Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

voidsn1010

Linux Mint 18 - zewnętrzny monitor i zawieszający się ekran logowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

do laptopa na którym śmiga zarówno Windows jak i Linux Mint 18 Cinnamon mam podłączony dodatkowy monitor do wyjścia hdmi od karty graficznej. Laptop pracuje zamknięty, więc obraz idzie tylko do monitora. Na Windowsie nie ma żadnych problemów, natomiast W Mincie występuje niesamowicie irytujący bug uniemożliwiający normalną pracę - ekran logowania zawiesza się chwile po uruchomieniu lub po "migawkach" przypominających przełączanie ekranów (ekran logowania -> czarny obraz -> znowu ekran logowania -> znowu czarny obraz). Nie mogę ruszyć myszką, klikanie czegokolwiek na klawiaturze również niczym nie skutkuje. Działa jedynie skrót Ctrl + Alt + F4 skutkujący wyrzuceniem do CLI. Dodam, że jeśli już uda mi się zalogować system działa normalnie i nic się nie zawiesza. Jednak po wylogowaniu się do ekranu logowania następują ze 3 migawki i wszystko się zawiesza.

 

Laptop to MSI CX61 2PF.

Karta graficzna to GeForce 840M.

Sterownik jaki mam zainstalowany na Mincie to bodajże nvidia 360.x.

 

Przy okazji mam pytanie, czy jest możliwość aby monitor zewnętrzny ustawić jakoś w BIOSie tak, aby był traktowany jako monitor główny/wbudowany i widoczne były na nim napisy z BIOSa oraz GRUB?

 

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo, ale poradziłem sobie w ten sposób, że zamykam matrycę - otwieram - ESC i podaje hasło i działa. Nie próbowałem z zewnętrznym monitorem, ale za pewne wystarczy wyłączyć monitor i włączyć i zadziała, lub skrótem klawiszowym przełączyć na sekundę z zewnętrznego monitora zpowrotem na matrycę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie wiesza.Mam tego linuxa podłączonego do tv a lapek bez matrycy. Kliknąć prawym na ekran i wejść w jakiekolwiek ustawienia.Tam w wyszukiwarce trzeba wpisać resolution i zmienić. DOmyślnie ekran nie jest klonowany a powiekszany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...