100PLN) a co za tym idzie, miejsce jest optymalnie zagospodarowane. Temperatury przy maksymalnym obciążeniu znośne. W razie potrzeby ThrottleStopem zbijesz taktowanie o kilka zegarów bez zbytniego spadku wydajności, z zauważalnym obniżeniem temperatur. Jak Cię autorze stać to rzeczywiście inwestycja rzędu +1k PLN jest warta uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@heaven92

 

Nie mam problemu z reflinkami, tylko jeśli podchodzi się do pomocy innym forumowiczom proszącym o radę, to należy uzasadnić swoją wypowiedź, a nie wklejać frazesu, który znajduje się w każdym tego typu temacie, a który nic nie wnosi do dyskusji. Dziękuję za zreflektowanie się i zasugerowanie Asusa, też ciekawy model i zastanowię się nad nim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaki produkt ROG masz na myśli.

Dla przykładu. ASUS GL552VW-DM777

Osobiście w wyborze pominąłbym tę serię.

Generalnie wadą tej serii jest przeciętnej jakości matryca TN.

Specyfikacyjnie wychodzi zacnie. Asus w ROGach jako właściwie jedyny producent montuje napęd optyczny, co jakby nie patrzeć, zabiera sporo miejsca, a można było ten obszar wygospodarować na lepsze chłodzenie - jak to robi konkurencja. Z tego względu temperatura CPU może sięgać 95 stopni przy granicznej wartości 105C. Przy wykorzystywaniu pełni możliwości występuje zjawisko drain baterii a więc zużywania zasobów akumulatora pomimo podłączonego zasilania sieciowego - co jakby nie patrzeć, odbija się na jego wytrzymałości. Recepta? Producent powinien pomyśleć o mocniejszym zasilaczu..

 

Lenovo y700-15 o takim samym specu? Temperaturowo dużo lepiej, w porównaniu do Asusa >20 stopni mniej przy pełnym obciążeniu. Na niekorzyść serwis zbierający największe "słowa uznania" co nie znaczy że zawsze są z nim problemy. Takie same podzespoły, lub nawet lepsze w niższej cenie? Sprawa do dyskusji, albo odbiło się to na jakości wykonania, lub kwestia chińskiego pochodzenia gdzie ludziom za dzień pracy płaci się miskę ryżu.. wyświetlacz jest typu IPS (a więc zdecydowanie lepszy od Asusa), połowicznie matowy gdyż powierzchnia ekranu jest wykonana ze szkła. Sama matryca jest antyrefleksyjna. Ehm, ci Chińczycy i ich pomysły..

 

O takim obcym co byś powiedział?

Dell Alienware 15

Fakt, 500PLN ponad budżet. Właściciele takiego sprzętu są traktowani na prefencyjnych warunkach. Prezentuje się pancernie.

 

Na temat Clevo/DM może ktoś inny wypowie się.

G960-15PL12

 

Słowem nie wspomniałem o asusie serii 5 on ma matryce dramat. Tylko napisałem o g752vt. Z kolei ASUS strix 1060 moim zdaniem ma zla konstrukcje. Klapa po otwarciu zasłania wylot powietrza. Też czekam na 1050 bo 1060 trochę drogi. Ciężko znaleźć użytkownika dream machines albo hyperbooka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli już będziesz mieć laptopa,to na nudne wieczory polecam alan wake ;) jeśli nie grałeś (nie będziesz się nudził!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...