Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Szwarcu

Odkopałem relikt przeszłości i chcę dać mu drugie życie :E

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowną gawiedź PCLaba!

 

Od kilku dni jestem posiadaczem starusieńkiego laptopa HP NC6120 który mimo wieku grubo ponad 10 lat jest w stanie prawie że z fabryki.

Jako, że jestem miłośnikiem starego sprzętu chciałem go trochę odratować i podrasować, gdyż elementy do starych lapków idzie za śmieszne pieniądze czasem wyrwać na alledrogo czy olx. Kiedyś wnukom pokaże jakie porządne sprzęty się robiło :E

Pytanie więc do znawców starszego sprzętu. Laptop jest wyposażony w procesor Intel Celeron M370 i okazuje się, że jest to najsłabszy procesor oferowany w tym laptopie. Stwierdziłem więc, że po małych kosztach można go wymienić na lepszy, no i tutaj jest pies pogrzebany. W jakie procki mogę celować?

CPU-Z pokazuje socket 479 mPGA. Czy mimo FSB 400MHz mogę wsadzić procesor na ten sam socket jednak z FSB 533MHz? dla przykładu TEN?

 

Pozdrawiam! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M770 i pinmod do tego :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M770 i pinmod do tego :E

:E

 

PS

Procesory z serii 715, 725, 735, 745, 755 są pod socket 478. Nie podejdą pod tego HP :(

Znalazłem manual pod tego HPka i tak się prezentuje lista procków:

25WL3Td.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fonzie

Zgadza się, znalazłem za 6 dych.

Celuje w M760 bo za 9zł znalazłem :D

 

Panowie jest jeszcze jeden biznes, bo widzę, że czaicie bazę :D

Możliwe, że to przypadłość tych lapków.

Zainstalowałem XP, o dziwo OEM z naklejki nadal działa i sprawa wygląda tak. Brak ikonki baterii na pasku zadań (brak nawet komunikatu "brak baterii") przy zegarze, laptop nie startuje z baterii, lecz gdy wpinam baterię, miga kilkukrotnie na pomarańczowo lampka ładowania. Gdy podepnę zasilacz do laptopa z baterią, to ładuje ją przez 10 sekund i gaśnie. Na zasilaczu wstaje bez problemu i wszystko jest w porządku. Testowałem baterię z NC6210 (ta sama bateria) i też nie ruszał lapek. Swoją baterię podałem temu NC6210 i nawet jej nie ładuje :D Wie ktoś może o co biega :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego 2gb ramu i win 10 mknie jak szalony :-)

 

W hp miałem u siebie wczoraj podobny przypadek na win 7 , nie ładował i mrugał pomarańczową diodą ,wymieniłem zasilacz na zapasowy z pod łóżka i ładuje (2730p).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat dziś się wyposażyłem w 2x 512MB DDR :E

Ciężko dostać 2x1GB w małych pieniądzach. Pozostanie 1GB i XP! :E

Czyli powiadasz, żeby zmienić zasilacz i sprawdzić ;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmiana zasilacza to najprostsza opcja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się mój ThinkPad przypomniał od IBMa, tym to można było kotlety rozbijać i dalej śmigał. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się mój ThinkPad przypomniał od IBMa, tym to można było kotlety rozbijać i dalej śmigał. :lol2:

Sam do tej pory trzymam w szafie Della D505 który nie chce paść.

(3 lata temu nawet prace na technika jeszcze na nim pisałem a pół roku temu flashowałem LG L7 :-) ).

 

Mam go zamiar nawet niedługo może i nowym prockiem poczęstować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się mój ThinkPad przypomniał od IBMa, tym to można było kotlety rozbijać i dalej śmigał. :lol2:

Powiem Ci, że te starsze laptopy, w tym ten NC6120 wyglądają na tak porządnie wykonane, plastik gruby, spasowane lepiej od niejednego dzisiejszego hi-enda za >5k zł

Ogólnie staram się szanować "starą" technologię i ratować jak mi się coś nawinie, bo jestem zdania takiego, że kiedyś to się sprzęt porządny robiło, a dziś to wszystko dziadostwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz pin moda temu m760 to bedziesz mial 2.6ghz z groszami :E

 

Ja bym tam jakiegos lekkiego linuxa postawil jako drugi system, nawet takie lubuntu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na M7*0 da się w ogóle pin moda zrobić :D? Czytałem, że nie ma takiej opcji :E

Czy ja dobrze rozumiem, że z M725 za pomocą pin moda można zrobić M770?

 

EDIT:

Kupiłem za 30zł M770 ;)

Jeszcze to ładowanie ogarnąć i jestem szczęśliwy. Do programowania lapek w sam raz! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie stara i uszkodzona bateria ?

