Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kibolek360

Karta graficzna do i5-2320 RX 470 czy GTX 970

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Miałem GTX 960 ale go sprzedałem w związku z tym mam pytania. Co lepiej wybrać, nowego RX 470 czy poszukać używanego GTX 970 do tego procesora. Normalnie bym się nie zastanawiał i brał RX 470 ale nie wiem czy procesor nie ograniczy tej karty bardziej niż 970.

 

Drugie pytanie czy jeśli zdecyduję się wybrać GTX 970 to mój prawie 10-letni zasilacz Amacrox Warrior 450W da radę z zestawem z sygnaturki???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 970 jest wydajniejszy nawet z i7 6700k, także ja bym brał właśnie jego. O zasilaczu nigdy nie słyszałem, więc się nie wypowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko szkoda się ładować w starego gtx970. Zależy dużo od tego czy grasz w strzelanki sieciowe i wymagasz mega stabilnej płynności nawet kosztem niższych detali czy tak bardzo co na tym nie zależy i chcesz poprostu w miarę silne i nowoczesne gpu. Sandy Bridge to jeszcze nie jest kompletny szrot. Możesz go wymienić na i7 3770 (bez k) albo jakiegoś xeona ivy bridge - nie będzie to duży wydatek a i7 ivy bridge ma sporo wyższy zegar turbo i jeszcze parę lat ci posłuży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym "spokojnie wystarczy" to bym nie przesadzał... kabli do jakiegokolwiek gtx-a 970 brak (tylko 6pin), do tego nisko ustawione ocp na 12v + ledwo ~350w mocy - ogólnie lekko nie będzie miał (zwłaszcza z kartami, które mają wysoki power limit)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi Panowie, ale będę szukał karty MSI RX 470 Gaming X 4G. Nie mam ciśnienia i poczekam na jakąś fajną ofertę. Obecnie kosztuje 980zł a dla mnie liczy się kultura pracy i chciałbym wesprzeć AMD bo mają dobry produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w podobnej sytuacji co kolega kibolek360 tylko ja mam i5-3470 i też przymierzam się do MSI RX 470. Są teraz jakieś dobre oferty na tą kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procesor nie ograniczy tej karty bardziej niż 970.

 

 

Brednie, nie bierz takiej gadaniny na poważnie, bo ludzie piszący takie rzeczy to zazwyczaj psychofani NVidii.

 

Składaliśmy zestawy z i3 6100 i rx 470, i jakoś nikt jeszcze nie narzekał.

 

Jestem w podobnej sytuacji co kolega kibolek360 tylko ja mam i5-3470 i też przymierzam się do MSI RX 470. Są teraz jakieś dobre oferty na tą kartę?

 

Paredziesiąt złotych drożej jest rx 480

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brednie, nie bierz takiej gadaniny na poważnie, bo ludzie piszący takie rzeczy to zazwyczaj psychofani NVidii.

 

Składaliśmy zestawy z i3 6100 i rx 470, i jakoś nikt jeszcze nie narzekał.

 

Wyczulony na spadki gracz przyzwyczajony do luksusu 60 fps szybko wyłapie różnice. Wrażliwość na zjawisko to wypadkową doświadczenia i przyzwyczajeń. Jak się gralo na starszym laptopie lub konsoli to z pozoru i 25 fps wydaje się płynne ale z czasem jak człowiek pogra w 60 fps to szlag go trafia, że jedyną przeszkodą w pozbyciu się spadków jest wysoki narzut. Podobnie z rozdzielczością. Zobacz w sygnaturkę i wyobraź sobie, że gram w quantum brake na... Low. Zamierzam dobrać się do pełnego cfg, żeby to po ludzku chodziło. Jak narazie mam spadki do 50 fps i niskie obciążenie na gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko szkoda się ładować w starego gtx970. Zależy dużo od tego czy grasz w strzelanki sieciowe i wymagasz mega stabilnej płynności nawet kosztem niższych detali czy tak bardzo co na tym nie zależy i chcesz poprostu w miarę silne i nowoczesne gpu. Sandy Bridge to jeszcze nie jest kompletny szrot. Możesz go wymienić na i7 3770 (bez k) albo jakiegoś xeona ivy bridge - nie będzie to duży wydatek a i7 ivy bridge ma sporo wyższy zegar turbo i jeszcze parę lat ci posłuży.

 

Stary nie stary jak ma gwarę to jest nie mniej przyszłościową kartą od RX 470.Do tego dochodzi kwestia wydajności szczególnie jeśli brać pod uwagę CPU autora tematu.W kwestii narzutu AMD nie zmieniło nic wprowadzając Polarisa.Testy pokazują jednoznacznie że w połączeniu ze słabszą jednostką NV wciąż jest górą.Oczywiście nie mówię że RX 470 to zła karta graficzna,ale nie w parze z i5-2320...

 

Brednie, nie bierz takiej gadaniny na poważnie, bo ludzie piszący takie rzeczy to zazwyczaj psychofani NVidii.

 

Składaliśmy zestawy z i3 6100 i rx 470, i jakoś nikt jeszcze nie narzekał.

 

Żadne zaklinanie rzeczywistości tu nie pomoże :E

 

 

http://pclab.pl/art60000-21.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...