Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

iCrX

Podzespoły do zestawu 3500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam powtórnie temat, ponieważ zapewne został on usunięty przez moderatorów.

 

Zamierzam wymienić podzespoły komputera na takie:

https://www.morele.net/inventory/info/bziHpS/

 

Cena ok 3500zł.

 

Zestaw będzie podkręcany więc prosiłbym o propozycję wyboru wentylatora na CPU (max 200zł)

Proszę również o opinię nt RAMu - czy częstotliwość 3200 odpowiada płycie i CPU - a może jest za duże/małe.

Zasilacz jaki posiadam i który chciałbym użyć do nowego zestawu to Corsair hx620W.

W budzie (Thermaltake Spedo) będą jeszcze:

2 dyski talerzowe

1 dysk ssd

karta dźwiękowa xonar dx

napęd DVD / BR

 

Proszę o opinie co do tego zestawu. Ma on być "przyszłościowy", a karta grafiki powinna mieć najlepszy stosunek cena/jakość.

W późniejszym terminie zamierzam kupić monitor 27" (IPS/VA) z rozdzielczością większą niż FHD, ale taką aby gry chodziły w min ok 60Hz wraz z zastosowaniem G-sync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy RAM 1x16GB z tych GeIL Dragon Series DDR4 będzie ok ?

 

jaki masz ten ssd?

płytka to na luzie taniej z170 extreme 4 czy gaming k4 do oc styknie. :)

 

ssd Samsung 840 256gb

Wolę jednak asusa, bo od kilku zestawów pamiętam BIOS i wiem co należy tam zmienić, aby dobrze podkręcić. Ewentualnie rozpatruje MSI.

 

dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM Geil Dragon dobry, jak możesz bierz w dwóch kościach to znacząco wpływa na wydajność, a na płycie Z170 i tak zostaną miejsca na kolejne.

Asus ma faktycznie fajny i prosty BIOS, tym bardziej nie bierz MSI bo jest mało intuicyjny i rzadko polecany do OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok więc na koniec stwierdziłem, że wezmę takie oto cuda. Jest to mój zestaw finałowy:

https://www.morele.net/inventory/info/nq6Nm5/

To wszystko będzie zasilane corsairem 620 hx. Pytanie czy zasilacz nie będzie zbyt słaby. Biorę 1070, ponieważ za kilka miesięcy mam zamiar kupić monitor qhd (1440p).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, ale czy zasilacz corsair 620hx jest w stanie to wszystko uciągnąć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...