Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Wers

Zestaw podzespołów do renderowania video (3000zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

 

Zostałem posiadaczem monitora Dell 2515 jednak obecny sprzęt nie daje mi możliwości pracy w pełnej rozdzielczości.

Na chwile obecną jednostką wykonawczą jest Lenovo y580 (i7/16 gb/240 SSD/GTX660)

 

Rozglądam się więc za sprzętem przede wszystkim pod dane wymagania:

-Obróbka grafiki: Photoshop/Lightroom/Gimp

-Obróbka video: After effect/Premier/Sony Vegas

-Codzienne korzystanie: Przeglądnie internetu/Filmy/Okazjonalnie gry

 

Sprawa wygląda tak,iż wysłużony laptop nie jest w stanie udźwignąć nawet średniej klasy projektu,co jest zrozumiałe ze względu na jego podzespoły.

Sytuacja często bywa irytująca,bo zwykła stabilizacja krótkiego materiału + denoiser potrafi zająć naprawdę sporo czasu.

 

 

Na chwilę obecną jestem w stanie przeznaczyć na zakupy ok 3 tys zł (im mniej tym lepiej) w skład tych części miały by wejść:

-Procesor (i7 6700k?)

-Płyta główna (zależy mi na co najmniej 3 portach usb 3.0 i Wi-Fi,możliwie dobrym OC CPU/RAM,oraz późniejszej rozbudowie RAMu)

-Pamięć Ram , na start 16GB potem kolejne kości (wysokie taktowanie i niskie opóźnienia,mile widziany zapas OC)

 

Niestety jestem po wczasach i zakupie monitora więc budżet napięty,a konieczność realizowania pewnych projektów wywiera presje i liczy się dla mnie czas..

Z tego względu w tym miesiącu nie planuje przeznaczać kolejnych pieniędzy na dyski (mam 240GB Vartex 4),posiadam też zasilacz Chieftec 450W ze starego komputera,czy na przeczekanie by wystarczył?

Kartę graficzną przewiduje zakupić w listopadzie i mam na oku GTX 1060 6GB.

Chciałbym kupić raz a porządnie,tak aby sprzęt posłużył mi co najmniej 3 lata na przyzwoitym poziomie.

Czy takie rozwiązanie ma wg. Was sens?

 

Kilka pytań:

-Czy karta zintegrowana w i7 da możliwość wyświetlania obrazu w 2k 60hz (w starej stacjonarce posiadam jeszcze GF9600GT,on chyba ma taka opcje w razie czego)

-Czy sam procesor bez akceleracji CUDA wniesie realna korzyść czasową względem i7 z Lenovo y580?

-Czy zasilacz Chieftec 450W da rade uciągnąć nowe podzespoły bez problemu (bez OC)?

-Czy warto poczekać na 7 serie procesorów intela (z tego co czytałem przeskok miedzy generacjami nie będzie zbyt istotny)

-Czy komputer bez problemu może przez krótki czas pracować bez obudowy,czy jest to niekorzystne dla sprzętu?

-Czy Intel HD 530 pociągnie chociażby na minimalnych ustawieniach gry: Paragon/WOT? (to akurat nie jest priorytet)

 

Bardzo dziękuje z góry za zainteresowanie tematem,proszę Was o propozycję podzespołów i w miarę możliwości na odpowiedzi zawarte w poście.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wynika, że czas renderowanie video zależy od

 

1)ilości rdzeni i szybkości procesora. U mnie jest 8 i w czasie renderowania wszystkie pracują na 100% więc im więcej rdzeni tym lepiej.

2) physx z tym, że nawet najsłabsza karta wystarczy do znacznego przyspieszenia.

 

Jak u mnie ilość pamięci nie ma znaczenia. Mam 8 GB ale nigdy nie jest wykorzystane więcej niż 6 GB a często 5 albo nawet 4. W moim przypadku dysk w ogóle nie jest istotny. Obciążenie nie większe niż kilka procent. W sumie nie ma co się dziwić. Renderowanie nie polega przecież na ciągłym zapisie i odczycie na dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle porady oderwane od rzeczywistości, każdy program do video a zwłaszcza te które podałeś mają funkcję renderingu z użyciem GPU, najszybsze CPU będą liczyły wolniej niż średniej klasy karta graficzna, oczywiście taki after fx rozbija wszystko na ramki, tempy i preview na dyski więc zapis, odczyt i czas dostępu są kluczowe, minimuj jeden super szybki ssd jest potrzebny, bardziej zaawansowane projekty to kilka dysków pokonfigurowanych osobno na materiały, cache, tempy

 

kolejna rzecz to rodzaj projektów bo podałeś 3 programy z których każdy pracuje optymalnie na innym konfigu i bez specyfikacji materiałów źródłowych, informacji o "workflow", presetach eksportu to w ogóle nie ma o czym mówić i każda porada to gdybanie na zasadzie ja to nie wiem ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za podpowiedzi..

 

Pracuje na codzien z materialem 4k mp4 z gh4/Go Pro 4/Phantomem 4 bitrate przy 4k 35-100.

Material wg potrzeby wstepnie obrabiam w Sony Vegas a nastepnie mątuje go nanoszac dodatkowe 'poprawki'.

Jezeli chodzi o materialy graficzne konfig Lenovo y580 jest dla mnie wystatczajacy.

Tak jak zauwazyles live preview jest bardzo istotny,na chwile obecna jest to bardzo problematyczne i wiem,ze musi byc szybki dysk pod podglad.. Licze na to,ze Vartex 4 chwilowo mi wystarczy.

Chcialem zaznaczyc,ze na chwile obecna nie jestem osoba profesionalnie zajmujaca sie ta branza. Jest to moje drugie zrodelko dochodu i podchodze do tego bardziej z pasji do filmowania..

 

Panowie dwa istotne pytanka:

-Czy popularny Chieftec 450W sprzed 7 lat podoła do tego zestawu?

-Czy integra w i7 da rade wyswietlic obraz 2k przy 60hz?

 

Dzieki za poprzednie odpowiedzi,kazda uwaga jest dla mnie cenna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz nie wystarczy, integra obraz wyświetli, jednak chodzi o to chyba żeby mieć nakładanie efektów w rt, akceleracje podglądu, sama integra przyspieszy w vegasie eksport a reszta oprze się na procesorze, który jak silny by nie był to poza podglądem w 1/4 wielkości i jakości nic nie zaoferuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...