Zasilacz sprawny, bateria sprawna. A tutaj sam problem:

Oglądałeś filmik do końca? :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch tygodniach mogę z czystym sercem powiedzieć, że dziadzio ma się dobrze i odzyskał pełną sprawność :)

Winnym braku baterii był układ zaznaczony na zdjęciu:

 

q8iYO9m.jpg

Koszt nowego układu był bliski całemu kadłubkowi z bebechami bez ekranu. Wybór był prosty. wziąłem płytę główną z całym kadłubkiem i poskładałem z dwóch lapków jeden przyzwoity, oto rezultat:

 

RQyIAKr.jpg

 

9aAUk2u.jpg

 

VmIIs7p.jpg

 

JBzEXSz.jpg

 

iy0you7.jpg

Aktualna specyfikacja:

CPU: Intel 770M 2,16GHz

RAM: 2x 512MB DDR 333MHz CL2,5

GPU: 915GM

HDD: 60GB

 

Posłuży jeszcze jakiś czas jako komputer do diagnostyki samochodowej, akurat XP jest wymagany, a teraz elegancko śmiga, więc wróżę mu świetlaną przyszłość :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem CI, że XP zadziwiająco dobrze śmiga.

Nie jeden laptop z W10 czy z W8.1 chrupie bardziej jak to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa róźnica między xp a nowszymi jest to, że ten pierwszy nie jest tak rozbudowany jak nowsze systemy.

Do diagnostyki samochodu czego chcieć więcej. Ma fizyczny port COM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nasze pieniądze poszły na smycz dla psa i ubranie Gucciego  Ukraina jak lewica wystarczy dać im mówić, ruscy nie muszą nawet siać propagandy 
    • Nie przesadzam  za 3 lata jak dobrze kojarzę płaciłem jakieś 130 zł, no ale to kilka ładnych lat wstecz było   
    • https://mojaolesnica.pl/57266,637577,napastowal-kobiete-kolo-olesnickiego-lidla-wezwano-policje Ale rasiści z tych Polaków 
    • Cdkeys nawet według ich własnego regulaminu niczego nie sprzedaje CDKeys.com’s Terms and Conditions 2. About CDKeys.com and Online Shop 2.1 CDKeys.com is an online/internet platform that connects Buyers with Sellers to facilitate the sale and purchase of various Programs. The Online Shop provides access to a variety of Programs and facilitates the transaction between Sellers and Buyers. 2.2 You understand and agree that CDKeys.com acts as an intermediary between Buyers and Sellers and that any offer and/or  sale performed through the Online Shop are made between particular Seller and Buyer while CDKeys.com only facilitates such transactions by means of establishing and maintaining the Online Shop’s functionalities and providing certain Services to the Users aimed at improving safety, speed and certainty of the transactions. 2.3 Buyers understand, agree and acknowledge that any transaction and/or agreement entered into with a Seller, as a result of your use of the Services whether oral or written, is between you and the Seller only, and CDKeys.com is not a party thereto. Notwithstanding these Terms and Conditions, Buyers may be required to enter into contractual agreements with Sellers and/or accept the Seller’s terms and conditions in order to purchase a Program. In such an instance, CDKeys.com shall not be a party to the Seller Agreement and shall not be responsible for performing the obligations of the Seller Agreement between Buyers and Sellers. CDKeys.com disclaims all liability arising from or related to any such Seller Agreement. 2.4 You agree and acknowledge that CDKeys.com does not own, sell, resell, furnish, provide, rent, re-rent, and/or host any Program and/or Seller Services and that Sellers shall solely be responsible for Seller Services and/or Programs. 2.5 CDKeys.com provides Buyers with its Services free of charge. CDKeys.com may however charge a fee to Sellers in relation to each Product following the successful payment of the Program Price. 2.6 CDKeys.com does not endorse any Seller over another to service a Buyer. While we try our best to verify Seller’s information, conducting a due diligence and useing commercially reasonable efforts to confirm that Sellers are licensed and  maintain the required governmental approvals to provide Seller Services, we do not make any warranty, guarantee, or representation as to the licensing, ability, competence, compliance, or qualifications of any Seller. 2.7 Although CDKeys.com requires Sellers to provide accurate information about themselves and Programs, we do not confirm, and shall not be responsible for, any Program details or any Seller’s purported identity. Buyers agree to independently research and evaluate the Programs and Sellers.   Czyli w razie czego będzie, "ja tu tylko sprzątam i udostępniam teren".
    • No to problem ciecia rozwiązał się sam, będzie dalej jeździł swoim Pasterzem B5
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...