Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

polyjack

Jaki RAM do i5 2400 na płycie Z68XP-GD4

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Najpoważniejszym obciążeniem komputera będą prawdopodobnie gry samochodowe typu rFactor, Assetto Corsa, więc raczej niezbyt wymagające graficznie. Być może w przyszłości dojdą jakieś inne simy, typu samoloty, pociągi, itp. Możliwe, że dojdą kiedyś poważniejsze zastosowania, jak obróbka wideo, ale być może wtedy trzeba będzie zrobić upgrade sprzętu - do rozważenia.

Co do karty graficznej to jeszcze nie mam. To znaczy mam, ale jakieś stare grafiki sprzed 5 lat bez wiatraczków i dodatkowego zasilania, więc pewnie mało wydajne(wymienię: EN210, GF8400GS, itp). Dokupię jakąś używkę, ale po najniższej linii oporu, czyli pewnie grafika będzie wąskim gardłem całego sprzętu.

Wracając do głównego pytania o pamięć - którą kość z poniższych będzie najbardziej optymalna a) do sprzętu b) do sprzętu i planowanego zastosowania, tak by nie była wąskim gardłem, ale też, by nie marnować jej potencjału(tak jak marnuje się potencjał płyty głównej :) )? Mam do wyboru kilka różnych kości "na stanie", pozostałość upłynnię, więc będę mógł coś dokupić:

1x Patriot PVT36Q1600LLK 2GB

2x Kingston HyperX KHX18C9T2K2/8X 4GB

1x Patriot PSD34G13332 4GB

2x Kingston KVR1333D3N9 4GB

1x Kingston KVR1066D3N7K2 2GB

Dodam tylko, że nie jestem zbyt zaawansowanym użytkownikiem sprzętu, moja wiedza o podkręcaniu skończyła się na etapie P4 i raczej w najbliższym czasie to się nie zmieni. Już i tak bardzo dużo czasu spędziłem na ogarnianiu tego co mam do wyboru, sprawdzaniu w sieci informacji co to jest, ile jest warte, itp. i generalnie chciałbym złożyć już komputer, pozbyć się pozostałości i zacząć korzystać. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...